Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Herní průmysl zažívá druhý boom. Analýza 3 vybraných akcií

Publikováno
Herní průmysl zažívá druhý boom. Analýza 3 vybraných akcií
Zdroj: depositphotos.com

Herní průmysl dosáhl svého prozatímního maxima v roce 2021, kdy vyvrcholila světová pandemie. Od té doby ovšem došlo k výrazným poklesům jak hodnoty akcií, tak tržeb herních společností. V tomto článku se podíváme na novinky ze světa herního průmyslu a také si přiblížíme 3 společnosti, které patří v tomto odvětví ke světovým lídrům.

Zdroj: mordorintelligence.com
Celosvětová mapa oblíbenosti herního průmyslu
Celosvětová mapa oblíbenosti herního průmyslu

Možná to čtenáře překvapí, ale nejvíce je hraní her oblíbené v Africe. Poté následuje Severní a Jižní Amerika a nejnižší popularita hraní her je zaznamenána v Evropě, Asii a Austrálii. Ovšem hraní her v posledních letech výrazně změnilo směr, kdy hráči přešli z osobních počítačů a konzolí na mobilní hry. Nástup trendu mobilního hraní je urychlen příchodem 5G sítí, ke kterým má přístup již více než 7 % světové populace.

V herním průmyslu roste také oblíbenost cloudových her, které jsou provozovány na externích datových uložištích a hráči se tak mohu do hry připojit odkudkoliv. Predikce tržeb herního průmyslu je v roce 2023 odhadována na 372 miliard dolarů. Rovněž se očekává i růst hráčské komunity, přičemž by počet hráčů měl do roku 2027 vzrůst na 3,04 miliardy uživatelů.

Hermínu průmyslu se daří i v Česku. Meziroční nárůst tržeb je o 6 % na hodnotu 7,5 miliardy korun.

Mezi největší společnosti, které jsou do herního průmyslu zainteresované, patří Sony Corporation, Microsoft Corporation, Apple, Google (Alphabet) a Bandai Namco Entertainment. Nyní se již pojďme podívat na 3 vybrané akcie, které mají díky silnému fundamentu možnost růst.

1) SciPlay

Tato společnost provozuje v mezinárodním měřítku platformy pro mobilní a počítačové hry. SciPlay vykázala meziroční nárůst tržeb 10,71 % a s růstem se počítá i v roce 2023, kdy by tržby měly stoupnout na 709,7 milionu dolarů. Společnost nevyplácí dividendy, ale její akcie jsou z téměř 22 % vlastněny hedgeovými fondy, což značí výrazný zájem velkých hráčů o tyto akcie.

Akcie SciPlay po vytvoření svého cenového dna v roce 2022 dokázaly vyrůst již o 70,5 %. Při tomto růstu dokázaly také pokořit úroveň 14 USD, což byly cenová maxima v roce 2022. Tato cena nyní na trhu funguje jako support. Pokud akcie porostou i nadále, nejbližší rezistence se nachází až na ceně 20 USD, kde může nastat první výrazná prodejní aktivita.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti SciPlay
Týdenní akciový graf společnosti SciPlay

2) Roblox

Roblox je mezinárodní společnost, která působí v herním průmyslu jako provozovatel zábavní platformy. Rovněž provozuje studio pro tvorbu 3D herních prostředí. Společnost vykázala meziroční nárost tržeb téměř 16 %, ovšem pro následující roky se čeká skokový nárůst. V roce 2023 by tržby měly dosáhnout hodnoty 3,38 miliardy USD a v roce 2024 až 3,86 miliardy dolarů. Společnost nevyplácí dividendy.

Akcie Roblox se celý loňský rok pohybovaly v postranním trendu na svých minimálních cenách. Tato oscilace okolo hodnoty 35 USD za akcii by mohla být ukončena v případě, že trh prorazí hodnotu 50 USD, která tvoří horní hranu tohoto postranního trendu. Na vyšších cenách ovšem trh narazí na silné rezistentní úrovně, které jsou navíc podpořeny konfluencí v podobě Fibonacciho retracementu. Do trhu by musel přijít velmi silný fundamentální impuls, aby byly tyto úrovně trhem ignorovány.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní cenový graf společnosti Roblox
Týdenní cenový graf společnosti Roblox

3)Activision Blizzard

Tato známá společnost vyvíjí a vydává zábavný obsah především pro video konzole, osobní počítače a mobily. Po akciovém pádu v roce 2022, kdy společnost vykázala výrazný pokles svých tržeb to vypadá, že se začíná blýskat na lepší časy. Akcie Activision Blizzard na meziroční 15% pokles tržeb již zapomněly a vyrazily vzhůru. Nejbližší rezistence se nachází na hodnotě 90 USD, kde se nachází nejsilnější volume z přelomu let 2021 a 2022.

Activision Blizzard má vysoká očekávání ohledně tržeb v letošním i příštím roce. Letos by tržby měly vzrůst na 9,46 miliard dolarů s pokračujícím růstem v roce 2024 až na hodnotu 9,68 miliard USD. Společnost investorům vyplácí také dividendy v hodnotě 0,47 USD s roční frekvencí.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Activision Blizzard
Měsíční akciový graf společnosti Activision Blizzard

Závěr

Herní průmysl v sobě skrývá vysoký potenciál růstu. Na tento trh jsou také navázány další odvětví, jako jsou telekomunikační služby nebo cloud computing. Herní průmysl by měl v roce 2023 generovat tržby 372 miliard dolarů a akcie uvedené v tomto článku již vykazují růst, který by mohl být díky pozitivním očekáváním v následujících letech raketový.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎