Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Coinbase zveřejnila, na kolik % věří ve schválení Ethereum ETF

Analytici Coinbase jsou co se týče schválení Ethereum ETF poměrně optimističtí. Co je vede k jejich názoru a jaká je podle nich šance?

Publikováno
Coinbase zveřejnila, na kolik % věří ve schválení Ethereum ETF
Zdroj: Depositphotos.com

Středem pozornosti analytiků a investorů se v poslední době stalo potenciální schválení spotových fondů obchodovaných na burze (ETFs) na Ethereum (ETH) Komisí pro cenné papíry Spojených států (SEC).

Analytik institucionálního výzkumu společnosti Coinbase David Han naznačuje, že v rozhodovacím procesu SEC může být “prostor pro překvapení”. Tvrdí, že šance na schválení se pohybují mezi 30 a 40 %.

Ve zprávě zveřejněné 15. května Han zdůraznil, že předchozí schválení spotových ETFs na Bitcoin (BTC) ze strany SEC mohlo vytvořit precedens pro schválení spotových ETFs na ETH.

Han uznává, že mlčení SEC přispívá k obavám. Poznamenává také, že spotové ETFs určené speciálně k zapojení do stakingu ETH v tuto chvíli pravděpodobně nezískají schválení.

Nicméně rozložené lhůty pro rozhodnutí o různých žádostech o spotové ETF ETH poskytují více příležitostí ke schválení.

Han dále tvrdí, že případné zamítnutí 23. května by mohlo vést k soudnímu sporu, který by mohl rozhodnutí zvrátit.

Jako faktor, který ovlivnil schválení spotových ETF na Bitcoin ze strany SEC, uvádí loňskou žalobu společnosti Grayscale týkající se navrhované konverze fondu GBTC.

Zůstává však nejisté, zda společnost Grayscale povede podobnou právní bitvu i v případě spotových ETFs na ETH.

Politické úvahy ve hře

Jedním z klíčových faktorů, které podporují optimismus společnosti Coinbase, je politická situace ve Spojených státech. S tím, jak se země blíží k listopadovým prezidentským volbám, se kryptoměny staly pro voliče významným tématem.

Han řekl, že SEC by zamítnutím spotových ETFs na ETH “vynakládal politický kapitál”, což je strategie, kterou Coinbase považuje za nejistou.

Tento názor sdílí i zakladatel společnosti Bankless Ryan Sean Adams. Adams se domnívá, že nízká očekávání ohledně schválení by se mohla změnit, pokud demokraté pochopí, že jejich protikrypto postoj, by jim mohl prohrát volby.

Nedávné průzkumy naznačují, že držitelé kryptoměn upřednostňují bývalého prezidenta Donalda Trumpa před současným prezidentem Joem Bidenem, což z kryptoměn činí potenciální bod pro republikány.

Teď je všechno jinak

Odhad Coinbase byl však zveřejněn těsně předtím, než americká Komise pro kontrolu cenných papírů požádala žadatele o Ethereum ETFs, aby aktualizovaly svá podání 19b-4.

Analytici Bloombergu tuto skutečnost ohodnotili velmi pozitivně a zvýšili svůj odhad pravděpodobnosti schválení ETF na 75 %. Na to reagoval i trh a cenu Etherea poskočila během několika hodin z 3 000 USD až k 3 800 USD.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.