Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC + ETH] Analýza 19. 5. 2023 – Alty bezpečnější než Bitcoin?

Publikováno

V minulém týdnu jsme se bavili o tom, že kurz bitcoinu pravděpodobně přešel do týdenní korektivní struktury, která by jej mohla poslat až k 25-23 tis. USD. To se prozatím ukazuje jako čím dál přavděpodobnější, vzhledem k tomu, že BTC uzavřel minulý týden pod 27 600 USD a v tomto týdnu jsme prozatím viděli pouze otestování předchozího supportu ze spodu – a potvrzení jako rezistence. Bitcoin tedy prozatím následuje scénář nastíněný v předchozím článku.

Dlouhodobý scénář BTC 
Dlouhodobý scénář BTC

ETH/BTC

Ačkoli na trhu nyní vidíme slabost, je zajímavé sledovat, že altcoiny v čele s ETH vstřebávají prodejní tlak lépe než Bitcoin. ETH/BTC je tak v tomto i předchozím týdnu v zelených číslech a myslím si že je to přesně z důvodů, nastíněných v minulém článku – zatímco ETH má rizikové faktory (Shapella) již za sebou a nyní zbývá jen strukturální poptávka z hlediska deflačního ETH, BTC má konstantní prodej minerů, a k tomu několik rizikových faktorů, jako distribuce BTC z Mt. Goxu, nebo prodej zabavených BTC americkou vládou – obojí během několika dalších měsíců.

Technicky graf ETH/BTC vypadá nerozhodně, ale vzhledem k těmto faktorům si myslím, že průraz nahoru je výrazně více pravděpodobný. A překonání rezistence kolem 0,0718 BTC bude znamenat ukončení korekce a pumpu až na hodnoty kolem 0,08 BTC za 1 ETH.

Očekávání od ETH / BTC
Očekávání od ETH / BTC

Závěr

Krypto obecně za sebou má pomalý týden, který ale vypadá jako bearish retest před pokračováním níže. Ale během slabosti v trhu, jsou altcoiny silnější než BTC. To je něco co jsme už dlouho neviděli a očekávám, že jejich síla vydrží i nadále.

Líbil se vám tento článek?
11
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.