Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [BTC + Alty] Analýza 14. 4. 2023 – Začíná Altcoin Season?!

[BTC + Alty] Analýza 14. 4. 2023 – Začíná Altcoin Season?!

[BTC + Alty] Analýza 14. 4. 2023 – Začíná Altcoin Season?!

Ahoj tradeři, v minulých analýzách jsme se bavili o tom, že je jen otázka času, než kurz Bitcoinu prorazí na 30 tis. USD, a zároveň minulý týden byl celý o shanghai upgradu, že před ním bude ETH/BTC ještě klesat, ale samotná událost způsobí de-risking altcoinů.

Víceméně vše proběhlo do puntíku přesně, takže se pojďme podívat na grafy a na to, co můžeme čekat dál.

Bitcoin

Bitcoin několik týdnů stagnoval pod naší rezistencí 29 500 – 30 000 USD. Nyní vidíme konečně pohyb nad tuto zónu a pokud dokáže uzavřít týdenní svíci na ceně >30 tis. USD, poté jakýkoliv pullback do této zóny je silně nákupní.

Celkově Bitcoin stále směřuje k cenovce 35 tis. USD, což bude primární risk-management úroveň. Právě týdenní close nad 30 tis. dolary mu k tomuto dá jasný a silný breakout.

Scénář BTC pro další týdny
Scénář BTC pro další týdny

Ethereum

Ethereum mělo v tomto týdnu velkou událost jménem Shanghai upgrade, o kterém jsem psal v minulé analýze. Těsně před touto událostí jsme viděli Ethereum velmi slabé obzvlášť vůči BTC, ale ihned co upgrade proběhl, se trh otočil, a Ethereum si k aktuální ceně za tento týden připisuje přes 13 %.

Opět bude velmi záležet na týdenním uzávěru, ale dalším targetem po proběhlém breakoutu, je level 2275 USD a případně střednědobě i 2700 USD.

Další směřování ETH/USDT 
Další směřování ETH/USDT

Cenové hladiny 2030 a případně 1935 USDT budou působit jako nejsilnější supporty.

Pár ETH/BTC

ETH je v této chvíli hlavním zástupcem altcoinů, a tedy dynamika Eteherea vůči Bitcoinu bude ovlivňovat i zbytek altcoinového trhu.

Na začátku týdne jsme viděli, jak jejich poměr dosáhl hodnot kolem 0.062 BTC, což byl hlavní support z minulého článku. Odtud vidíme odraz a aktuálně dosahování rezistence na 0.0693 BTC.

Toto je absolutně nejdůležitější level, takže pravděpodobně uvidíme nějaký souboj mezi spekulanty na altcoiny a bitcoin maximalisty. Dokud cena zůstává pod tímto levelem, stále je možné, že aktuální boom altcoinů byl pouze dočasný.

Jakmile překonáme strukturu kolem 0.073 BTC, máme stanovené dno a ETH/BTC pravděpodobně směřuje k mému dlouhodobému targetu kolem 0.1 BTC za 1 ETH.

Klíčová úroveń pro altcoiny
Klíčová úroveń pro altcoiny

Závěr k aktuální situaci

Aktuální trh proráží rezistenci a ze všeho nejdůležitější je týdenní uzávěr. Pokud bude pozitivní (uzávěr BTC > $30k a uzávěr ETH > $2k), je breakout potvrzený a směřujeme k dalším targetům, kterými jsou 35 tis. USD u BTC a 2.3 tis. USD u ETH.

Zároveň je potřeba nyní velmi pozorně sledovat dynamiku ETH/BTC grafu, protože se nacházíme v klíčové úrovni pro oba tábory.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo