Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Johnson & Johnson utržil za 3. čtvrtletí z prodeje vakcíny proti covid-19 půl miliardy dolarů

Publikováno
Johnson & Johnson utržil za 3. čtvrtletí z prodeje vakcíny proti covid-19 půl miliardy dolarů
Zdroj: depositphotos.com

Zdravotnický gigant Johnson & Johnson ve své zprávě o výsledcích hospodaření z 19. 10. uvedl, že ve třetím čtvrtletí prodal vakcíny proti covid-19 za 502 milionů dolarů. Společnost zároveň zachovala výhled prodeje vakcíny pro letošní rok, kdy počítá s celkovým prodejem ve výši 2,5 miliardy dolarů.

Johnson & Johnson dosáhl lepšího než očekávaného zisku, který byl podpořen vyššími tržbami v divizích spotřebitelského zdraví, léčiv a zdravotnických prostředků.

Poznámka

Zde jsou konkrétní čísla:

  • Zisk: 2,60 dolaru na akcii oproti očekávaným 2,35 dolaru na akcii.
  • Tržby: 23,34 miliardy dolarů oproti očekávaným 23,72 miliardy dolarů

Na základě nejnovějších výsledků společnost zvýšila svůj celoroční výhled zisku na 9,77 až 9,82 dolaru na akcii z předchozích odhadů 9,60 až 9,70 dolaru na akcii. Očekávané tržby za celý rok zůstaly téměř beze změny oproti odhadům ze začátku roku, a to v rozmezí 94,1 až 94,6 miliardy dolarů. Podaří-li se společnosti naplnit tento odhad, dosáhne více než 10% meziročního růstu tržeb (82,5 miliardy dolarů v roce 2020).

Jak se dařilo jednotlivým divizím podnikání?

Spotřebitelská divize společnosti, která vyrábí produkty jako Neutrogena na mytí obličeje a Listerine, dosáhla tržeb ve výši 3,7 miliardy dolarů, což je o 5,3 % více než před rokem.

Farmaceutická divize Johnson & Johnson, která vyvinula jednodávkovou koronavirovou vakcínu, dosáhla tržeb ve výši 12,9 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 13,8 %.

Divize zabývající se výrobou zdravotnických prostředků dosáhla tržeb ve výši 6,6 miliardy dolarů, což představuje 8% nárůst. Tato divize však byla v loňském roce silně zasažena, protože pandemie koronaviru donutila nemocnice odložit plánované operace. Meziroční srovnání tržeb tak nebylo pro společnost příliš “náročné”.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie JNJ Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Akcie Johnson & Johnson den po oznámení hospodářských výsledků vzrostly o přibližně 3 %, od začátku roku pak zatím zvýšily svou cenu cca o 5 % (k 24. 10.). Společnost je však dividendovým králem, která svou dividendu navyšuje už více než 60 let. Investoři tak na akciích Johnson & Johnson oceňují více než růst jejich ceny spíše stabilní a dlouhodobě rostoucí dividendu.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.