Finex.cz logo
Menu
Finex » Investiční platformy » Český startup Fondee konečně získal licenci obchodníka s cennými papíry a podle všeho plánuje brzkou expanzi do zahraničí

Český startup Fondee konečně získal licenci obchodníka s cennými papíry a podle všeho plánuje brzkou expanzi do zahraničí

Český startup Fondee konečně získal licenci obchodníka s cennými papíry a podle všeho plánuje brzkou expanzi do zahraničí
Zdroj: moneyo.cz

Nadějný český startup Fondee, za kterým stojí manželé Jan a Eva Hlavsovi, získal od ČNB licenci obchodníka s cennými papíry. Konečně tak bude moci svým klientům nabídnout širší portfolio produktů a služeb. Podle slov jejího zakladatele má společnost v plánu i brzkou expanzi do zahraničí.

ČNB udělila Fondee licenci rok poté, co podala žádost

Česká investiční platforma Fondee se konečně dočkala udělení licence obchodníka s cennými papíry od České národní banky (ČNB). Společnost o ni však požádala již v loňském roce, čímž chtěla předejít případným sankcím.

Těm se ani tak nevyhnula a začátkem letošního roku jí ČNB udělila pokutu ve výši 150 tisíc korun poté, co se měla údajně dopustit neoprávněného nákupu u zahraničního brokera s cennými papíry. Společnost s pokutou nesouhlasí a je kvůli ní s centrální bankou v neustálém kontaktu. Nyní už však licenci konečně má.

Fondee se chystá na expanzi do zahraničí

Spolu s licencí získalo Fondee i takzvaný EU passport, díky kterému bude moci uskutečnit svoji plánovanou expanzi do zahraničí. Podle slov Hlavsy společnost již analyzuje zahraniční trhy ve střední a východní Evropě, kde by mohla své služby nabídnout širšímu spektru potenciálních zákazníků.

Podle slov samotné společnosti dosáhla návratnost u vysoce rizikových portfolií v minulém roce přibližně 11,5% návratnosti.

Díky licenci bude moci společnost mimo jiné rozšířit i svoji nabídku produktů a služeb. Ještě před jejím udělením totiž nabízela pouze omezené množství ETF portfolií, která navíc nemohla ani aktivně spravovat. Konečně bude tedy moci svým klientům nabídnout mnohem efektivnější způsoby investování, čehož chce docílit i výměnou brokera.

Fondee pomalu šlape na paty Indigu

Za Fondee stojí český manželský pár, který se po zkušenostech ve Velké Británii rozhodl odstěhovat zpět do České republiky a naučit Čechy investovat. K založení společnosti se odvážili již v roce 2017, ale k oficiálnímu zpuštění platformy došlo teprve začátkem minulého roku.

Od té doby si společnost získala důvěru více než 3 000 uživatelů, čímž pomalu konkuruje podobné české platformě Indigo, kterou využívá přibližně 5 000 uživatelů. Největším hráčem na českém trhu je ale stále společnost Wood & Company se svým projektem Portu, který nabízí investiční služby svým 40 tisícům klientů.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo