Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Hledáte vysoký výnos s minimálním rizikem? Zvažte investici do těch 3 blue chip akcií

Publikováno
Hledáte vysoký výnos s minimálním rizikem? Zvažte investici do těch 3 blue chip akcií
Zdroj: depositphotos.com

Amazon nabízející aplikace AI a reklamní potenciál, Visa, která zaznamenává stabilní ziskovosti díky svým platebním kartám, a gigant z oblasti CRM, Salesforce. Jedná se o bezpečné dlouhodobé investice se značným růstovým potenciálem?

Někteří investoři vyhledávají vysoce ziskové investice, které však nesou zároveň značné riziko. Jiní pak sází raději na menší míru rizika a akcie, které sice nebudou výnosem výrazně vyčnívat nad průměrem trhu, ale za to u nich nehrozí rychlý pád v případě nějakého nepředvídatelného otřesu. Patříte-li mezi ty konzervativnější investory, pak vás pravděpodobně zaujmou následující tři blue chip akcie.

1. Amazon (AMZN)

Společnost působí v řadě segmentů, k nejdůležitějším však patří e-commerce a cloud computing, které tvoří zdroje příjmů a zisku Amazonu. Jsou zde ale také nové příležitosti, na které je vhodné se zaměřit.

Hnacím motorem akcií Amazon v následujících letech mohou být AI a reklama, která je již několik čtvrtletí jedním z nejrychleji rostoucích segmentů tohoto technologického giganta.

Amazon nedávno uvedl na trh produkt Q, což je chatbot s umělou inteligencí pro podniky. Svým vstupem do hry umělé inteligence přímo konkuruje společnostem jako MicrosoftAlphabet Meta Platforms. Pokud by si Amazon utrhl z tržního podílu kteréhokoli z těchto jmen, mohl by dlouhodobým investorům přinést solidní zisky.

Vývoj ceny akcií Amazon za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. Visa (V)

Visa je nejvýznamnější vydavatel platebních karet, který má stabilní ziskové marže v rozmezí 45 až 50 %. Dokud budou lidé dále hojně využívat debetní a kreditní karty k placení, bude Visa odměňovat i investory.

Společnost dbá na hodnotu pro akcionáře a tak rozhodla v roce 2024 reinvestovat více než 16 miliard USD do zpětného odkupu akcií. Od začátku letošního roku cena akcií stoupla o 23 %. Dividendový výnos sice není nijak vysoký, ale Visa ho pravidelně navyšuje – nedávno zvýšila dividendu z 0,45 USD na akcii na 0,52 USD na akcii, což představuje meziroční nárůst čtvrtletní dividendy o 15,6 %.

I přes rostoucí životní náklady uzavřela společnost fiskální rok se stabilním růstem objemu plateb a zpracovaných transakcí. Lidé budou i v ekonomicky náročné době nadále používat platební karty a tak se dá očekávat další růst akcií Visa i v příštím roce.

Vývoj ceny akcií Visa za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Visa Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. Salesforce (CRM)

Salesforce je americká cloudová společnost, která se zabývá poskytováním služeb CRM (řízení vztahů se zákazníky) – nabízí aplikace zaměřené na služby zákazníkům nebo automatizaci marketingu.

Podobně jako Amazon i Salesforce v roce 2022 ztratila část zisků a pro některé akcionáře se stala ztrátovou investicí. Poté ale snížila počet zaměstnanců, což vedlo ke zvýšení ziskovosti a uvolnění zdrojů na nábor pracovníků pro projekty umělé inteligence. Těmito kroky se společnosti podařilo zvýšit čisté příjmy i ziskovou marži, která ve třetím čtvrtletí letošního roku dosáhla téměř 15 %.

Vývoj ceny akcií Salesforce za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Salesforce Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
10
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.