Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Google přestal zobrazovat ceny kryptoměn. Proč? | Finex Coin Week

Memecoiny stále na vlně růstu, Tether v rekordním zisku a Tesla přesouvá své bitcoiny. Proč Google v minulém týdnu nezobrazoval ceny kryptoměn? Dozvíte se v novém Finex Coin Week.

Google přestal zobrazovat ceny kryptoměn. Proč? | Finex Coin Week
Zdroj: Koláž Finex.cz

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

Co se minulý týden stalo?

1. Memecoiny stále v kurzu

Memecoiny zažily poslední měsíc značný nárůst. Dogecoin (DOGE) za uplynulých třicet dní vzrostl o více než 30 % a Shiba Inu (SHIB) si polepšila zrovna tak. Dogwifhat (WIF) šel dokonce nahoru o více než 50 %.

Mezi komunitou se tak začíná opět spekulovat o teorii memecoinového supercyklu. Tu podporuje i známý kryptoinfluencer Murad Mahmud, který zjednodušeně říká, že souběh určitých faktorů vytváří na trhu takové podmínky, které povedou k parabolickému růstu memetokenů nyní i v roce 2025.

Mezi důvody, které nevyhnutelně povedou k memecoinovému supercyklu, řadí Murad např. rostoucí samotu mladé generace, zejm. mladých mužů, rostoucí čas strávený online, méně možností na zbohatnutí než dříve, rozmach AI, potřebu někam patřit ve světě bez náboženství nebo jednoduchost jejich pochopení.

V neposlední řadě připomíná i změnu v přístupu k memecoinům od největších burz jako Binance. Zatímco ta měla na vrcholu kryptoměnového cyklu roku 2021 zalistované pouze 2 memecoiny, nyní jich zde můžete obchodovat více než 10.

K růstu memecoinů přispívá i koketování Bitcoinu s cenou 70 000 USD a skutečnost, že se největší kryptoměna posouvá už přes dva a půl měsíce pouze vzhůru. Nedávná zpráva společnosti BDC Consulting říká, že trh s memecoiny má s BTC pozitivní korelaci asi 0,85, je tedy poměrně silně provázaný.

Celková tržní kapitalizace memecoinů vzrostla za poslední měsíc o téměř 50 %. Denní objem obchodů (volume) s touto kategorií kryptoměn se zvýšil o 140 %. Dne 18. září dosáhl 3,8 miliardy USD, zatímco 18. října přes 9 miliard USD. Tyto nárůsty ukazují na sílící poptávku po memecoinech.

2. Tether zkoumá možnost obchodování s komoditami

Paolo Ardoino, generální ředitel společnosti Tether, která stojí za největším stablecoinem dle tržní kapitalizace USDT, se v minulém týdnu vyjádřil, že jeho firma zvažuje nové příležitosti, konkrétně obchodování s komoditami.

Tether nedávno vytvořil samostatnou divizi, která by se právě novým možnostem investic měla věnovat. V červnu letošního roku pak Ardoino potvrdil, že společnost chystá během následujícího roku do této větve směřovat více než 1 miliardu USD.

Podle zákulisních spekulací Tether také uvažuje o možnosti půjček v USD několika firmám. Ať už tak či onak, emitent stablecoinu USDT má volné finance, které může využít. Jen za první polovinu roku vytvořil rekordní čistý zisk 5,2 miliardy USD.

A co by mělo nejvíce zajímat majitele USDT? Společnost chce nové projekty držet mimo stablecoin USDT. Investice do komodit bude totiž dle dostupných informací prováděna prostřednictvím odděleného investičního nástroje.

3. Worldcoin nejen s novým názvem

Worldcoin (WLD), projekt digitální identity, který je podporovaný generálním ředitelem společnosti OpenAI, Samem Altmanem, prošel v minulém týdnu rebrandingem a mění se na World Network či zkráceně World.

Spolu s rebrandingem došlo i ke spuštění sítě World Chain do ostrého provozu. Jedná se o smartchain, který nese přízvisko “blockchain pro lidi”.

Worldcoin spuštěný v červenci 2023 nabízí řešení digitální identity s názvem World ID, které pomáhá ověřovat identitu uživatelů online. Společně s nově spuštěným World Chainem a kryptoměnou World tvoří tři klíčové pilíře projektu.

Velmi zajímavě reagoval na dění i samotný token WLD. Jen v minulém týdnu přinesl investorům téměř 20% zhodnocení.

4. HMSTR se příliš neujal, Hamster Kombat plánuje rozšíření

Jeden z největších airdropů v historii kryptoměn se týkal populární kryptoměnové hry Hamster Kombat a jejího tokenu HMSTR. A nedopadl příliš slavně – mnoho hráčů bylo nemile překvapeno konečnou hodnotou tokenů, které získali za usilovné hraní.

Token HMSTR navíc ztratil za poslední měsíc více než 50 %.

Ztráta hodnoty tokenu však neodradila zakladatele hry, kteří se zaměřují na vytváření novinek v rámci ekosystému hry. Jejich cílem je přilákat další nováčky. V nové “sezóně”, která bude spuštěna brzy, by mělo dojít k větší integraci s dalšími hrami třetích stran.

5. Tesla přesouvá své bitcoiny

Výrobce elektrických vozidel Tesla přesunul během minulého týdne přes 11 tisíc BTC v hodnotě asi 770 milionů USD na nové adresy. Potvrdila to analytická společnost Arkham Research.

Mince zamířily na 7 nových adres. Těmto pohybům předcházelo něco, co vypadalo jako 6 testovacích transakcí. Jednalo se o první případ, kdy Tesla manipulovala se svými bitcoinovými peněženkami od roku 2022, kdy prodala 75 % svých BTC.

Není jasné, proč Tesla po více než dvou letech na své kryptoměny sáhla. Někteří analytici si však myslí, že se připravuje na prodej mincí.

Tesla je čtvrtým největším držitelem bitcoinů mezi veřejně obchodovanými firmami. Před ní jsou pouze společnosti MicroStrategy, Marathon Digital Holdings a Galaxy Digital Holdings.

Co mě v minulém týdnu zaujalo?

Každý z nás občas vyťuká do vyhledávače výraz “Bitcoin cena” nebo něco podobného a první, co mu Google zobrazí, je graf, který ukazuje aktuální cenu a její vývoj u dané kryptoměny. Ne však v posledním týdnu. Během víkendu Google tuto funkci pozastavil a k jejímu obnovení došlo až ve čtvrtek.

Proč? Google to odůvodnil obdržením nepřesných dat od třetí strany. Pro ceny kryptoměn totiž technologický gigant používá data pocházející z americké platformy Morningstar. Celkem racionální vysvětlení.

Na sociálních sítích se však začaly hojně objevovat spekulace, že Google data úmyslně cenzuroval. Dokonce se objevovaly příspěvky, které to označovaly jako možný způsob, jak zmírnit aktuální býčí trh Bitcoinu (BTC).

Co nás čeká tento týden?

Příští týden nás čeká debata na sociální síti X, kterou organizuje Fetch.ai (FET) a zabývá se možnostmi AI agentů v cestovním průmyslu. Jak změní decentralizované řešení pro cestování? Sledujte v úterý od 15:00 našeho času.

A ve stejný den zveřejní Mezinárodní měnový fond (MMF) svůj aktualizovaný ekonomický výhled na příští rok. Výsledky by mohly ovlivnit i cenu kryptoměn.

Bude se konat také několik kryptoměnových konferencí. Např. Cosmoverse v Dubaji (21. – 22. října), na níž naváže Blockchain Life opět v Dubaji (22. – 23. října). Ve španělské Valencii pak mezi 23. a 24. říjnem proběhne NFT Show Europe.

Co se týče odemykání uzamčené zásoby altcoinů, významnější unlock proběhne pouze u tokenu Yield Guild Games (YGG). Ten uvolní do oběhu 3,64 % své zásoby o aktuální hodnotě cca 7,5 milionu USD. Příští týden nás však čekají obrovské unlocky, proto si nenechte ujít ani následující vydání Finex Coin Week.

O čem jsme psali v posledních 7 dnech?

A co dalšího se dělo?

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.