Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 Kryptoměny » Kryptoměny v roce 2018: nakoupit nebo prodat?

Kryptoměny v roce 2018: nakoupit nebo prodat?

Kryptoměny v roce 2018: nakoupit nebo prodat?

Investice do mnoha kryptoměn včetně Bitcoinu, Ripple a IOTA nabídla v roce 2017 několikanásobné zhodnocení. Někdy se jednalo o zhodnocení v řádech tisíců procent. Investice 1000 Kč do Etherea na začátku roku 2017 by se proměnila v 300 000 Kč na konci roku.

Konec roku ale vrátil investory zpět do reality, ztráta třetiny ceny bitcoinu i dalších měn během pár hodin je toho jasným důkazem. Ovšem co nyní? Jednalo se pouze o korekci ceny a růst bude pokračovat? A co další kryptoměny?

Propad ceny bitcoinu

Když jakýkoliv instrument zvýší svoji cenu během jednoho roku trojnásobně, už je to podezřelé, pokud to je ale více než desetinásobné zhodnocení, tak je v zásadě jasné, že se jedná o tzv. bublinu, která dříve nebo později prostě udělá korekci. Jak bude korekce velká a kam se cena vrátí už říct nelze, ale s korekcí ceny je určitě potřeba počítat.

V případě Bitcoinu se ke konci roku 2017 sešlo několik pro Bitcoin nešťastných událostí. Mezi tři nejvýznamnější patří krach burzy kryptoměn v Koreji, studie o skutečné „decentralizaci Bitcoinu“ (77 procent výpočetního výkonu je v Číně a samotná Čína se vyjádřila, že kryptoměny podporovat nebude, nejen Bitcoin by tak Čína mohla nechat zkrachovat), posledním faktorem byl prosincový efekt, kdy investoři vybírají zisky.

Kryptoměny a emoce

Osobně nemám rád instrumenty, kde je přehnaně emocí a kryptoměny mezi ně patří. Do obchodování vstupuje fakt psychologie a chování davu na základě emocí. Například i přes negativní zprávy pro Bitcoin a nové studie, které stále prokazují rizika Bitcoinu, cena opět roste. Jak je možné, že během jednoho dne Bitcoin vyrovnal většinu ztráty, kterou kumuloval celý týden? Jsou to emoce, Bitcoin táhne a nováčky přilákala nižší cena.

Kryptoměny a rok 2018

V lednu lze využít lednového efektu, kdy instrumenty většinou dosahují nadprůměrného zhodnocení. Lednový efekt by se mohl projevit i na kryptoměnách. Všechny zajímá Bitcoin a v roce 2018 bude určitě dále bedlivě sledován, ale z pohledu investora bych se podíval i na další kryptoměny, které by mohly pozici Bitcoinu zaujmout a navíc nabídnout i větší zhodnocení.

Pokud bychom měli vypíchnout hlavní alty (alternativní kryptoměny) kterým pro rok 2018 dáváme šanci na zhodnocení o minimálně 200 %, určitě se musíme zmínit zejména o:

  • Litecoin (V době psaní článku hodnota: 254 USD, Předpověď pro 11. 1. 2019: 1500 USD)
  • mIOTA (V době psaní článku hodnota: 3.74 USD, Předpověď pro 11. 1. 2019: 15 USD)
  • NEO (V době psaní článku hodnota: 120 USD, Předpověď pro 11. 1. 2019: 500 USD)
  • Verge (V době psaní článku hodnota: 0.22 USD, Předpověď pro 11. 1. 2019: 2 USD)
  • WAX (V době psaní článku hodnota: 2 USD, Předpověď pro 11. 1. 2019: 50 USD)

Určitě to ale neberte jako investiční doporučení. Jedná se pouze o můj osobní názor.

Jsou kryptoměny pro začátečníky?

Pokud s obchodováním začínáte, tak buďte obezřetní. Kryptoměny jsou velmi volatilní a pro začátečníky to není zrovna ideální. (Pokud nevíte co je to volatilita, přečtěte si tento článek.)

Z tohoto důvodu se opět nabízí neobchodovat Bitcoin, ale vybrat si méně populární kryptoměny, která naopak nabídne větší potenciál. Pokud ovšem máte o Bitcoinu vše nastudované a znáte ho jako své boty, začněte obchodovat Bitcoin. Za zmínku také bezesporu stojí i nějaké ICO projekty. To je ovšem na delší povídání.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Tržní kapitalizace
$752,3 mld.
Změna za 24h
+4,54%
Cena
$40 080
Tržní kapitalizace
$269,1 mld.
Změna za 24h
+1,47%
Cena
$2 303
Tržní kapitalizace
$62,01 mld.
Změna za 24h
0%
Cena
$1
Aktualizováno 29.7.2021 00:22

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo