Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investoři přesouvají tuto kryptoměnu mimo burzy! Čeká ji raketový růst?

Klesající rezervy Etherea na burzách dosáhly devítiletého minima. Může to představovat obrat v cenovém vývoji této kryptoměny?

Investoři přesouvají tuto kryptoměnu mimo burzy! Čeká ji raketový růst?
Zdroj: depositphotos.com

Ačkoliv se cena Etherea poslední dobou vyvíjí spíše negativně, objevují se signály, že by mohlo dojít k potenciálnímu obratu tohoto trendu.

Jedním z nich jsou klesající rezervy kryptoměny na centralizovaných burzách, které dosáhly téměř devítiletého minima.


Právě přesun Etherea z centralizovaných burz vyvolává mezi investory optimismus, neboť by mohlo dojít k nabídkovému šoku. Ten nastává, když nabídka aktiva na burze klesá, ale poptávka zůstává silná.

Data společnosti CryptoQuant ukazují, že rezervy Etherea na burzách klesly 18. února na 18,95 milionů. Tato úroveň nebyla zaznamenána od července 2016, kdy se Ethereum obchodovalo kolem 14 dolarů.

Zdroj: cryptoquant.com
Vývoj rezerv Etherea na centralizovaných burzách

Ethereum však během poslední roku cenově zaostává za Bitcoinem nebo dalšími altcoiny.

Za poslední rok aktivum pokleslo o 3,6 % a v tomto roce odepsalo téměř 20 % tržní kapitalizace.

Názory expertů

Nicolai Sondergaard, analytik společnosti Nansen, poznamenává, že přesun Etherea z burz do peněženek signalizuje důvěru investorů v dlouhodobý potenciál kryptoměny.

Podle Sondergaarda lze pozorovat podobný trend i na Bitcoinu a existují dvě možnosti, proč k tomuto dochází. Hráči na trhu ho zkrátka agresivně nakupují nebo chtějí Bitcoin držet v kryptoměnových peněženkách mimo burzy.

Sondergaard však dodává, že klesající rezervy na burzách jsou pro tato aktiva pozitivní bez ohledu na příčiny.

Vugar Usi Zade, provozní ředitel společnosti Bitget, souhlasí a poznamenává, že klesající rezervy Etherea naznačují, že investoři chtějí aktivum nyní spíše držet než prodat.

Historicky toto chování investorů vedlo ke sníženému prodejnímu tlaku a stabilizaci cenového vývoje.

Vývoj na trhu

Z pohledu technické analýzy lze říci, že Ethereum čelí rezistenci na úrovních 2 750 a 2 800 dolarů. Potenciální růst nad 2 800 dolarů by podle dat CoinGlass mohl vést k likvidacím short pozic s pákovým efektem ve výši 822 milionů dolarů.

Zdroj: coinglass.com
Likvidační mapa na Ethereu napříč burzami

Do budoucna by katalyzátorem růstu ceny Etherea mohlo být povolení obchodovat jeho spotová ETF se stakingem.

Marcin Kazmierczak, provozní ředitel společnosti Redstone, se domnívá, že staking v rámci ETF by mohl být pro kryptoměnu významný a potenciálně ještě více snížit nabídku Etherea na burzách.

Nálada mezi žadateli o tento typ ETF ohledně jeho schválení je optimistická. Zakladatel společnosti Consensys, Joe Lubin, si také myslí, že SEC povolí tento produkt.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Šéfredaktor kryptoměnové redakce, který se na kryptoměnových a tradičních trzích pohybuje přes pět let.

Svou vášeň pro investice našel během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se od získání teoretických poznatků přesunul k jejich aplikaci. Veřejnost se také snaží edukovat v rámci finanční gramotnosti vedením studentského spolku Klubu investorů na pozici Prezidenta.

Klíčem k úspěchu investora je podle něj skloubení znalostí z oblasti tradičních trhů a makroekonomie, které mají výrazný dopad na kryptoměnový sektor. Nebrání se využití aktivního ani pasivního přístupu k investicím.

„Složené úročení je osmým divem světa. Kdo mu rozumí, vydělává; kdo ne, zaplatí.” – Albert Einstein

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat