Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Těžká doba pro Pilulku: Společnost s výsledky hospodaření za třetí kvartál akcionáře vůbec nepotěší!

Publikováno
Těžká doba pro Pilulku: Společnost s výsledky hospodaření za třetí kvartál akcionáře vůbec nepotěší!
Zdroj: e15.cz

Česká akciová společnost Pilulka Lékárny a.s. představila výsledky za 3. kvartál roku 2023. V porovnání se stejným obdobím roku 2022 se jedná o meziroční pokles o 13 %. Pilulka utržila jen 1,58 mld. Kč, a to za období od ledna do září (neauditované konsolidované číslo).

Společnost také oznámila, že k 3. 11. 2023 navýšila základní kapitál z 2,67 na 2,71 mld. Kč. K vlivu na celkové tržby můžeme přičíst i mírný pokles tržeb na Slovensku, nižší prodeje služeb a také snížení počtu vlastních lékáren.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Pilulka Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Omezení spolupráce s benefitními společnostmi

Výrazný meziroční pokles je způsoben omezením spolupráce s benefitními společnostmi v České republice. To mělo negativní dopad 195 milionů Kč na celkové tržby. Ale naopak české online nebenefitní tržby vykázaly růst o 62 milionů Kč, což je určitě pozitivní zpráva.

Společnost omezila prodeje realizované prostřednictvím benefitních programů z důvodů změny daňových programů, proto zaznamenala pokles výnosů o 300 mil. Kč v tomto roce a očekává tento pokles i příští rok. Pilulka se zaměřuje na posílení vztahů se zákazníky bez těchto benefitů.

Navýšení kapitálu

Společnost Pilulka oznámila, že dnem 3. 11. 2023 navýšila kapitál z 2,67 na 2,71 mld. Kč. Toto navýšení bylo schváleno valnou hromadou dne 10. 3. 2023. Má to souvislost s dříve vypořádanými opčními programy pro bývalé zaměstnance. Hlavní akcionáři jsou dle sdělení připraveni k aktivní pomoci v případě, že Pilulka bude potřebovat navýšit kapitál.

Provozní změny a restrukturalizace

Rozsáhlá restrukturalizace v rámci společnosti vedla k výraznému snížení počtu zaměstnanců obchodního oddělení, kdy bylo propuštěno nebo nahrazeno přibližně 100 zaměstnanců, což představuje 50 % zaměstnanců tohoto oddělení.

Omezení aktivit v Maďarsku i skladu v Olomouci

Firma oznámila další úsporná opatření. Expanze v Maďarsku byla utlumena. Cíl společnosti je zaměřit se více na ziskovost.

Společnost ukončuje rozvoz zboží ze skladu v Olomouci. Centrální sklad se vrací do Prahy, do Horních Počernic. Toto opatření neovlivní stávající služby na Moravě. Cílem je zvýšit efektivitu.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎