Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Glassnode varuje: Bitcoin by mohl zažít intenzivní prodejní tlak, pokud klesne pod 30 tisíc dolarů

Publikováno
Glassnode varuje: Bitcoin by mohl zažít intenzivní prodejní tlak, pokud klesne pod 30 tisíc dolarů
Zdroj: wallpapersmug.com

Cena Bitcoinu klesla kolem páteční patnácté hodiny pod 36 000 dolarů, což obratem vyvolalo reakci kryptoanalytické společnost Glassnode. Ta za klíčovou zónu supportu Bitcoinu označila úroveň 30 000 dolarů. Úroveň supportu je místem, kde může nejenom kryptoměna, ale i jiná aktiva jako akcie, nebo komodita zaznamenat zvýšený zájem o nákupy, což může potenciálně zvýšit její hodnotu.

Pokud Bitcoin na tuto úroveň klesne, mohlo by to podle Glassnode vyvolat výrazný výprodej. Firma totiž zaznamenala mezi 25 000 a 31 000 dolary značnou akumulaci, což právě naznačuje silnou podporu na úrovni 30 000 dolarů. Toto rozmezí považují obchodníci za klíčové bojiště a pokles pod něj by mohl vést k dalším výprodejům.

Je skutečně důvod k obavám?

Anonymní kryptoanalytik Kaleo na druhé straně předpovídá, že by Bitcoin mohl po dalším půlení vystoupat až na 80 000 dolarů. Půlení neboli halvingy snižují odměnu za těžbu nových bloků Bitcoinu na polovinu. Dochází k nim zhruba každé čtyři roky.

Přečtěte si více: Bitcoin Halving: proč k půlení odměny dochází a jaký má vliv na cenu BTC?

Vzhledem ke snížení odměny za těžbu na polovinu by halving měl snížit nabídku a potenciálně zvýšit ceny, pokud poptávka zůstane konstantní.

Tato predikce vychází z tržních vzorců po výrazném propadu Bitcoinu souvisejícím s rozhořením pandemie koronaviru v roce 2020 a nedávném kolapsu FTX.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎