Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoměny se těší stále větší oblibě. Libra přitahuje pozornost centrálních bank

Publikováno
Kryptoměny se těší stále větší oblibě. Libra přitahuje pozornost centrálních bank

Nový průzkum společnosti KPMG odhalil, že většina mladých lidí má zájem o kryptoměny a tokenizaci jako takové předpověděl budoucnost.

Facebook Libra naopak přivádí další centrální banky k otázce digitálních měn.

Budoucnost je v tokenizaci

Podle společnosti KPMG bude hrát tokenizace důležitou roli v další generaci obchodu, jelikož bude mnoha obchodníkům nabízet využívání blockchain technologie. Ostatně tak už se děje, ale není to úplně běžné. Blockchain technologie je schopná zajistit větší bezpečnost a transparentnost.

Ředitel blockchainu pro KPMG, Arun Ghosh, v otázkách ohledně průzkumu prohlásil, že není míra obeznámení s tokenizací (kryptoměnami) až tak vysoká, ale stále mezi různými generacemi roste. Z výzkumu mimo jiné dále vyplývá, že více než 63 % dotázaných věří, že tokeny slouží ke snazšímu zprostředkování platby.

83 % lidí z generace Z má zájem o kryptoměny

Průzkum KPMG také odhalil, že 83 % Američanů z generace Z ve věku 18 až 24 let má zájem o kryptoměny a jejich budoucnost. Pozadu však nezůstaly ani starší ročníky 71 % spotřebitelů ve věku od 25 do 34 let a více než polovina amerických spotřebitelů ve věku 65 let, také projevilo zájem o kryptoměny a jejich budoucí využití.

Jako další, průzkum prozradil, že 79 % amerických spotřebitelů je ochotno využívat kryptoměny, pokud je lze snadno používat. Což potvrzuje teorii o přicházející tokenizaci, která může být pro mnoho lidí a firem velkou výhodou.

Společnosti mají také možnost nabízet svým zákazníkům i věrnostní programy při využívání tokenů, což by mohlo podpořit zájem a zkušenosti lidí s tokeny. Pro seznam tokenů a kryptoměn s jejich aktuálními cenami a grafy navštivte náš seznam kryptoměn.

Chcete koupit BTC, nebo LTC?

Graf BTC
Změna za 24h
-1,6 %
Aktuální cena
$63 221
Graf LTC
Změna za 24h
+1,4 %
Aktuální cena
$74,63

Libra přitahuje pozornost centrálních bank

V úterý se nechal guvernér švédské centrální banky, Stefan Ingves, slyšet, že Libra je novou výzvou pro světové měnové úřady. Podle jeho slov nová “kryptoměna” otřásla finančním světem, a to především ve státní sféře.

Právě vydání Libry rozpoutalo vlnu zájmu o kryptoměny ze strany úředníků. Většinou však negativní. Centrální banky by však podle Ingvese neměly zaspat a zabývat se touto otázkou mnohem více. A případně se připravit na možnost, že peníze nebudou mít i hmotnou podobu, ale pouze jen tu digitální.

Líbil se vám tento článek?
33
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.