Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Česká společnost SAB Finance dnes vstupuje na Pražskou burzu – ve hře je velmi zajímavá dividenda!

Publikováno
Česká společnost SAB Finance dnes vstupuje na Pražskou burzu – ve hře je velmi zajímavá dividenda!
Zdroj: jobcentrum.utb.cz

Úspěšná společnost SAB Finance dnes vstoupí na trh Standard Market Pražské burzy. Cena akcií je stanovena na 10 560 korun za akcii. K tomu chce společnost nalákat své investory také na vysoké dividendy.

SAB Finance působí na trhu již 15 let

Devizová společnost SAB Finance (BAASABFI), která spadá do vlastnictví českého podnikatele Radomíra Lapčíka, působí na trhu již 15 let. Během nich se jí podařilo vybudovat místo lídra v České republice.

Svým více než 18 000 klientům poskytuje služby zahrnující směnu předních evropských a světových měn, zajištění proti kurzovým výkyvům (měnový forward) včetně sledování kurzů a konzultací. Společnost navíc zaručuje výhodné kurzy, nízké poplatky, a především rychlé zpracování plateb.

SAB Finance se daří i v zahraničí, což potvrzuje i její nedávná expanze do Londýna a New Yorku. Bylo tedy otázkou času, kdy se dočkáme jejího IPO i na Pražské burze. K tomu dojde již dnes na trhu Standard Market, přičemž počáteční cena akcií je stanovena na 10 560 korun za kus.

Trh Standard Market na Pražské burze je určený pro velké české, ale i zahraniční společnosti, které nejsou schopny dosáhnout zalistování na hlavním trhu Prime Market.

Zisky společnosti vzrostly meziročně o 58 %

SAB Finance vykazuje dobré výsledky co se týče zisků. V minulém roce její zisk vzrostl celkem o 58 %, čímž přesáhl 116 milionů korun před zdaněním. Rok 2021 by neměl být o moc jiný – společnost počítá se ziskem 168 milionů korun. Podle posledních odhadů by její tržní hodnota měla dosáhnout až na 2,7 miliard korun.

SAB Finance sází na dividendy

Společnost chce investory přitáhnout na výplatu dividend, která bude dosahovat 5 % z ceny akcií. Mělo by se jednat o výhodnou investici především pro konzervativní investory. Z již zmíněného zisku plánuje vyplatit 100 milionů korun.

Společnost však myslí i na budoucnost a zbylé finance chce uložit pro výplatu dalších dividend svým investorům. Plusem pro SAB Finance je i její rezistence proti koronavirové krizi, která by ji neměla nějak zvlášť ohrozit ani v letošním roce.

Budete investovat do SAB Finance, nebo máte na Pražské burze vyhlédnutý lepší titul? Zapojte se do diskuze pod článkem. 

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎