Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Ostatní » [Návod] Jak použít Bitcoin dárkový poukaz z Finex.cz

[Návod] Jak použít Bitcoin dárkový poukaz z Finex.cz

[Návod] Jak použít Bitcoin dárkový poukaz z Finex.cz

vánoční dárek bitcoinPokud jste se dostali na tento článek, pravděpodobně jste od někoho obdrželi voucher s kryptoměnou. Gratulujeme a doufáme, že máte z dárku radost! :)

Určitě Vás zajímá, jak si bitcoiny z voucheru vybrat, nebo co se nimi vůbec dá dělat. To vše na této stránce najdete. Nejdřív ale trochu teorie.

Co je to bitcoin voucher?

Bitcoinový voucher, který jste dostali, není prakticky nic jiného, než papír, na kterém je uvedena adresa kryptoměnové peněženky a k ní korespondující privátní klíč. Privátní klíč je pak heslo, které vás opravňuje nakládat s kryptoměnami uloženými na dané bitcoinové adrese. A nejen vás, ale všechny lidi, kteří tento klíč mají. Dávejte si proto pozor, kam klíč zadáváte a nikdy ho nikam neukládejte elektronicky, hackeři mají dlouhé prsty.

Jak vytáhnout bitcoiny z voucheru?

Z voucheru lze bitcoiny vytáhnout tak, že je díky mobilní aplikaci Mycelium pomocí uvedeného QR kódu odešlete na jinou adresu peněženky. Využít můžete např. adresu peněženky Trezor, samotnou peněženku Mycelium, nebo nějakou další mobilní peněženku. Jak na to? Pokračujte podle návodu pro váš typ operačního systému v mobilu:

Pro telefony s Androidem

 1. Na Google Play si stáhněte a nainstalujte aplikaci Mycelium Bitcoin Wallet a spusťte ji.
 2. Nyní se appka zeptá, zda chcete vytvořte novou peněženku, nebo obnovit nějakou ze zálohy pomocí seedu. Předpokládám, že žádnou ještě nemáte, proto stiskněte Vytvořit novou.
 3. Dále se appka ptá, zda si přejete nainstalovat i modul pro přijímání a odesílání kryptoměny BCH. Pokračujte bez BCH modulu. (Continue without)
 4. Nyní byste měli appku mít připravenou. Zvolte proto prostřední tlačítko v menu na hlavní stránce s ikonkou fotoaparátu (SCAN)
 5. Povolte aplikaci přístup k fotoaparátu a naskenujte QR kód z přední strany voucheru
 6. Nyní zvolte: Odeslat
 7. Zvolte Mé adresy a Vybrete si adresu peněženky, kterou jste před momentem vytvořili. Pravděpodobně se bude jmenovat Účet 1. Pokud chcete použít nějakou peněženku, kterou již máte z dřívějška, nebo např. váš Trezor, zadejte jinou adresu.
 8. V políčku Amount (částka) vyberte maximální možnou částku, aby na voucheru už nic nezůstalo, potvrďte tlačítkem OK -> Odeslat.
 9. To je vše! Do pár minut byste měli v aplikaci nebo jiné zvolené peněžence mít všechny bitcoiny, které na voucheru byly.

Pro telefony s iOS (iPhone)

 1. V App Store si stáhněte a nainstalujte aplikaci Mycelium Bitcoin Wallet a spusťte ji.
 2. Nyní se appka zeptá, zda chcete vytvořte novou peněženku, nebo obnovit nějakou ze zálohy. Předpokládám, že žádnou ještě nemáte, proto stiskněte Vytvořit novou (Create new wallet).
 3. Nyní vás aplikace vyzve k tomu, abyte si opsali její seed pro případ, že byste telefon ztratili. Zvolte tedy Back up now a opište si na papír 12 ukázaných slovo. Pozor, nepište je nikam do počítače, aby k nim neměl žádný hacker přístup. Zvolte Next a slova do aplikace znovu opište, aby bylo jasné, že jste je opsali správně.
 4. V hlavním menu zvolte tlačítko Cold Storage.
 5. Naskenujte QR kód z voucheru.
 6. Automaticky se přednastaví výběr bitcoinů z voucheru do nově vzniklé peněženky a sama se vyplní maximální částka. Zvolte proto tedy už jen Send (Odeslat).
 7. To je vše! Do pár minut byste měli v aplikaci nebo jiné zvolené peněžence mít všechny bitcoiny, které na voucheru byly.

Nyní máte bitcoiny v peněžence na telefonu a můžete s ní naložit jakkoli!

PS: Možnost obnovy bitcoinů z peněženky/voucheru za použití privátního klíče nabízí i kryptoměnová peněženka Bread Wallet.

Pokud byste měli jakýkoliv dotaz ohledně vašeho voucheru, dejte nám vědět níže v komentářích a my vám rádi poradíme! Na oplátku ale budeme chtít vědět, jak se vám dárek líbil. ;-)

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k tomuto článku: 4 komentáře
Denisa

Dobrý den,

dájí se peníze z poukázu vytáhnout i jinak než přes qr kód? Mám rozbitou kameru na svém telefonu :-)

Děkuji
D.

Magazín Finex

Dobrý den Deniso,
bohužel to nelze. Šlo by to teoreticky ručním opsáním privátního klíče, ten ale na poukazu zobrazen v textové podobě není. Musíte si tedy telefon opravit, koupit nový, nebo využít třeba telefon někoho z vašich přátel a peníze si na svoji peněženku po vytažení z poukazu poslat.

Vojtěch, Finex.cz

Kaja

Snad se bude libit :-D

Ruda Vaněk

Bude se hodit… Ne všichni obdarovaní to asi umí, ale přitom je to tak snadné

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
Coinbase logo
Coinbase★ 95 %
ccShop logo
ccShop★ 93 %
Bitbeli logo
Bitbeli★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC