Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Návod] Jak použít Bitcoin dárkový poukaz z Finex.cz

Publikováno
[Návod] Jak použít Bitcoin dárkový poukaz z Finex.cz

vánoční dárek bitcoinPokud jste se dostali na tento článek, pravděpodobně jste od někoho obdrželi voucher s kryptoměnou Bitcoin.

Gratulujeme! Věříme, že máte z dárku radost! :)

Určitě vás zajímá, jak si své bitcoiny z papírového voucheru vybrat, nebo co se nimi vůbec dá dělat.

To vše na této stránce najdete. Nejdřív ale trocha důležité teorie.

Co je to vlastně bitcoin voucher?

Bitcoinový voucher, který jste dostali, není prakticky nic jiného, než papír, na kterém je uvedena adresa kryptoměnové peněženky a k ní korespondující privátní klíč.

Privátní klíč je heslo, které vás opravňuje nakládat s kryptoměnami uloženými na dané bitcoinové adrese. A nejen vás, ale všechny lidi, kteří tento klíč mají. Dávejte si proto pozor na to, kam klíč zadáváte, a nikdy ho nikam neukládejte elektronicky – hackeři mají dlouhé prsty a pokud byste měli zavirovaný počítač, můžete o své bitcoiny přijít.

Poznámka

Bitcoiny na tomto voucheru pro vaši bezpečnost doporučujeme co nejdříve z voucheru vytáhnout. Udělat tak můžete pomocí aplikace Mycelium pro váš chytrý telefon. Vytáhnuté bitcoiny si pak můžete nechat přímo v dané aplikaci, nebo je přesunout do jakékoli jiné bitcoinové peněženky.

Jak vytáhnout bitcoiny z voucheru?

Z voucheru lze bitcoiny vytáhnout tak, že je díky mobilní aplikaci Mycelium pomocí uvedeného QR kódu odešlete na jinou adresu peněženky – např. adresu peněženky Trezor, nebo samotnou aplikaci Mycelium, kterou používáte. Využít také můžete další mobilní peněženku.

Jak na to? Pokračujte podle návodu níže dle vašeho typu telefonu:

Pro telefony s Androidem

 1. Na Google Play si stáhněte a nainstalujte aplikaci Mycelium Bitcoin Wallet a spusťte ji.
 2. Nyní se appka zeptá, zda chcete vytvořte novou peněženku, nebo obnovit nějakou ze zálohy pomocí seedu. Předpokládám, že žádnou ještě nemáte, proto stiskněte Vytvořit novou.
 3. Dále se appka ptá, zda si přejete nainstalovat i modul pro přijímání a odesílání kryptoměny BCH. Pokračujte bez BCH modulu. (Continue without)
 4. Nyní byste měli appku mít připravenou. Zvolte proto prostřední tlačítko v menu na hlavní stránce s ikonkou fotoaparátu (SCAN)
 5. Povolte aplikaci přístup k fotoaparátu a naskenujte QR kód z přední strany voucheru
 6. Nyní zvolte: Odeslat
 7. Zvolte Mé adresy a Vybrete si adresu peněženky, kterou jste před momentem vytvořili. Pravděpodobně se bude jmenovat Účet 1. Pokud chcete použít nějakou peněženku, kterou již máte z dřívějška, nebo např. váš Trezor, zadejte jinou adresu.
 8. V políčku Amount (částka) vyberte maximální možnou částku, aby na voucheru už nic nezůstalo, potvrďte tlačítkem OK -> Odeslat.
 9. To je vše! Do pár minut byste měli v aplikaci nebo jiné zvolené peněžence mít všechny bitcoiny, které na voucheru byly.

Pro telefony s iOS (iPhone)

 1. V App Store si stáhněte a nainstalujte aplikaci Mycelium Bitcoin Wallet a spusťte ji.
 2. Nyní se appka zeptá, zda chcete vytvořte novou peněženku, nebo obnovit nějakou ze zálohy. Předpokládám, že žádnou ještě nemáte, proto stiskněte Vytvořit novou (Create new wallet).
 3. Nyní vás aplikace vyzve k tomu, abyte si opsali její seed pro případ, že byste telefon ztratili. Zvolte tedy Zálohovat nyní (Back up now) a opište si na papír 12 ukázaných slovo. Pozor, nepište je nikam do počítače, aby k nim neměl žádný hacker přístup. Zvolte Další (Next) a slova do aplikace znovu opište, abyste potvrdili, že jste si je opsali správně.
 4. V hlavním menu zvolte tlačítko Cold Storage.
 5. Naskenujte QR kód z voucheru.
 6. Automaticky se přednastaví výběr bitcoinů z voucheru do nově vzniklé peněženky a sama se vyplní maximální částka. Zvolte proto tedy už jen Send (Odeslat).
 7. To je vše! Do pár minut byste měli v aplikaci nebo jiné zvolené peněžence mít všechny bitcoiny, které na voucheru byly.

Nyní máte bitcoiny v peněžence na telefonu a můžete s ní naložit jakkoli!

PS: Možnost obnovy bitcoinů z peněženky/voucheru za použití privátního klíče nabízí i kryptoměnová peněženka Bread Wallet.

Pokud byste měli jakýkoliv dotaz ohledně vašeho voucheru, dejte nám vědět níže v komentářích a my vám rádi poradíme! Na oplátku ale budeme chtít vědět, jak se vám dárek líbil. ;-)

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (6 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Martin Zima

Dobrý den,
je nějaký časový limit ve kterém se musí btc vybrat.? Poukaz jsem dostal zhruba před 3 měsíci a dnes po naskenování QR kodu se mi ukazuje zůstatek na cold storage 0 usd. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, dostal jste poukaz s logem Finex.cz, nebo od jiné společnosti? Naše poukazy fungují jako tzv. paper wallet a žádný časový limit pro výběr peněz z takové adresy neexistuje. Pokud budete chtít konkrétní pomoc, doporučujeme kontaktovat nás s více informacemi na e-mailu nebo přes kontaktní formulář.

Denisa

Dobrý den,

dájí se peníze z poukázu vytáhnout i jinak než přes qr kód? Mám rozbitou kameru na svém telefonu :-)

Děkuji
D.

Redakce Finex

Dobrý den Deniso,
bohužel to nelze. Šlo by to teoreticky ručním opsáním privátního klíče, ten ale na poukazu zobrazen v textové podobě není. Musíte si tedy telefon opravit, koupit nový, nebo využít třeba telefon někoho z vašich přátel a peníze si na svoji peněženku po vytažení z poukazu poslat.

Vojtěch, Finex.cz

Kaja

Snad se bude libit :-D

Ruda Vaněk

Bude se hodit… Ne všichni obdarovaní to asi umí, ale přitom je to tak snadné