Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Další revoluční produkt Apple, který by mohl změnit svět?

Apple údajně pracuje na skládacích iPhonech a iPadech. Co zatím brání společnosti v jejich uvedení na trh?

Publikováno
Další revoluční produkt Apple, který by mohl změnit svět?
Zdroj: depositphotos.com

Apple se údajně pouští na trh skládacích zařízení a zkoumá možnosti vývoje skládacích iPhonů a iPadů.

Společnost je údajně ve fázi vývoje a vytváří nejméně dva prototypy skládacích iPhonů, které jsou vybaveny horizontálním skládacím mechanismem podobným modelům Galaxy Z Flip společnosti Samsung.

Sériová výroba těchto zařízení se však očekává až v roce 2024 nebo 2025, což mírní očekávání okamžitého uvedení na trh.

Inženýři Applu čelí při navrhování skládacího iPhonu značným výzvám, přičemž hlavní překážkou je odolnost, zejména u návrhů s displeji na vnější straně zařízení.

Kromě toho se Apple snaží vytvořit skládací iPhone, který si zachová tenký profil jeho současných modelů, což komplikuje přizpůsobení velikosti baterie a součástí displeje v rámci skládacího zařízení.

Navzdory těmto překážkám Apple aktivně hledá řešení a zapojil se do rozhovorů s nejméně jedním výrobcem v Asii ohledně nákupu dílů pro skládací iPhony různých velikostí, což naznačuje seriózní snahu o skládací technologii.

Nejenom skládací iPhony, ale i iPady

Zájem společnosti o skládací zařízení se netýká pouze iPhonu, protože pracuje také na skládacím iPadu. Tento skládací iPad má mít údajně ve složeném stavu zhruba stejnou velikost jako iPad Mini a má mít osmipalcový displej.

Inženýři se v současné době zaměřují na zdokonalení designu, aby minimalizovali výskyt záhybů při skládání a vytvořili pant, který umožní, aby displej při rozložení ležel zcela naplocho.

I v případě skládacího iPadu je neurčitý časový plán uvedení na trh, který naznačuje možné uvedení sedmi nebo osmipalcového skládacího zařízení kolem roku 2026 nebo 2027.

Zájem Applu o skládací zařízení je v souladu s širším trendem v odvětví. Pokud se společnosti podaří úspěšně překonat technické problémy spojené se skládací technologií, mohlo by to potenciálně vést k významnému vývoji v nabídce jejích produktů, které by kombinovaly pohodlí menších a přenosnějších zařízení s použitelností větších obrazovek.

Ačkoli podrobnosti o skládacích iPhonech a iPadech Apple zůstávají pod pokličkou, zkoumání této technologie společností je jasným důkazem její touhy posunout hranice možností v oblasti osobních mobilních zařízení.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
1

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎