Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Co je to COV Utility Token? Jak funguje a co přináší jeho staking?

Co je to COV Utility Token? Jak funguje a co přináší jeho staking?

Co je to COV Utility Token? Jak funguje a co přináší jeho staking?
Zdroj: Covesting

COV Utility Token je nativní coin v ekosystému produktů a služeb od Covestingu, který je vyvíjen společností nesoucí stejné jméno. Tým Covesting, COV token a copy trading modul přináší jednu z nejinovativnějších služeb dneška.

A právě společnost Covesting před pár dny představila novou možnost stakingu jejich tokenu COV, pomocí kterého je možné posunout uživatelské prostředí na nový level a odemknout další vylepšení účtu. Zpřístupnění těchto možností je možné díky COV tokenu, přičemž s pomocí stakování COV dostanete z platformy Covesting maximum.

V tomto článku si ukážeme vše potřebné – staking COV tokenu, nové aplikace, uživatelské úrovně a mnohem víc. Také se podíváme na důležité detaily ohledně vycházejících produktů Covestingu, které chtějí dát COV tokenu nový rozměr. Proto čtěte dál!

Co je Covesting?

Covesting je evropský fintech s DLT-licencí, který stojí za copy trading modulem a peer-to-peer komunitou vytvořenou na platformě PrimeXBT.

Covesting copy trading modul spojuje strategy managery, kteří na základě tvorby svých strategií umožňují svým sledujícím sledovat a kopírovat jejich obchody a jejichž úspěch je poté umisťuje do globálního žebříčku řazeného dle profitu. V úvahu jsou ale brány i jiné ukazatele, jako např. podstoupené riziko apod.

Uživatelé platformy Covesting mohou sledovat žebříčky strategy managerů a vybírat si tak přesnou kombinaci rizika a výnosů a na tomto základě si volit, zda se rozhodnou nějakého strategy managera kopírovat.

Sledující získávají část "poplatků za úspěch". Ty jsou generovány z úspěšných obchodů, které okopírují. Část z nich dostávají i strategy manažeři. Tyto poplatky zde fungují jako incentiva podporující konkurenci a soutěživost.

Co je to COV?

COV je ERC-20 token postavený na síti Etherea, které nedávno dostalo update. Ten odemkl podporu cross-chain služeb, jako například kompatibilitu s BNB Smart Chainem.

COV token je nativní měna balíčku produktů od Covestingu, do kterých patří i copy trading modul. Cíl vývoje bylo využití v copy trading modulu, ve němž odemyká nové uživatelské úrovně pro sledující a strategy managery.

Co je to staking COV tokenu?

Staking tokenu je nové vylepšení, které svým držitelům v platformě umožňuje uzamknutí tokenů tak, že ho není možné prodat ani s ním jinak nakládat. Na druhé straně dostane uživatel přístup na nový level, nový set aplikací a vylepšení účtu – např. všechny levely mají odstraněné poplatky pro nové sledování.

Uživatelské prostředí při Stakingu
Uživatelské prostředí při Stakingu

Jak je vidět na obrázku výše, tak:

  • Uzamknutí tokenů v hodnotě 3 000 USD přepne účet ze standardního na pokročilý a podíl na profitu stoupne na 2 %. Také se zdvojnásobí limit počtu sledování a strategy manažeři získají 10% slevu na poplatky při tradingu.
  • S uzamknutými tokeny COV v hodnotě 10 000 USD se z účtu stává účet Premium. Podíl na profitu ze zvyšuje na 3 %, limit sledování je trojnásobný a poplatky za obchody jsou o 20 % nižší.
  • Každý level přináší lepší výhody, přičemž účet typu Elite je ze všech nejlepší. Za 50 000 USD v stakovaném COV tokenu získáte neomezený počet sledování, 30% slevu na poplatky za obchody a podíl na zisku se vyšplhá až na 5 %.

Jednotlivé úrovně mohou být vylepšeny nebo deaktivovány kdykoliv, avšak největší výhody přinášejí aktivním uživatelům.

Vývoj ceny tokenu COV za poslední měsíc
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
BTC
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Jaké jsou další kroky Covestingu?

Covesting se bude dále primárně zaměřovat na copy trading modul na platformě PrimeXBT, která vychází vstříc především nováčkům. Pomáhá jim investovat do kryptoměn a získat tak expozici na kryptoměnových trzích. Strategy manažerům se budou stále zvyšovat profity a jejich pověst v globální komunitě traderů poroste.

Systematické pálení COV tokenu bude průběžně tlačit jeho celkovou nabídku směrem dolů. S nižším množstvím (než které má např. Bitcoin) se bude stále zvyšovat jeho vzácnost. Kombinace nedostatku a využití by mohlo být to nejlepší pro jeho držitele.

Dle dostupných informací také tým Covestingu brzy představí nový Covesting Yield Account systém. Ten přinese jedny z nejlepších APY (roční výnosy při složeném úročení) v DeFi ekosystému do prostoru PrimeXBT. Prostředí bude napojeno na protokoly Uniswap a PancakeSwap, pomocí kterých získá nejlepší možné výnosy.

Staking COV tokenu bude umožňovat v aplikaci zdvojnásobení APY v Covesting ekosystému, který bude do světa vypuštěn v třetím kvartálu 2021.

Pokud si chcete sami prohlédnout COV token a uživatelské aplikace, stačí si vytvořit bezplatný tradingový účet na PrimeXBT.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+1,52%
Aktuální cena
$16 411
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+2,43%
Aktuální cena
$1 209
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-1,4%
Aktuální cena
$294,9

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo