Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Indický akciový trh má podle odborníků potenciál vzrůst 10násobně!

Indický akciový trh čeká podle analytiků výrazný růst. Předpovídají, že jeho tržní kapitalizace dosáhne v příštích dvou desetiletích nejméně 40 bilionů dolarů.

Publikováno
Indický akciový trh má podle odborníků potenciál vzrůst 10násobně!
Zdroj: depositphotos.com

Indický akciový trh je připraven na výrazný růst tržní kapitalizace, přičemž analytici předpokládají, že v příštích dvou desetiletích může vzrůst až na 40 bilionů dolarů.

Tato optimistická prognóza je podložena silným hospodářským růstem země a rostoucí důvěrou investorů v tamní trh.

Na rozdíl od Číny, je Indie na vzestupu

Sujan Hajra, hlavní ekonom společnosti Anand Rathi Share and Stock Brokers, je přesvědčen o růstové trajektorii země a další potenciál růstu přisuzuje silnému hospodářskému výkonu Indie a stabilní měně.

Jeho optimistický výhled potvrzuje Manish Chokhani, ředitel společnosti Enam Holdings, který předpovídá, že indické trhy by mohly ve stejném časovém horizontu dosáhnout pozoruhodné tržní kapitalizace 60 bilionů dolarů.

Benchmark indického akciového trhu, index Nifty 50, již plné síle ukazuje svou výkonnost, když v roce 2023 vzrostl o 20 %, čímž Indie předběhla Hongkong a stala se čtvrtým největším trhem na světě s hodnotou přesahující 4,6 bilionu dolarů.

Zdroj: investing.com
Nifty 50 za poslední rok
Nifty 50 za poslední rok

Atul Singh, generální ředitel a jednatel společnosti LGT Wealth India, přičítá působivé výsledky akciového trhu růstu indického HDP. Ministerstvo statistiky vykázalo pro finanční rok 2023 růst o 7,2 % a pro finanční rok 2024 předpokládá další zvýšení růstu na 7,6 %.

To kontrastuje s čínskou ekonomikou, která sice dosáhla svého oficiálního cíle, ale v loňském roce vzrostla “pouze” o 5,2 %. Čínský referenční index CSI 300 navíc zaznamenal výrazný tříletý pokles.

Pokles CSI 300 za poslední 3 roky

Tento kontrast podtrhuje jedinečnou pozici indického trhu, kde se růst HDP efektivně promítá do zisků a zhodnocení akciového trhu.

Vyhlídky indického trhu dále posiluje příliv nového kapitálu. V roce 2023 se v zemi uskutečnilo rekordních 220 primárních veřejných nabídek (IPO), což je podle společnosti EY nejvíce na světě.

Indie se také může pochlubit největším počtem kótovaných společností na světě, a to více než 6 000 subjekty, což poskytuje nepřetržitý proud příležitostí pro expanzi trhu.

Indické akcie při své rally zdražily, ale analytici tvrdí, že by se měly stát důležitou součástí portfolia investorů.

Sunil Koul, portfoliový stratég společnosti Goldman Sachs zaměřující se na asijsko-pacifickou oblast, navrhuje, aby se investoři zaměřili na akcie s velkou tržní kapitalizací, protože očekává obrat trhu od dříve preferovaných akcií se střední a malou hodnotou.

Singh ze společnosti LGT Wealth India však zastává komplexnější pohled a tvrdí, že příležitosti jsou všude. Jako obzvláště slibný vyzdvihuje sektor finančních služeb a upozorňuje na přítomnost společností s významným růstovým potenciálem.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎