Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Česká směnárna CoinBank představila novou službu výhodného úročení kryptoměn díky stakingu

Publikováno
Česká směnárna CoinBank představila novou službu výhodného úročení kryptoměn díky stakingu
Zdroj: fb.com/coinbank.cz

Česká kryptoměnová směnárna CoinBank, působící na našem trhu již od roku 2017, svým klientům nově nabízí službu Stakování. Zákazníci mohou novinku vyzkoušet již nyní a držené kryptoměny začít zhodnocovat až 11% ročním úrokem.

Staking kryptoměn je populární služba, kterou jako vedlejší produkt nabízí již řada burz i směnáren. Jejich uživatelé jim mohou své mince či tokeny delegovat a za odměnu pravidelně dostávat několikaprocentní úrok.

Co je to staking ve světě kryptoměn?

Staking v pravém slova smyslu označuje proces verifikování transakcí na blockchainech stojících na konsensuálním mechanismu Proof of Stake. Validátoři, kteří své mince při ověřování dávají v sázku (angl. stake), o ně v případě, že by podváděli, mohou přijít.

Na kryptoměnovém stakingu ale mohou vydělávat i ostatní uživatelé, kteří žádné transakce neověřují, a to tak, že validátorům své mince tzv. delegují a ti se s nimi následně dělí o odměny. Proto nabízí staking běžným uživatelům i většina burz či směnáren.

Staking na CoinBank je zdarma, bez jakýchkoli poplatků. Odměny se pak na uživatelský účet připisují zpravidla 1x za 168 hodin, tedy 1x týdně, v některých případech ale i častěji. Navíc se jedná o případ složeného úročení, z nově získaných kryptoměn tak ihned po jejich připsání opět získáváte další úrok, což je z dlouhodobého hlediska velice výhodné.

Zdroj: coinbank.cz
Staking CoinBank
Nabídka služby Stakování je velice pestrá

V nabídce kryptoměn, které lze na CoinBank úročit, se samozřejmě nachází Ethereum (ETH), téměř dvě desítky altcoinů, ale i stablecoiny Tether (USDT) a USD Coin (USDC).

Co si o nové službě myslíte? Necháte své kryptoměny u Coinbank úročit?

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.