Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Co je vůbec nejlepší ochrana proti neočekávané inflaci?

Chráníte své investice před nečekanou inflací? Nová studie navrhuje přehodnotit tradiční strategie.

Publikováno
Co je vůbec nejlepší ochrana proti neočekávané inflaci?
Zdroj: depositphotos.com

Neočekávaná inflace může být velkým strašákem pro investory, kteří se proti ní snaží zajistit různými způsoby.

Jak však nová studie naznačuje, tradiční představy o tom, co je nejlepší ochranou, možná potřebují přehodnotit.

Když se mluví o ochraně proti neočekávané inflaci, většina lidí má tendenci myslet na zlato nebo dokonce na Bitcoin. Nicméně, nedávný výzkum od Vincenta Deluarda, ředitele Globální makro strategie ve společnosti StoneX, nabízí nový pohled.

Proč je jeho strategie úspěšnější?

Neočekávaná inflace má totiž větší dopad na trhy než očekávaná, která je již zahrnuta v cenách akcií, jak bylo vidět v minulém týdnu, kdy trhy negativně reagovaly na zprávy o neočekávaně vysoké inflaci.

Deluard tvrdí, že zná nejlepší způsob, jak chránit své portfolio před neočekávanou inflací. Podle něj je klíčové zaměřit se na míru neočekávané inflace spíše než na samotná čísla inflace.

Objevil korelaci mezi US Inflation Surprise Indexem a výnosem zlata a Bitcoinu. V měsících, kdy byl index vysoký, výnosy drahého kovu i největší světové kryptoměny byly naopak nízké.

Poznámka

Index ISI (U.S. Inflation Surprise Index), který sestavuje Citi, měří míru, do jaké se údaje o inflaci odchylují od konsensu Wall Street. Měsíce s nejvyššími hodnotami jsou měsíce s největšími inflačními překvapeními směrem nahoru.

Jak se tedy bránit neočekávané inflaci?

Jeho studie ukazuje výhody kombinace dlouhé pozice v TIPS (Treasury Inflation-Protected Securities) s krátkou pozicí v amerických státních pokladničních poukázkách (Treasurys).

Když se vrátíme k situaci z minulého týdne, je výhoda Deluardovy strategie zjevná. Zatímco zlato a bitcoin ztratily hodnotu, dlouhá pozice v TIPS spojená s krátkou pozicí v amerických pokladničních poukázkách zaznamenala růst.

Aktuální cena
Změna
Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Zlato / 1 oz zlata
Načítání
Načítání
Načítání

Tato “syntetická dlouhá pozice v inflačních breakevens,” jak ji Deluard popisuje, může být snadno vytvořena pomocí burzovně obchodovaných fondů (ETF).

Stačí vytvořit dlouhou pozici v iShares TIPS Bond ETF (TIP) a krátkou pozici v iShares 7-10 Year Treasury Bond ETF (IEF). Částka investovaná do TIP ETF by měla odpovídat vašim potřebám na ochranu proti inflaci.

Důležité je také poznamenat, že dlouhá pozice v TIPS spojená s krátkou pozicí v amerických pokladničních úpisech poskytuje na rozdíl od jiných forem ochrany proti inflaci i slušný dlouhodobý výnos, což je podstatné kritérium.

Zmíněné ETF lze nakupovat prostřednictvím platformy Fio e-Broker, někteří z dalších evropských brokerů pak nabízí tyto cenné papíry prostřednictvím CFD.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎