Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Další kryptoměna představuje vlastní hardware. Sui bude mít herní konzoli

Handheldy neboli kapesní herní konzole jsou budoucností gamingu. Herní startup Playtron ve spolupráci s Mysten Labs představil jeden nový, který jako první integruje funkce blockchainu.

Publikováno
Další kryptoměna představuje vlastní hardware. Sui bude mít herní konzoli
Zdroj: playtron.one

Handheld dostal název SuiPlay0x1 podle smartchainu Sui (SUI), s kterým bude integrován. K jeho uvedení na trh dojde v roce 2025.

Přínosy zařízení

Zařízení má za cíl spojit tradiční hraní s rozvíjejícím se GameFi průmyslem a potenciálně vyzvat zavedené hráče, jako jsou Steam nebo Nintendo.

Na rozdíl od handheldů Steam Deck a Nintendo Switch, jejichž autoři vsadili na uzavřené ekosystémy, SuiPlay0x1 bude pohánět operační systém Playtron, který umožní přístup ke hrám postavených i na jiných sítích než je Sui.

Společnost uvádí, že operační systém staví tak, “aby na něm šlo hrát úplně všechno.”

Zdroj: playtron.one
Playtron SuiPlay0x1
Představení SuiPlay0x1

Konkrétní hardwarová specifikace zatím není známá, ale šéf Playtronu Kirk McMasteru vedl, že Playtron aktuálně jedná s výrobci, kteří budou zařízení fyzicky vyrábět, a že zhruba za 3 měsíce přijde další oznámení se specifikacemi a možnostmi předobjednávek.

Značný potenciál pro rozšíření

Předpokládaná maloobchodní cena handheldu je 500 USD.

Společnosti navíc plánují motivovat první uživatele odměnami v podobě airdropů, podobně jako to udělala Solana (SOL) se svým prvním i druhým smartphonem s integrovanými blockchainovými funkcemi.

Vzhledem k širokým možnostem, cenové dostupnosti a potenciálu přivést hráče do světa kryptoměn a naopak kryptonadšence ke hraní a spojit je do jedné velké komunity, se dá očekávat masové rozšíření jak samotného SuiPlay0x1, tak i jeho operačního systému Playtron na dalších zařízeních.

Zdroj: playtron.one
Playtron SuiPlay0x1
SuiPlay0x1 z boku

Plusy pro vývojáře

Zařízení bude navíc vybaveno funkcí zkLogin pro zjednodušené přihlašování a umožní uživatelům provádět platby stablecoiny, jako je USDC.

Pro herní vývojáře tak SuiPlay0x1 představuje zajímavou příležitost, jak využít nové modely monetizace a vytvářet herní zážitky, které využívají vlastnictví aktiv a interoperabilitu mezi hrami i sítěmi, což jsou funkce vlastní prostředí Web3.

Kompatibilita operačního systému Playtron s různými hardwarovými konfiguracemi, ale i softwarem, by mohla vývojářům umožnit oslovit širší publikum, aniž by byli omezeni uzavřenými ekosystémy.

Zdroj: playtron.one
Playtron SuiPlay0x1
Žlutá barevná varianta handheldu SuiPlay0x1
Zdroj: playtron.one
Playtron SuiPlay0x1
Modrá barevná varianta handheldu SuiPlay0x1

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.