Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Koronavirus dál drtí ekonomiku: EU chce kvůli němu zřídit investiční fond v hodnotě 25 miliard euro

Publikováno
Koronavirus dál drtí ekonomiku: EU chce kvůli němu zřídit investiční fond v hodnotě 25 miliard euro

Ekonomiku a finanční trhy stále drtí šířící se epidemie koronaviru a Evropská Unie chce také začít jednat. České i další evropské firmy jsou hned v první linii a každý den ztrácí kvůli opatřením ohledně koronaviru vysoké částky.

Právě proto se EU odvážila ke kroku zřídit investiční fond pro státní pomoc zasaženým firmám.

Investiční fond bude mít hodnotu 25 miliard eur

Současná situace ohledně koronaviru a další opatření ze strany států proti jeho šíření přidělávají vrásky evropským společnostem, které už teď sčítají škody a ví, že čísla nejsou v žádném případě konečná.

EU se jim však pokusí podat pomocnou ruku v podobě investičního fondu s hodnotou 25 miliard eur, tedy v přepočtu přibližně 640 miliard Kč. Dnes se na tom shodli šéfové vlád zemí EU.

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová také prohlásila, že se EU pokusí využít všechny možné prostředky k tomu, aby ochránila a podpořila evropskou ekonomiku během epidemie koronaviru. Navíc dodala, že peníze pro nový fond jsou zahrnuty v evropském rozpočtu a jsou ve spojení se strukturálními fondy.

Hlavní je zastavit epidemii

Zastavení šíření koronaviru a ustálení situace je klíčové nejen pro zotavení finančních trhů, ale i pro ekonomiku. Právě proto chce Evropská komise vytvořit specializovaný mezinárodní tým sestavený z epidemiologů a virologů, kteří budou představovat hlavní rádce v postupu proti koronaviru a opatřením proti němu.

Hlavní je však podle lídrů většiny zemí postupovat přiměřeně a snažit se co nejvíce snížit ekonomické a sociální dopady této epidemie. EU navíc v blízké době uvolní 7,5 miliard euro na boj proti koronaviru.

Jaký je váš názor na kroky, které se chystá EU provést? Má to smysl?

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎