Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC + Alty] Analýza 14. 4. 2023 – Začíná Altcoin Season?!

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulých analýzách jsme se bavili o tom, že je jen otázka času, než kurz Bitcoinu prorazí na 30 tis. USD, a zároveň minulý týden byl celý o shanghai upgradu, že před ním bude ETH/BTC ještě klesat, ale samotná událost způsobí de-risking altcoinů.

Víceméně vše proběhlo do puntíku přesně, takže se pojďme podívat na grafy a na to, co můžeme čekat dál.

Bitcoin

Bitcoin několik týdnů stagnoval pod naší rezistencí 29 500 – 30 000 USD. Nyní vidíme konečně pohyb nad tuto zónu a pokud dokáže uzavřít týdenní svíci na ceně >30 tis. USD, poté jakýkoliv pullback do této zóny je silně nákupní.

Celkově Bitcoin stále směřuje k cenovce 35 tis. USD, což bude primární risk-management úroveň. Právě týdenní close nad 30 tis. dolary mu k tomuto dá jasný a silný breakout.

Scénář BTC pro další týdny
Scénář BTC pro další týdny

Ethereum

Ethereum mělo v tomto týdnu velkou událost jménem Shanghai upgrade, o kterém jsem psal v minulé analýze. Těsně před touto událostí jsme viděli Ethereum velmi slabé obzvlášť vůči BTC, ale ihned co upgrade proběhl, se trh otočil, a Ethereum si k aktuální ceně za tento týden připisuje přes 13 %.

Opět bude velmi záležet na týdenním uzávěru, ale dalším targetem po proběhlém breakoutu, je level 2275 USD a případně střednědobě i 2700 USD.

Další směřování ETH/USDT 
Další směřování ETH/USDT

Cenové hladiny 2030 a případně 1935 USDT budou působit jako nejsilnější supporty.

Pár ETH/BTC

ETH je v této chvíli hlavním zástupcem altcoinů, a tedy dynamika Eteherea vůči Bitcoinu bude ovlivňovat i zbytek altcoinového trhu.

Na začátku týdne jsme viděli, jak jejich poměr dosáhl hodnot kolem 0.062 BTC, což byl hlavní support z minulého článku. Odtud vidíme odraz a aktuálně dosahování rezistence na 0.0693 BTC.

Toto je absolutně nejdůležitější level, takže pravděpodobně uvidíme nějaký souboj mezi spekulanty na altcoiny a bitcoin maximalisty. Dokud cena zůstává pod tímto levelem, stále je možné, že aktuální boom altcoinů byl pouze dočasný.

Jakmile překonáme strukturu kolem 0.073 BTC, máme stanovené dno a ETH/BTC pravděpodobně směřuje k mému dlouhodobému targetu kolem 0.1 BTC za 1 ETH.

Klíčová úroveń pro altcoiny
Klíčová úroveń pro altcoiny

Závěr k aktuální situaci

Aktuální trh proráží rezistenci a ze všeho nejdůležitější je týdenní uzávěr. Pokud bude pozitivní (uzávěr BTC > $30k a uzávěr ETH > $2k), je breakout potvrzený a směřujeme k dalším targetům, kterými jsou 35 tis. USD u BTC a 2.3 tis. USD u ETH.

Zároveň je potřeba nyní velmi pozorně sledovat dynamiku ETH/BTC grafu, protože se nacházíme v klíčové úrovni pro oba tábory.

Líbil se vám tento článek?
15
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.