Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Herní průmysl zažívá druhý boom. Analýza 3 vybraných akcií

Herní průmysl zažívá druhý boom. Analýza 3 vybraných akcií

Herní průmysl zažívá druhý boom. Analýza 3 vybraných akcií
Zdroj: depositphotos.com

Herní průmysl dosáhl svého prozatímního maxima v roce 2021, kdy vyvrcholila světová pandemie. Od té doby ovšem došlo k výrazným poklesům jak hodnoty akcií, tak tržeb herních společností. V tomto článku se podíváme na novinky ze světa herního průmyslu a také si přiblížíme 3 společnosti, které patří v tomto odvětví ke světovým lídrům.

Celosvětová mapa oblíbenosti herního průmyslu
Celosvětová mapa oblíbenosti herního průmyslu
Zdroj: mordorintelligence.com

Možná to čtenáře překvapí, ale nejvíce je hraní her oblíbené v Africe. Poté následuje Severní a Jižní Amerika a nejnižší popularita hraní her je zaznamenána v Evropě, Asii a Austrálii. Ovšem hraní her v posledních letech výrazně změnilo směr, kdy hráči přešli z osobních počítačů a konzolí na mobilní hry. Nástup trendu mobilního hraní je urychlen příchodem 5G sítí, ke kterým má přístup již více než 7 % světové populace.

V herním průmyslu roste také oblíbenost cloudových her, které jsou provozovány na externích datových uložištích a hráči se tak mohu do hry připojit odkudkoliv. Predikce tržeb herního průmyslu je v roce 2023 odhadována na 372 miliard dolarů. Rovněž se očekává i růst hráčské komunity, přičemž by počet hráčů měl do roku 2027 vzrůst na 3,04 miliardy uživatelů.

Hermínu průmyslu se daří i v Česku. Meziroční nárůst tržeb je o 6 % na hodnotu 7,5 miliardy korun.

Mezi největší společnosti, které jsou do herního průmyslu zainteresované, patří Sony Corporation, Microsoft Corporation, Apple, Google (Alphabet) a Bandai Namco Entertainment. Nyní se již pojďme podívat na 3 vybrané akcie, které mají díky silnému fundamentu možnost růst.

1) SciPlay

Tato společnost provozuje v mezinárodním měřítku platformy pro mobilní a počítačové hry. SciPlay vykázala meziroční nárůst tržeb 10,71 % a s růstem se počítá i v roce 2023, kdy by tržby měly stoupnout na 709,7 milionu dolarů. Společnost nevyplácí dividendy, ale její akcie jsou z téměř 22 % vlastněny hedgeovými fondy, což značí výrazný zájem velkých hráčů o tyto akcie.

Akcie SciPlay po vytvoření svého cenového dna v roce 2022 dokázaly vyrůst již o 70,5 %. Při tomto růstu dokázaly také pokořit úroveň 14 USD, což byly cenová maxima v roce 2022. Tato cena nyní na trhu funguje jako support. Pokud akcie porostou i nadále, nejbližší rezistence se nachází až na ceně 20 USD, kde může nastat první výrazná prodejní aktivita.

Týdenní akciový graf společnosti SciPlay
Týdenní akciový graf společnosti SciPlay
Zdroj: tradingview.com

2) Roblox

Roblox je mezinárodní společnost, která působí v herním průmyslu jako provozovatel zábavní platformy. Rovněž provozuje studio pro tvorbu 3D herních prostředí. Společnost vykázala meziroční nárost tržeb téměř 16 %, ovšem pro následující roky se čeká skokový nárůst. V roce 2023 by tržby měly dosáhnout hodnoty 3,38 miliardy USD a v roce 2024 až 3,86 miliardy dolarů. Společnost nevyplácí dividendy.

Akcie Roblox se celý loňský rok pohybovaly v postranním trendu na svých minimálních cenách. Tato oscilace okolo hodnoty 35 USD za akcii by mohla být ukončena v případě, že trh prorazí hodnotu 50 USD, která tvoří horní hranu tohoto postranního trendu. Na vyšších cenách ovšem trh narazí na silné rezistentní úrovně, které jsou navíc podpořeny konfluencí v podobě Fibonacciho retracementu. Do trhu by musel přijít velmi silný fundamentální impuls, aby byly tyto úrovně trhem ignorovány.

Týdenní cenový graf společnosti Roblox
Týdenní cenový graf společnosti Roblox
Zdroj: tradingview.com

3)Activision Blizzard

Tato známá společnost vyvíjí a vydává zábavný obsah především pro video konzole, osobní počítače a mobily. Po akciovém pádu v roce 2022, kdy společnost vykázala výrazný pokles svých tržeb to vypadá, že se začíná blýskat na lepší časy. Akcie Activision Blizzard na meziroční 15% pokles tržeb již zapomněly a vyrazily vzhůru. Nejbližší rezistence se nachází na hodnotě 90 USD, kde se nachází nejsilnější volume z přelomu let 2021 a 2022.

Activision Blizzard má vysoká očekávání ohledně tržeb v letošním i příštím roce. Letos by tržby měly vzrůst na 9,46 miliard dolarů s pokračujícím růstem v roce 2024 až na hodnotu 9,68 miliard USD. Společnost investorům vyplácí také dividendy v hodnotě 0,47 USD s roční frekvencí.

Měsíční akciový graf společnosti Activision Blizzard
Měsíční akciový graf společnosti Activision Blizzard
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Herní průmysl v sobě skrývá vysoký potenciál růstu. Na tento trh jsou také navázány další odvětví, jako jsou telekomunikační služby nebo cloud computing. Herní průmysl by měl v roce 2023 generovat tržby 372 miliard dolarů a akcie uvedené v tomto článku již vykazují růst, který by mohl být díky pozitivním očekáváním v následujících letech raketový.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo