Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [BTC] Analýza 26. 5. 2023 – Supporty Bitcoinu na dosah

[BTC] Analýza 26. 5. 2023 – Supporty Bitcoinu na dosah

[BTC] Analýza 26. 5. 2023 – Supporty Bitcoinu na dosah

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsme se bavili o tom, že retest kolem 27 500 USD bude primárně prodejní příležitost, což se ukázalo jako pravdivé očekávání a máme tu první propad BTC na nižší úrovně, kde jsme low viděli kolem cenovky 26 tis. USD.

Týdenní graf

Na HTF grafu se BTC stále pohybuje v korekci hlavního uptrendu, takže primární směr by měl být pokračování nahoru k 35 tis. USD v dalších měsících.

Nyní se ale cena nachází v území nikoho, takže odraz odtud je nepravděpodobný a daleko spíše si sáhneme hlouběji, k levelům 25 200 USD, nebo k nejzajímavější supportní zóně, která leží mezi 24 300-23 200 USD.

Dlouhodobější scénáře
Dlouhodobější scénáře

Denní graf

Bitcoin má na denním grafu asi týdenní stagnaci v rangi a tuto středu vidíme rozhodný uzávěr pod tímto clusterem. V době psaní tohoto článku BTC testuje tento range zespodu, zatímco spodní likvidita (modrá tečkovaná čára) zůstala netknutá. Dá se tedy očekávat zamítnutí a případná reakumulace až po vybrání likvidity pod 25 800 USD, ideálně samozřejmě na zmíněném levelu 25 200 USD.

Krátkodobý obchodní scénář
Krátkodobý obchodní scénář

Bitcoin dominance

Dominance BTC na trhu kryptoměn v posledních týdnech stagnuje na extrémně důležitých úrovních. Pokud tento support kolem 47,5 % selže, zažijeme další altcoin season relativně brzy. Pokud se BTC odtud odrazí, je tu potenciál pro ještě jeden finální leg na 50 %, ale odtud opět očekávám výrazné snížení podílu, který v rámci krypta BTC zastupuje.

Důvody nejsou jenom technické, ale oproti altcoinům se nyní na BTC tvoří daleko vyšší prodejní tlak, ať už od těžařů, kteří na zvýšených poplatcích vydělávají, připravovaná distribuce coinů z Mt. Goxu, nebo prodej zabavených BTC vládou USA. BTC tedy, ať už z technického či logického úhlu pohledu, bude v dohledné době jedním z těžších assetů v rámci krypta a příležitosti jsou na altcoinech v čele s ETH.

Očekávání pro dominanci BTC
Očekávání pro dominanci BTC

Závěr

BTC by poblíž aktuálních cen mohl začít tvořit dno a dost možná uvidíme v dalších týdnech pohyb nahoru, vstříc minimálně 28 tis. USD. Krátkodobá situace ale ještě nevypadá úplně dobře a pro tvorbu dna bych se tedy díval ještě po jednom pohybu dolů, nejspíš kolem 25 200 USD.

Zároveň při uvolnění trhu nahoru bude BTC pravděpodobně pomalejší než zbytek trhu z technických i fundamentálních důvodů.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo