Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Grayscale vyhrál soud nad SEC a BTC vystřelil o 7 % vzhůru. Bude už konečně ETF?

Publikováno
Grayscale vyhrál soud nad SEC a BTC vystřelil o 7 % vzhůru. Bude už konečně ETF?
Zdroj: cryptobriefing.com

Federální odvolací soud ve Washingtonu dnes nařídil Komisi pro kontrolu cenných papírů (SEC), aby přezkoumala své zamítavé stanovisko ohledně žádosti společnosti Grayscale. Ta žádá o přeměnu svého mimoburzovního produktu Bitcoin Trust na ETF, tedy burzovně obchodovaný fond.

Info

Společnost Grayscale spravuje největší mimoburzovně obchodovaný bitcoinový fond, jehož hodnota přesahuje 14 miliard USD.

Začátkem tohoto roku se akcie GBTC obchodovaly s téměř 50% slevou oproti podkladovému aktivu z důvodu nedostatečné důvěry investorů způsobené právě probíhajícím soudním sporem, ale také obavami ze solventnosti mateřské skupiny Digital Currency Group (DCG). Dluhy na začátku roku dosáhly více než 3 miliard USD.

SEC má nyní 45 dní na to, aby požádala o přelíčení. Pokud se tak nestane, po 45 dnech vydá soud konečné rozhodnutí, které bude obsahovat podrobnosti o dalším dění. V případě, že tedy SEC u soudu neuspěje, bude se muset žádostí Grayscale o spotové Bitcoin ETF, kterou gigant poprvé podal již roku 2021, znovu zabývat a buď ji schválit nebo zamítnout, avšak z jiného důvodu než dosud.

Kryptoměnová komunita přijala stanovisko soudu s euforií a cena Bitcoinu (BTC) vzrostla během dvou hodin z 26 200 USD až na 28 100 USD, tedy cca o 7 %. Ostatní mince a tokeny jej následovaly.

Grayscale označil stanovisko za monumentální krok pro celé odvětví.

“Dnes bylo rozhodnuto ve prospěch Grayscale v naší žalobě, která zpochybňuje rozhodnutí SEC popírající konverzi GBTC na ETF. Toto je monumentální krok vpřed pro americké investory, ekosystém Bitcoinu a všechny ty, kteří si příli expozici do Bitcoinu prostřednictvím přidané ochrany produktu ETF, řekl mluvčí společnosti.

Další pozitivní zpráva, která na trh dorazila ve stejný čas, informovala o tom, že se X (dřívějšímu Twitteru) podařilo získat potřebnou licenci pro kryptoměnové platby, a tak mu nyní již nic nebrání v jejich implementaci. Na tuto zprávu reagoval pouze Dogecoin (DOGE), oblíbená mince Elona Muska, která se nyní obchoduje za $0,15.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.