Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Fumbi přidává do svého portfolia nové kryptoměny – Které to jsou a jak to celé funguje?

Fumbi přidává do svého portfolia nové kryptoměny – Které to jsou a jak to celé funguje?
Zdroj: fumbi.network

Pokud jste uživatelem investiční platformy Fumbi, možná už o této novince víte, uvažujete-li teprve o zřízení účtu na platformě, pak by vás tato informace měla zajímat. Možná bude důvodem, proč prostřednictvím tohoto slovenského start-upu začnete do digitálních aktiv investovat.

Investiční platforma nabízí vícero produktů – lze investovat do jednotlivých kryptoměn v nabídce platformy, nicméně hlavní produktem je Fumbi Index Portfolio. Tento “fond” tvoří koš kryptoměn (momentálně více než 20), s předem stanovenou váhou v portfoliu. Cílem indexu od Fumbi je sledovat co nejpřesněji výkonnost kryptoměnového trhu jako celku, což se doposud společnosti poměrně daří.

Favorit redakce

Výhody
  • Algoritmus Fumbi automaticky upravuje složení portfolia
  • Investice do více než 20 největších kryptoměn snižuje riziko a minimalizuje dopad volatility jednotlivých měn
Nevýhody
  • Relativně vysoké roční poplatky za správu portfolia (až 3,99 %)
  • Většina kryptoměn je obchodována v EUR, což vede ke kurzovým ztrátám při konverzi měn

Fumbi porovnalo výkonnost svého Indexového fondu s Bitcoinem od začátku roku 2021 a vykázalo poměrně zajímavé výsledky. Zatímco cena Bitcoinu v tomto období vzrostla o 62,34 %, indexové portfolio dosáhlo návratnosti 146,23 %. Nutno podotknout, že se kryptoměnový trh v tomto období nacházel v bull marketu, během kterého altcoiny historicky Bitcoin svou výkonností překonávají. Z historie pak víme, že v obdobích medvědích trhů naopak vítězí nejstarší a největší kryptoměna.

Ptáte se, jak začít investovat do Fumbi Index Portfolia? Podrobný návod, jak si otevřít účet na platformě, se dozvíte v naší komplexní recenzi investiční platformy Fumbi. Ve zkratce si jednoduše založíte na investiční platformě účet a posléze můžete do tohoto produktu investovat prostřednictvím trvalého příkazu s minimální výší investice 50 eur. Fumbi index portfolio tak představuje snadnou cestu, jak pravidelně investovat do diverzifikovaného koše kryptoměn například na měsíční bázi. Investice prostřednictvím Fumbi je samozřejmě zatížena vyšším poplatkem než přímý nákup kryptoměn na kryptoměnové burze či směnárně, na druhou stranu je to právě jednoduchost investování, která může zejména nováčky určitě oslovit.

Zdroj: fumbi.network
Porovnání výkonnosti Fumbi Index Portfolia a Bitcoinu
Porovnání výkonnosti Fumbi Index Portfolia a Bitcoinu

K jakým změnám ve Fumbi Index Portfoliu došlo?

Investiční platforma složení indexového portfolia upravuje na kvartální bázi, aby jeho skladba maximálně přesně odrážela vývoj na kryptoměnovém trhu jako celku. V podstatě se však jedná o zařazování kryptoměn, které mají podle Fumbi do budoucna velký potenciál a vyřazování digitálních aktiv, která už nesplňují interní kritéria odborníků platformy.

Procentuální zastoupení jednotlivých kryptoměn v portfoliu je dlouhodobě dané a je zajišťováno rebalancováním prostřednictvím inteligentního Fumbi Algoritmu.

Při poslední změně ve složení, která proběhla začátkem března, byly do portfolia zařazeny projekty Decentraland, který vytváří decentralizovaný virtuální svět postavený na blockchainu a Tezos, platforma podporující decentralizované aplikace a inteligentní kontrakty. Z portfolia byla naopak vyřazena kryptoměna The Graph.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Publicista a aktivní investor s více než desetiletou praxí preferující strategii hodnotového investování.

O investování a finanční trhy se začal zajímat v roce 2013, kdy si prošel náročnou zkušeností jako aktivní denní obchodník. Tato negativní zkušenost vedla k hlubšímu studiu, které mu v následujících letech umožnilo dlouhodobě a úspěšně investovat.

Ve své strategii kombinuje pasivní a aktivní přístup s důrazem na akciové trhy. Inspiraci čerpá z metod Warrena Buffetta a Benjamina Grahama, stejně jako od českého investora Daniela Gladiše. Svým čtenářům předává nabyté vědomosti prostřednictvím článků zaměřených na investiční strategie, psychologii obchodování a analýzy jednotlivých akcií

„Největším nepřítelem investora jsou jeho vlastní emoce.“ – Benjamin Graham

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.