Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kam byste v současné době měli investovat své peníze podle Roberta Kiyosakiho?

Publikováno
Kam byste v současné době měli investovat své peníze podle Roberta Kiyosakiho?
Zdroj: Richdad.com

Známý investor a autor populárních knih Robert Kiyosaki, známý díky svému bestselleru “Bohatý táta, chudý táta”, vyjádřil obavy z blížícího se hospodářského poklesu a jako možnou předzvěst krize uvedl rostoucí ceny benzínu. Navrhuje, aby investoři zvážili alternativní investice, jako jsou Bitcoin, zlato a stříbro.

Kiyosaki se zabývá dopadem geopolitického napětí na ceny energií. Konkrétně uvádí konflikt na Blízkém východě jako významný faktor, který přispívá k volatilitě cen ropy. Na sociálních sítích naznačil, že tento konflikt se soustředí kolem ropy, a kritizoval administrativu prezidenta Joea Bidena za to, že údajně preferuje vyšší ceny benzínu. To podle něj neúměrně poškodí chudé a zároveň uspokojí ekologické aktivisty a politickou elitu.

Investor svou kritiku rozšiřuje i na americkou ekonomiku a vzdělávací systém, které označuje za “komunistické”, respektive “zločinecké”. Zpochybňuje hodnotu amerického dolaru a nadále propaguje zlato, stříbro a Bitcoin jako spolehlivější alternativy pro uchování bohatství.

Čím více zabudujeme socialismus do myšlení našeho národa, tím více lidí bude očekávat, že vláda vyřeší jejich problémy za ně. – Robert Kyiosaki

Kiyosaki se vyjádřil, že globální vůdci se zdají být lhostejní k bojům obyčejných lidí, a naznačil, že mohou mít dokonce prospěch z války a chudoby. Zdůrazňuje význam obezřetného utrácení a investování do hmotných aktiv, jako je zlato, stříbro a Bitcoin, pro ochranu sebe a své rodiny.

Bitcoin nedávno překonal hranici 40 000 USD, což je významná psychologická hranice. Za poslední týden jeho cena vzrostla o přibližně 10 % a za poslední měsíc dokonce o 20 %. Zvýšená důvěra v toto aktivum z řad drobných investorů může tento růstový trend dále podpořit.

Líbil se vám tento článek?
17
4

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎