Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ethereum vyletělo o 25 % nahoru. Šance na schválení jeho ETF dramaticky vzrostly

SEC se po dlouhém mlčení náhle ozvala. Analytici si to vykládají jako pozitivní signál vzhledem k potenciálnímu schválení ETF na Ethereum.

Publikováno
Ethereum vyletělo o 25 % nahoru. Šance na schválení jeho ETF dramaticky vzrostly
Zdroj: Depositphotos.com

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) překvapivě požádala společnosti, které čekají na schválení spotových burzovně obchodovaných fondů (ETFs) na Ethereum (ETH), aby aktualizovaly svá podání 19b-4 těsně před rozhodujícím termínem, který vyprší tento týden.

Tento krok vedl ke zvýšeným spekulacím a optimismu ohledně možného schválení spotových ETFs na ethery. Znamená to významný posun oproti dříve očekávanému zamítnutí ze strany SEC.

Mlčení SEC skončilo

Žádost SEC o urychlenou aktualizaci podání 19b-4 upoutala pozornost mnoha lidí v kryptoměnové komunitě. Sice nezaručuje schválení těchto ETFs, ale naznačuje to, že dochází k pokroku.

Jedna ze společností, která vede jednání s Komisí pro cenné papíry a burzy, vyjádřila opatrný optimismus. Podle zdroje obeznámeného se záležitostí se společnost domnívá, že by mohla být na správné cestě ke schválení.

To je v ostrém kontrastu s náladou ještě před několika dny, kdy se zdálo, že SEC mlčí proto, že se chystá žádosti zamítnout.

SEC rozhodne o spotovém etherovém ETF společnosti VanEck do 23. května. Tato žádost byla již několikrát odložena, čímž se regulační lhůta posunula na hranici svých možností. Na verdikt dále čekají společnosti jako ARK 21Shares, Hashdex, Invesco Galaxy, BlackRock a Fidelity.

Optimismus ožívá

James Seyffart a Eric Balchunas, analytici ETF agentury Bloomberg, 20. května prostřednictvím sociálních médií oznámili, že zvýšili své předpoklady šance na schválení z 25 % na 75 %.

Později své prohlášení upřesnili a uvedli, že pravděpodobnost souvisí se schválením formulářů 19b-4. Ke spuštění fondů je ještě třeba, aby SEC schválil i podání S-1.

Seyffart naznačil, že se tato záležitost stává “stále více politickou otázkou”, což naznačuje, že rozhodovací proces SEC může ovlivňovat širší politická dynamika, spojená s listopadovými prezidentskými volbami.

Poznamenal také, že informaci potvrdilo více zdrojů, a pokud je jejich hodnocení správné, očekává v příštích dnech příval nových podání.

To ovlivnilo i chování sázkařů, kteří během pár hodin zvedly šance na schválení Ethereum ETF na Polymarketu z 10 % na 70 %.

Zdroj: polymarket.com
Kurzy na největší platformě decentralizovaných sázek, Polymarketu, rázem poskočily vzhůru
Kurzy na největší platformě decentralizovaných sázek, Polymarketu, rázem poskočily vzhůru

Trh na tyto zprávy reagoval a cena Etherea vystřelila o 25 % výš. Ještě na konci minulého týdne se pohybovala kolem 3 000 USD za minci. Po změně sentimentu ohledně schválení ETF během 3 hodin překonala 3 600 USD a na krátko se podívala i nad 3 800 USD.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.