Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jsou akcie Amazonu lepší investicí než akcie Nvidia?

Akcie Amazonu přinášejí nedoceněnou příležitost v oblasti datových center - a několik dalších výhod. Vyplatí se o nich nyní uvažovat na úkor Nvidie?

Publikováno
Jsou akcie Amazonu lepší investicí než akcie Nvidia?
Zdroj: Depositphotos.com

Společnost Amazon může být vedle zjevnějších zástupců rovněž důležitým hráčem na poli čipů s umělou inteligencí, a to je jeden z důvodů, proč si analytik společnosti D.A. Davidson myslí, že má výrazný růstový potenciál.

“Důležité je, že se domníváme, že se Amazon bude vertikálně integrovat s vlastními polovodiči, což vytváří významnou dlouhodobou cenovou výhodu,” napsal Gil Luria z D.A. Davidson ve sdělení klientům, které zdůraznilo příležitost v datových centrech Amazonu.

“I když se nadále domníváme, že Amazon letos nakoupí tolik grafických procesorů Nvidia, kolik jen bude moci, z dlouhodobého hlediska si vytvoří konkurenční výhodu, když se bude moci časem spolehnout na vlastní čipy,” pokračoval.

Vývoj ceny akcií Amazon za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Podceňují investoři Amazon na úkor Microsoftu?

Podle Luriova názoru Wall Street věnuje veškerou pozornost cloudovému výpočetnímu byznysu Azure společnosti Microsoft, alespoň pokud jde o příležitosti využití generativní umělé inteligence v cloudu.

Mezitím se zdá, že investoři na druhé straně podceňují schopnost Amazonu dohnat ztrátu se svým obdobným produktem Amazon Web Services.

“Prudké tempo inovací směrem k menším modelům a vlastním čipům staví AWS do pozice, kdy může zvýšit svou schopnost usnadnit provoz aplikací generativní AI pro svou (největší) instalovanou základnu zákazníků na trhu. I když mnoho zákazníků AWS v současné době provozuje své GenAI na Azure, věříme, že přinejmenším někteří z nich by je raději přidali do svého stávajícího cloudového systému AWS, kdyby měli k dispozici ekvivalentní nabídku,” napsal.

Vývoj ceny akcií Microsoft za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Amazon údajně v příštích 15 letech nalije do infrastruktury datových center 150 miliard dolarů – což je částka, které se nikdo jiný než Microsoft ani nepřiblíží.

Luria má na akcie Amazonu nákupní rating a ve svém posledním sdělení zvýšil cílovou cenu z 200 na 235 dolarů. Naopak k akciím společnosti Nvidia zaujímá neutrální postoj.

Otázka je jednoduchá: Chtěli byste raději vlastnit cyklický hardwarový byznys s tržbami přibližně 100 miliard dolarů, nebo cloudový byznys s tržbami asi 100 miliard dolarů s reklamním a maloobchodním byznysem přihozeným jako bonbónek?

Luria navíc Poznamenal, že se maloobchodní podnikání Amazonu zdá být připraveno zvýšit svůj ziskový profil, protože se zmirňují kapitálové výdaje na distribuční centra.

Toto zmírnění nejen zvýší ziskové marže z e-commerce, ale také může společnosti pomoci pohodlněji vynakládat kapitálové výdaje na datová centra.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎