Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Dolar výrazně oslabuje – FED si není jist tempem růstu úrokových sazeb

Publikováno
Dolar výrazně oslabuje – FED si není jist tempem růstu úrokových sazeb
Zdroj: depositphotos.com

Letošní nejistota, která postihla řadu tržních segmentů, počínaje akciovými propady a konče extrémním růstem amerického dolaru, je pomalu cítit i z finančních institucí. Nejistota panuje dokonce v té nejvýše postavené, která má přímý vliv na finanční dění po celém světě. Hovoříme zde o americkém Federálním rezervním systému. Čím investorům zamotali hlavu tentokrát a jaký to mělo dopad na americký dolar?

Zdroj: tradingview.com
Denní graf dolarového indexu USDX
Denní graf dolarového indexu USDX

Dolarový index se již dva týdny pohybuje na svých maximech, což zapříčinilo nízkou volatilitu na měnových trzích s absencí jakéhokoliv trendového pohybu. Tento sentiment beze směru byl ovšem narušen při poslední páteční obchodní seanci, kdy došlo k výrazné volatilitě a oslabení amerického dolaru vůči koši hlavních světových měn.

Pozdvižení na měnové trhy přinesl Wall Street Journal, který informoval o nejistotě v řadách zástupců Fedu, kteří vyjádřili znepokojení ze současného agresivního zvyšování úrokových sazeb. Tato informace vyvolala investiční paniku, která stojí za vznikem nejistoty ohledně pokračujícího růstu sazeb, ke kterému měl FED sáhnout 2. listopadu a provést navýšení o dalších 0.75 bazických bodů.

Volatilita na měnových párech

Ve světle nových informací vznikl pří pátečním obchodování na měnových trzích agresivní výprodej amerického dolaru, který se konal vůči všem hlavním světovým měnám. Nejvíce na tom ale vydělal japonský jen, který posílil o 3,7 %. Vzhledem k tomu, že se tyto události odehrály v závěru obchodního týdne, je vysoce pravděpodobné, že trhy budou na zprávy reagovat i na začátku následujícího týdne.

Závěr

Neočekávaná zpráva z amerického Fedu v jinak poklidné páteční obchodní seanci vytvořila na měnových trzích výraznou volatilitu. K oslabení amerického dolaru došlo poté, co se v tisku objevily informace o možné snaze některých členů Fedu brzdit současné tempo zvyšování úrokových sazeb. Oslabení amerického dolaru využil japonský jen, který pod taktovkou intervencí ze strany BoJ, vůči dolaru posílil o 3,7 %. Nejistota na trzích může přetrvat až do listopadového zasedání Fedu, kdy snad budou jeho postoje objasněny.

Líbil se vám tento článek?
11
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎