Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Fanoušci Solany pozor! Dnes spouští dlouho očekávaný JTO token!

Mgr. Michal Sobol
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
Fanoušci Solany pozor! Dnes spouští dlouho očekávaný JTO token!
Zdroj: jito.network

Obchodníci netrpělivě očekávají spuštění dalšího nového tokenu na předních kryptoměnových burzách. Tokeny, které vznikly v uplynulých měsících, jako třeba Celestia (TIA), Memecoin (MEME), Bonk (BONK), Ordinals (ORDI), Sats (SATS) a další totiž výrazně překonávají zbytek trhu a za posledních několik týdnů si připsaly dokonce několikanásobné zisky.

Nejnovější kryptoměnou, která 7. prosince spouští na Binance, Coinbase i ostatních burzách, je token protokolu Jito Network (JTO) nacházející se na blockchainu Solany. Přinese brzkým kupujícím kýžené zisky a zařadí se mezi výše zmíněné leadery trhu? Bohužel si myslíme, že šance tak vysoké nejsou a níže si řekneme proč.

Co je Jito Network a token JTO?

Jito Network je vedoucí liquid staking protokol na blockchainu Solany, ve kterém je zamčeno přes 6,3 milionu SOL v hodnotě cca 400 milionů USD. Řadí se tak do totožné kategorie kryptoměn jako Lido DAO (LDO) nebo RocketPool (RPL), které poskytují stejné služby na blockchainu Etherea.

Liquid staking funguje tak, že uživatelé, kteří své mince SOL do Jita zastakují, dostanou výměnou tokeny JitoSOL, které se svou hodnotou víceméně rovnají mincím SOL. Navíc však k JitoSOL získávají odměnu v podobě úroku, který se promítá v ceně JitoSOL a token se tak vůči SOL má neustále zhodnocovat. Pokud se uživatelé rozhodnout, mohou JitoSOL vrátit a vzít si zpět své mince SOL.

Zdroj: https://www.jito.network/
Statistiky protokolu Jito

JTO je pak klasický governance token protokolu, obsahuje tedy hlasovací práva a jeho držitelé mohou podávat návrhy a hlasovat ohledně budoucího směřování projektu v rámci decentralizované správy Jito Network. JTO byl distribuován formou airdropu, na který dosáhlo pouze 9852 unikátních adres, což je opravdu nevídaně málo.

Zdroj: jito.network
Plán uvolňování nových tokenů do oběhu

Zažije JTO počáteční rally?

Token JTO se prvních 30 minut po spuštění obchoduje na ceně kolem 2 USD, což mu dává tržní kapitalizaci 230 milionů USD, plně zředěnou tržní kapitalizaci (FDV, ukazatel, kdyby byly všechny tokeny v oběhu, nyní je v cirkulaci jen 11,5 % všech JTO) 2 miliardy USD a řadí jej na 190. místo v žebříčku všech kryptoměn.

Může jít JTO v následujících dnech a týdnech výše a udělat násobky jako ostatní čerstvě zalistované kryptoměny? Proč ano, proč ne?

Pro srovnání, kdyby JTO mělo kapitalizaci:

  • jako jeho bráška Stride (STRD), vedoucí liquid staking prokol na blockchainu Cosmos s kapitalizací 170 milionů USD, stálo by 1,5 USD (25% propad),
    • Cosmos je menší síť než Solana, pod kapitalizaci 170 milionů USD ani k ní by se tedy JTO nemělo přiblížit, navíc teď, když se o něm mluví,
  • jako RocketPool (RPL), muselo by stát 5,4 USD (2,7nás. zhodnocení),
  • jako LidoDAO (LDO), muselo by stát 19 USD (9,5nás. zhodnocení).

A nyní se pojďme ještě zamyslet, jaké výhody a nevýhody JTO má, které by mohly v příštích týdnech akcelerovat jeho růst nebo ho naopak zabrzdit:

  • JTO spouští v čase bující alt season,
  • JTO je na síti Solany a Solana je teď velmi trendy,
  • JTO není v ničem unikátní, liquid staking protokolů je více,
  • tokeny liquid staking protokolů nemají aktuálně tak dobrou výkonnost jako ostatní kategorie kryptoměn,
  • JTO má pevně dané hranice svého zhodnocení určené hodnotou tokenů ostatních liquid staking protokolů.

A jaký je váš názor nově spuštěnou kryptoměnu JTO? Ukáže nám, až se vyčerpají prodejci airdropu, v příštích dnech či týdnech nějakou zajímavou rally?

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.