Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Finex Coin Week – Bitcoin konsoliduje, Ethereum a některé altcoiny překonávají ATH

Finex Coin Week - Bitcoin konsoliduje, Ethereum a některé altcoiny překonávají ATH

Finex Coin Week - Bitcoin konsoliduje, Ethereum a některé altcoiny překonávají ATH
Zdroj: Depositphotos.com

První listopadový týden je úspěšně za námi. Pojďme se společně podívat na to, jaké zajímavé události se odehrály ve světě kryptoměn. Tentokrát jsme pro vás vybrali tyto zprávy.

Obsah článku

1.Token Squid Game se propadl o 99,99 %2.Goldman Sachs předpovídá zdvojnásobení ceny ETH do konce roku3.Solana překonala Cardano a má nové ATH4.Celková hodnota v DeFi vzrostla za dva týdny o 25 %5.BTC velryby realizují zisky6.Závěr k aktuální situaci

Token Squid Game se propadl o 99,99 %

O tom, že investování do kryptoměn je velice rizikovou záležitostí, se mohli přesvědčit začátkem minulého týdne investoři, kteří se nechali zlákat ke koupi tokenu SQUID. Token inspirovaný populárním seriálem z produkce Netflixu Squid Game se v posledních dnech těšil velké oblibě.

Cena tokenu během týdne zdražila z 0,1 dolaru na astronomických 2 856 dolarů. Následně se stalo to, co zkušení investoři považovali za nevyhnutelné. Během jediné svíčky se cena tokenu propadla na 0,005 dolaru.

Projekt byl od samotného počátku odsouzen k záhubě a zkušení investoři si mohli všimnout mnoha varovných znamení. Webová stránka projektu obsahovala mnoho pravopisných chyb.

Co bylo však nejdůležitější, ve zdrojovém kódu kontraktu bylo uvedeno, že ho uživatelé mohou pouze nakupovat, nikoli prodávat. Dalším varováním bylo i to, že analytický server CoinMarketCap měl u tokenu poznámku, že se může jednat o podvod. Ani to nezabránilo tomu, aby zde mnoho investorů ztratilo své peníze.

"Obdrželi jsme několik zpráv, že uživatelé nejsou schopni tento token na Pancakeswapu prodat. Prosíme, proveďte vlastní průzkum a buďte při obchodování obezřetní! Tento projekt je sice zjevně inspirován stejnojmenným seriálem společnosti Netflix, ale je nepravděpodobné, že by s ním byl nějak oficiálně spojen," zněla hláška na CoinMarketCap.

Tvůrci si přišli zhruba na 1-2 miliony dolarů. Token byl obchodován na decentralizované burze Pancakeswap. To znamená, že kdokoli může na burzu zalistovat jakýkoli token – stačí mu k tomu jen dostatek peněz.

Za zmínku stojí také to, že na trhu jsou dostupné i další tokeny s tickerem SQUID a některé z nich se zdají být velmi výkonné. Tento případ by měl být varovnou ukázkou toho, že investice do takových projektů se rozhodně nevyplatí. Nepodléhejte euforii a před každou investicí si proveďte náležitý průzkum.

Goldman Sachs předpovídá zdvojnásobení ceny ETH do konce roku

Výkonný ředitel globální investičně bankovní společnosti Goldman Sachs Bernhard Rzymelka zveřejnil predikci, podle které by druhá největší kryptoměna ETH měla do konce roku zdvojnásobit svou cenu.

Své prohlášení odůvodnil korelací mezi kryptoměnami a mírou globální inflace. Přesněji řečeno, jsou v přímé úměře a rostoucí inflace vede k historickým maximům digitálních aktiv. Podle něj se kryptoměny od roku 2019 obchodují v souladu s inflačním zlomem.

Rzymelka představil logaritmický graf s indexem Bloomberg Galaxy Crypto vůči dvouleté dolarové inflaci, kde své tvrzení dokládá.

Bloomberg Galaxy Crypto Index vs. 2y2y inflace v USD
Zdroj: bloomberg.com

Předpověď ceny ETH ředitele Goldman Sachs je mnohem pozitivnější než nedávná předpověď skupiny 50 fintech specialistů společnosti Finder.com. Portál pro srovnávání cen minulý týden aktualizoval předpověď ceny etherea, podle níž jeho odborníci očekávají, že ETH do konce roku dosáhne 5 114 USD, do roku 2025 by to mělo být 15 364 USD a do roku 2030 dokonce 50 788 USD.

Goldman Sachs v květnu založila tým pro obchodování s kryptoměnami a ve stejném měsíci zahájila obchodování s bitcoinovými deriváty. V červnu vedoucí oddělení digitálních aktiv Mathew McDermott prozradil, že Goldman Sachs plánuje v příštích měsících nabídnout obchodování s futures a opcemi na ETH.

Solana překonala Cardano a má nové ATH

Decentralizovaná blockchainová platforma Solana a její token SOL má za sebou další úspěch. Koncem minulého týdne opět výrazně posílila a překonala své historické maximum, které je nyní podle CoinGecko 259,96 dolarů.

Tržní kapitalizace Solany se během několika dnů zvýšila na 70 miliard dolarů. Solana se tak na žebříčku kryptoměn podle tržní kapitalizace dostala na čtvrtou pozici před Cardano.

Porovnání cenového vývoje Solany a Cadana za poslední měsíc
CZK
USD
EUR
BTC
Normální osa
Logaritmická osa
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Popularita Solany stoupá díky vzestupu celého odvětví decentralizovaných financí (DeFi), herních tokenů GameFi, nezaměnitelných tokenů (NFT) a také institucionálnímu zájmu o programovatelné blockchainy s podporou chytrých smluv. Přestože zvýšený zájem o Solanu měl letos za následek několik bezpečnostních chyb a dokonce i výpadek sítě, předpoklad budoucího růstu zůstává nadále optimistický.

Od začátku srpna dosáhl trh s NFT založenými na SOL celkového objemu prodejů přibližně 500 milionů USD. Také se ukazuje, že Solana měla v září rekordní měsíc co se týče objemu prodejů NFT, který dosáhl téměř 200 milionu dolarů.

Podle statistik společnosti CryptoSlam vynesl prodej NFT na Solaně ke 2. listopadu 497,7 milionu dolarů z 348 000 transakcí, přičemž průměrná prodejní cena jednoho NFT činila 1 500 dolarů.

Analytik společnosti Messari Mason Nystrom na Twitteru sdílel statistiky, které ukazují, že se tato začínající síť během několika měsíců rychle prosadila jako jeden z nejlepších blockchainů s NFT.

Nejúspěšnějším NFT projektem na Solaně jsou Degenerate Ape Academy, který od svého srpnového spuštění vydělal téměř 106 milionu dolarů. NFT Degenerate Ape jsou animované opičí avatary s charakteristickými vlastnostmi.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že se blíží akce Solana Breakpoint, která se koná v Lisabonu od 7. do 10. listopadu 2021. Na konferenci se budou oslavovat současné úspěchy Solany a představí se budoucí plány projektu.

Celková hodnota v DeFi vzrostla za dva týdny o 25 %

Decentralizované finance (DeFi) mají za sebou neuvěřitelně úspěšný rok 2021 a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by v tomto prostoru mělo dojít ke zpomalení. Pro investory je tento sektor stále lákavější, neboť jim nabízí odměny výměnou za digitální aktiva, která již vlastní. Příležitosti v tomto odvětví neustále rostou, což dokazuje hodnota financí, která je v nich uzamčena.

Do října celková zamčená hodnota (TVL) v prostoru DeFi rychle překročila 200 miliard dolarů. Tento prostor však ještě zdaleka nedosáhl svého vrcholu. Poté, co v polovině října dosáhl 200 miliard dolarů, trh přidal dalších 50 miliard dolarů v TVL a za pouhé dva týdny vzrostl o 25 %.

Začátek listopadu přinesl pro trh DeFi pozitivní zprávy a po poklesu na konci října s příchodem nového měsíce posílil. V tomto prostoru trh dosáhl nového historického maxima TVL, když celková zamčená hodnota ve čtvrtek překročila 254 miliard dolarů. Pro představu se jedná přibližně o polovinu celkové tržní kapitalizace Etherea.

Graf vývoje uzamčených financí v DEFI
Graf vývoje uzamčených financí v DEFI
Zdroj: defillama.com

Největší zásluhu na tomto růstu měla Solana, které je nazývána jako Ethereum killer. Solana je pro investory atraktivní díky nižším poplatkům a rychlejším transakcím než lídr trhu Ethereum.

Ethereum sice v poslední době neroste tak závratným tempem jako Solana, ale stále si udržuje svou dominantní pozici. Ethereum TVL tvoří více než 67 % celkového objemu DeFi se zamčenými 172,75 miliardami dolarů. Zůstává tak hlavní platformou pro smart kontrakty a je první zastávkou pro investory, kteří chtějí do DeFi vstoupit.

Druhým největším DeFi blockchainem z hlediska TVL je Binance Smart Chain (BSC), kde je uzamčeno téměř 20 miliard dolarů. Třetí je Solana se 14 miliardami dolarů.

BTC velryby realizují zisky

Bitcoin poslední dva týdny konsoliduje v pásmu kolem 60 000 – 64 000 dolarů. Jsme svědky stlačení nabídky, a to i přes výrazný nárůst prodejů od bitcoinových velryb na burzách. Podle analytické společnosti CryptoQuant v posledních dnech představovaly velryby naprostou většinu prodejního tlaku.

Není to nic neobvyklého, že velryby realizují své zisky, jen načasování je poměrně zvláštní. Většina z nich prodává na dubnových historických maximech nebo v jejich blízkosti navzdory tomu, že obchodníci a analytici se shodují na tom, že aktuální bull run ještě není u konce.

Podle generálního ředitele společnosti CryptoQuant Ki Young Ju pochází většina vkladů BTC na burzy právě od velryb.

To, že se stále držíme na hranici 60 000 dolarů i přes tyto velké prodeje svědčí o tom, že chuť nakupujících ani na těchto cenových hladinách nepolevuje.

Přestože velryby prodávají, zůstatky BTC napříč burzami nadále klesají. Jedinou výjimkou je Binance. Podle dat společnosti Coinglass se zde rezervy BTC zvýšily za posledních 24 hodin o 2 141 BTC, což podle analytiků není u této burzy nic neobvyklého.

Graf znázorňující klesající nabídku BTC na burzách
Graf znázorňující klesající nabídku BTC na burzách
Zdroj: coinglass.com

Závěr k aktuální situaci

Nálada na trhu zůstává nadále optimistická, i když Americká centrální banka oznámila, že již brzy začne snižovat tempo kvantitativního uvolňování. Nejsledovanější index S&P 500 posiluje a nadále překonává svá historická maxima. To jednoduše naznačuje, že trh s tímto krokem již dopředu počítal.

BTC konsoliduje na důležitém supportu, což může být dobrou zprávou pro držitele altcoinů. Pokud bude BTC pokračovat do strany, obchodníci začnou hledat příležitosti u jiných mincí a tím by se odstartovala dlouho očekávaná altcoinová sezóna.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,95%
Cena
$30 484
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+2,67%
Cena
$2 073
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+2,07%
Cena
$329,3

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo