Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jaká čeká kryptoměnovou burzu Binance budoucnost?

Publikováno
Jaká čeká kryptoměnovou burzu Binance budoucnost?
Zdroj: bitcoin.com

Kryptoměnové odvětví se ocitlo na křižovatce. Binance, přední světová kryptoburza, dosáhla historického urovnání s americkým ministerstvem spravedlnosti. Zakladatel a generální ředitel Changpeng Zhao odstoupil z vedení po přiznání viny v souvislosti s praním špinavých peněz, čímž bylo uzavřeno rozsáhlé vyšetřování.

Binance zaplatí pokutu ve výši 4,3 miliardy dolarů, což je jedna z největších pokut v historii amerických společností. Zhao je osobně zodpovědný za 50 milionů dolarů z vyrovnání.

Brian Armstrong, generální ředitel společnosti Coinbase, to považuje za příležitost, aby kryptografický sektor obrátil list a zanechal za sebou skandály poznamenanou minulost. Ve svém projevu na Global Investment Summit Armstrong vyzval k jasné regulaci kryptoměn, která by přilákala institucionální investory.

Budoucnost Binance

Urovnání sporu s Binance vyvolává otázky ohledně budoucnosti burzy. Funkci generálního ředitele převezme Richard Teng, zkušený manažer společnosti Binance. Burza přiznala minulá selhání v dodržování předpisů a nyní se zaměřuje na ujištění zákazníků o své finanční stabilitě a bezpečnosti.

K důsledkům urovnání se vyjádřili právní experti. Někteří naznačují, že se Zhaovi podařilo udržet si svůj vliv a bohatství navzdory právnímu dopadu. Časopis Forbes odhaduje Zhaovo čisté jmění na 10,2 miliardy dolarů. Americké ministerstvo spravedlnosti požaduje pro Zhaoa trest odnětí svobody v délce 18 měsíců, což je maximální trest podle federálních směrnic.

Někteří investoři vnímají výsledek sporu jako pozitivní vývoj, který usnadňuje firmám zapojit se do trhu s kryptoměnami v době, kdy se prudce rozvíjí.

V širším pohledu urovnání sporu s americkou vládou představuje pro odvětví kryptoměn zásadní okamžik. Slouží jako varování pro ostatní burzy a naznačuje budoucnost přísnějšího regulačního dohledu. S vývojem odvětví bude důraz na dodržování předpisů a transparentnost více ovlivňovat směřování kryptoburz, jejich spolupráci s regulačními orgány a vztahy s investory.

Zaplacení pokuty samo o sobě může vést ke snížení podílu burzy Binance na trhu. Otázkou zůstává, zda je toto snížení zájmu schopné ohrozit pozici dosud největší burzy pro směnu kryptoměn. Vyrovnání sporu nemělo žádný výrazný vliv na cenu Bitcoinu nebo altcoinů. Výše pokuty a přiznání viny tedy investory zatím od obchodování neodradila.

Koho se vyrovnání nedotkne

Zatímco očekávání byla taková, že po vyrovnání dojde k ochabnutí zájmu ze strachu před nestabilitou způsobenou sankcemi, nyní lze pozorovat spíše opačný efekt. Někteří investoři vnímají výsledek sporu jako pozitivní vývoj, který usnadňuje firmám zapojit se do trhu s kryptoměnami v době, kdy se prudce rozvíjí.

I díky tomu kryptoměnová burza vykázala neočekávanou rezistenci. Místo propadu došlo v některých oblastech k růstu. Celkově kryptoměnové ETF stouply v týdnu po odhalení skandálu o 6,05 %. Bitcoinové fondy kopírují podobnou tendenci s růstem o 5,38 %.

Podobným růst zažívá i Ethereum. Pokračující důvěru investorů ukazuje i růst fondů. Například fond ETC Group Physical Bitcoin ETF (BTCE), který má UAM téměř miliardu dolarů vzrost ve stejném časovém období o 6,16 %.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.