Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Elon Musk odhaluje plány se superpočítačem xAI: Továrna na umělou inteligenci a Dell a Super Micro Computer v hlavní roli!

Elon Musk zvolil neobvykle transparentní přístup a odhalil podrobnosti o plánech svého start-upu xAI. Tento krok povzbudil akcie Dell Technologies a Super Micro Computer, které se podílejí na budování serverové infrastruktury pro tuto začínající společnost.

Elon Musk odhaluje plány se superpočítačem xAI: Továrna na umělou inteligenci a Dell a Super Micro Computer v hlavní roli!
Zdroj: depositphotos.com

Charakteristickým rysem závodu o ovládnutí technologie umělé inteligence je firemní utajování, protože se společnosti zabývající se umělou inteligencí snaží překvapit konkurenty a trh novým vývojem.

Elon Musk, který se vždy držel stranou, zvolil jinou cestu a informuje o nejnovějším vývoji ve svém start-upu xAI doslova všechny.

Tento týden to některé akcie povzbudilo – zejména akcie společností Dell Technologies a Super Micro Computer, které Musk označil za poskytovatele serverové infrastruktury pro ambice xAI.

Hodnota akcií Super Micro Computer se tak letos už více než ztrojnásobila a akcie Dell si připisují přibližně dvojnásobek.

Vývoj ceny akcií Super Micro Computer a Dell v letošním roce

Aktuální cena
Změna
Super Micro Computer / SMCI
Načítání
Načítání
Načítání
Dell / DELL
Načítání
Načítání
Načítání

Dell buduje s xAI “továrnu na umělou inteligenci”, prozradil ve středu generální ředitel, Michael Dell, v příspěvku na X.

“Abych byl přesný, Dell montuje polovinu stojanů, které jdou do superpočítače, který xAI staví,” napsal Musk ve svém vlastním příspěvku. Musk dodal, že druhým partnerem bude “SMC” – což znamená Super Micro Computer.

Mluvčí společnosti Dell upozornil, že již dříve zveřejněné nevyřízené objednávky serverů s umělou inteligencí společnosti ke konci dubna – 3,8 miliardy dolarů (oproti 2,9 miliardy dolarů v předchozím čtvrtletí) – již odrážejí objednávky od xAI.

Mluvčí společnosti Dell dodal, že xAI používá servery Dell XE 9680 – v největším clusteru GPU na světě – k trénování další verze AI chatbota Grok. “Naše velikost, rozsah a šíře řešení nás dobře předurčují pro takovéto rozsáhlé projekty. Čím větší cluster, tím rychleji můžete trénovat velké jazykové modely,” uvedl mluvčí.

Proč Elon Musk obrátil o 180 stupňů?

Generální ředitel Tesly zaujímá neobvykle transparentní přístup, pokud jde o poskytování podrobností o plánech xAI, poté, co kritizoval konkurenty, jako je OpenAI, za jejich vztah s firemními sponzory.

Pravděpodobně také doufá, že udrží nadšení investorů poté, co nedávno uvedl, že v posledním kole soukromého financování xAI získal 6 miliard dolarů na uvedení prvních produktů na trh.

Začátkem tohoto měsíce Musk potvrdil plány společnosti xAI na vybudování výpočetní infrastruktury pro trénink umělé inteligence pomocí 100 000 zařízení Nvidia H100, která by podle něj měla být spuštěna “během několika měsíců”.

Uvedl, že další fáze výpočtů AI by mohla vyžadovat až 300 000 čipů Blackwell nové generace společnosti Nvidia.

Zpráva o zapojení společností Dell a Super Micro Computer by však neměla být zvláštním překvapením, protože jde o dva největší hráče na trhu serverů s umělou inteligencí.

Mezi společnostmi spolupracujícími s xAI však nápadně chyběla společnost Hewlett Packard Enterprise, která v oblasti serverů s umělou inteligencí konkuruje společnostem Dell a Super Micro Computer.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.