Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Komplexní analýza bitcoinu (BTC) a altcoinového trhu – Bearmarket rally v plném proudu

Komplexní analýza bitcoinu (BTC) a altcoinového trhu – Bearmarket rally v plném proudu

Komplexní analýza bitcoinu (BTC) a altcoinového trhu – Bearmarket rally v plném proudu
Zdroj: vanamize.com

Bitcoin (BTC) a vůbec celý altcoinový trh aktuálně zažívá takové menší vzkříšení. Zkrátka nám právě nyní probíhá bearmarket rally, na které jsme tolik čekali.

Jaké jsou ovšem možnosti? Jak dlouho rally potrvá?

Nebo spíše, jak vysoko se trh může během následujících pár týdnů dostat? Na to si zkusíme v rámci dnešní technické analýzy odpovědět.

Očekávání je klíčové

Pro úplnost je nutné uvést, že za několik dní má Federální rezervní systém zasedání. V minulém týdnu se hodně měnilo očekávání a trhy v jednu chvíli byly přesvědčeny, že Fed zvedne úrokové sazby o celý procentní bod. Proto jsem měl obavy, že se to rychle začne započítávat do tržních kurzů. Ale pak se to očekávání zase uklidnilo. Jak vyplývá z grafu, trhy se spíše přiklání k tomu růstu o 0,75 procentního bodu.

Fed Watch
Očekávání sazeb FEDu
Zdroj: cmegroup.com

Co to pro nás znamená? Jakmile Fed schválí růst sazeb, má to vliv na očekávání. A ne jenom to, i samotný statement a následná tiskovka s předsedou Fedu je v tomto ohledu klíčová. Takže pokud schválí navýšení o 0,75 procentního bodu, je vše v pořádku. Jestli ovšem zaujmou více jestřábí stanovisko, je to problém a trhy se mohou lidově řečeno vylít. Na stanovisko Fed budu mít samozřejmě samostatný článek, jako vždy.

Bitcoin a aktuální rally

V předchozím týdnu se S/R level 19 000 USD potvrdil jako support. Přesněji řečeno v blízkosti uvedené úrovně býci předvedli, že mají situaci pod kontrolou. Výsledkem byla solidní býčí týdenní svíce s dlouhým spodním knotem. Na což trh okamžitě po zavření reagoval zvýšenými nákupy, díky čemuž jsme se dostali až nad 200týdenní klouzavý průměr.

A právě ten 200týdenní klouzavý průměr je pro nás technicky zásadní. Dlouho fungoval jako support, a nedávno zase sehrál svou roli jako rezistence. Nyní se podařil nepotvrzený průlom.

Aby byl potvrzený, musí týdenní zavírací cena skončit nad. Jestli naopak budeme mít týdenní close pod, je to velký problém.

Navíc podoba týdenní svíce nebude pak zrovna kladná. Čili trh vygeneruje signál pro pokles. A je po bearmarket rally. Proto je třeba ten klouzák sledovat.

Týdenní graf BTC
Týdenní graf BTC
Zdroj: tradingview.com

Co se týče denní grafu, bitcoin konstruoval pár týdnů relativně velké dno. Řečená struktura má hranice zhruba mezi 17 500 – 22 000 USD. A právě podobné struktury fungují jako podpěra pro kurzovou expanzi. Nebo ještě lépe jako základy u domu. Je to něco, o co se může trh v případě potřeby opřít. Čili struktura funguje jako support. Což dokazuje mimo jiné i objemový profil, který nám říká, že se ve vymezené hranici vytvořil velký likvidní cluster.

Denní graf BTC
Denní graf BTC
Zdroj: tradingview.com

Kurz BTC v polovině pracovního týdne zaznamenal jistý neúspěch v podobě středeční svíce. Je medvědí a navíc má dost velké objemy – nabídka absorbovala poptávku. To ale problém není. Klíčové je, jak se s tím trh po zamítnutí vypořádá. A hned čtvrteční svíce zamítla další pokles.

Všimněte si, že zde pracuje supportní konfluence. Je tu ta naše struktura a hranice clusteru. Dále kurz saturuje svou pozici na S/R levelu 23 000 USD. A navíc kurz zkonsolidoval i 50denní klouzavý průměr.

A víte, jak dlouho jsme byli pod tímto klouzákem? Od začátku dubna, skoro čtyři měsíce. Tím chci dodat, že bitcoin má za sebou vícero technických úspěchů.

A kde se zdá být nejpravděpodobnější vrchol bearmarket rally? Když si vložíte do grafu Fibonacciho hladiny s dubnovým vrcholem, nejpravděpodobnější místo pro otočku je hladina 38,2 %. Ta se hlavně nachází u klíčového rezistenčního pásma 31 000 USD.

Altcoinový trh

Na altcoin indexu je obdobná situace jako na trhu s BTC. V rozmezí 1 370 – 1 800 bodů trh konstruoval nemalé tržní dno. Což opětovně dokládá i objemový profil, kde se vytvořil velký cluster. A právě řečený cluster funguje jako silný support.

Altcoinový trh se od 13. července zhodnotil o cca 38 %. Jak je vidno, kurz má problém prolomit skrze rezistenční pásmo, které je kolem 2 040 bodů. Zároveň je zde Fibonacciho hladina 23,6 % a low volume node objemového profilu. Takže rezistenční konfluence.

Denní graf altcoinového indexu
Denní graf altcoinového indexu
Zdroj: tradingview.com

Jestli se kurzu povede prolomit blízkou rezistenční konfluenci, další target je Fibonacciho hladina 38,2 %. A ta odpovídá klíčové rezistenci 2 600 bodů. Zmíněná hladina se jeví jako ideální kandidát pro otočku kurzu a tedy konec bearmarket rally.

Závěrem

Bearmarket rally na krypto aktivech právě probíhá, čemuž dodává sílu i akciový trh. Všude jednoznačně převažuje risk on prostředí. A jistým katalyzátorem jsou reportované výsledky akciových titulů. Ty nejsou vesměs nějak úžasné, ale v kontextu současného stavu jsou slušné.

Mimochodem, nikdo nemá křišťálovou kouli. Tudíž se nikdy nedá přesně odhadnout, kde je konec růstové vlny. Proto je nutné dodržovat nějakou strategii a hlavně se držet základního risk managementu. Nevěštěte budoucnost. Pouze trochu předvídejte, pracujete s eventualitami a řiďte své pozice.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,6%
Cena
$23 481
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-1,6%
Cena
$310,6
Graf posl. 7 dní
Graf Ripple
Změna za 24h
+0,14%
Cena
$0,38

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo