Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Dr. Max vydává dluhopisy za miliardy a expanduje dále do Evropy

Publikováno
Dr. Max vydává dluhopisy za miliardy a expanduje dále do Evropy
Zdroj: Depositphotos.com

Největší český lékárenský řetězec Dr. Max přináší zajímavou nabídku pro investory. Vydává dluhopisy za 2,5 miliardy korun s možným navýšením až na 5 miliard korun. Peníze mají být využity na budoucí akvizice a nabízí zhodnocení 8,5 %. Lékárenský gigant je součástí finanční skupiny Penta.

Vydání dluhopisu schválila Česká národní banka v polovině listopadu. Vydavatelem je Dr. Max funding. Za splacení bondů ručí mateřská společnost Dr. Maxe Glebi Holdings, patřící pod Pentu, která vlastní 100 % lékárenského řetězce.

Nabízí až 8,5% zhodnocení

Dluhopisy, které budou splatné za pět let přinesou investorům roční úrok 8,5 %. a zároveň budou obchodovatelné i na pražské burze. Podle expertů svými výnosy patří k tomu nejlepšímu, co trh s firemními dluhopisy momentálně nabízí.

Musíme vzít v potaz, že Penta je velká a zavedená skupina se silným hospodařením,” vyjádřil se manažer Cyrrusu Tomáš Pfeiler. Podle něj je běžné, že obdobný výnos nabízejí většinou podstatně menší a byznysově slabší firmy. Vedle nich působí bondy (dluhopisy) Dr. Maxe o poznání atraktivněji.

Domníváme se, že s prodejem emise v objemu 2,5 miliardy Kč s možným navýšením až na pět miliard nebudou problémy,” hodnotí nabídku portfolio manažer Raiffeisen investiční společnosti Martin Zezula. Mezi výhody uvádí důvěrně známou značku řetězce i to, že investoři již mají pozitivní zkušenosti s několika dluhopisovými emisemi, které Penta dříve vydala v eurech.

Info

Dr. Max Group působí v řadě evropských zemí: Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Srbsko, Itálie

Expanze na evropských trzích

Lékárenský řetězec expanduje na evropských trzích. Evropský provozovatel lékáren Dr. Max Group nedávno oznámil, že koupil italskou lékárenskou síť Neo Apotek SpA, a tím tak posílil svou pozici na místním trhu. Akvizice dosáhla hodnoty 400 milionů eur, což je skoro 10 miliard korun. Bude díky tomu v Itálii ovládat 210 lékáren.

Lékárenská síť Dr. Maxe působí na 6 evropských trzích, vlastní 3 000 poboček, provozuje internetové obchody a zaměstnává okolo 20 000 lidí.

Tuzemská síť lékáren Dr. Max loni utržila 24,8 miliardy korun, vydělala 762 milionů korun a její majetek dosahuje dvacetimiliardové hodnoty.

 

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎