Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[ETH + LDO] Analýza 7. 4. 2023 – Jak se připravit na Shanghai Upgrade?

Publikováno

Kryptoměnový trh nám za poslední týden zůstal prakticky na stejných cenách, ale blíží se nám událost jménem Shanghai upgrade, který by mohl být dalším silným hybatelem trhu a je naplánovaná na 12. 4. 2023, tedy hned ve středu.

Shangai je upgrade Ethereum sítě, který dovoluje odemknutí zastakovaných ETH z jednotlivých validátorů – kdy některé z nich jsou zde uzamčené již od konce roku 2020. Celkově je ve stakingu uzamčeno kolem 15 % celkové supply ETH.

Tyto události bývají daleko důležitější než to, co běžně vidíte v novinkách (Inflace v US, Regulace burz, atd.), protože celý trh ví, že proběhne už dlouhou dobu dopředu, což dovoluje tvorbu spekulativního narativu a tvorby obchodů, které jsou spekulace na tuto událost. Zároveň nikdo přesně nemůže vědět co proběhne během události, takže bych v dalších dnech očekával de-risking v trhu krpytoměn a obzvlášť derisking z ETH.

Graf ETH/BTC dosáhnul rezistence, o které jsme se bavili v posledním článku, a to daleko rychleji, než jsem očekával. Nyní bych očekával minimálně korekci, ale pravděpodobně i sáhnutí na nová lokální minima, tedy pod 0.062 BTC.

Očekáváný scénář ETH/BTC
Očekáváný scénář ETH/BTC

Pokud tento pohyb má proběhnout, pravděpodobně to bude před samotným upgradem, tedy během následujících 4-5 dní, nebo bezprostředně (řádově dny) po upgradu.

Ve střednědobém horizontu (týdny – měsíce) je Shanghai bullish katalyzátorem pro ETH, takže pokud neuvidíme dump ETH/BTC do příštího článku, nejspíš ho neuvidíme už vůbec.

Liquid Staking Derivatives

Jeden z nejziskovějších sektorů od začátku roku, byl likvidní staking a protokoly, které jej zajišťují na Ethereu. Leader v této oblasti je zcela jasně Lido, které si od začátku roku k vrcholu připsalo asi 250 %.

Poslední dobou ale cena LDO tokenu stagnuje a na grafu vidíme obří množství likvidity generované pod cenovkou 2 USD, což je asi 30 % níže, než se LDO nachází dnes.

Zároveň silný dlouhodobý support se nachází až kolem 1.6-1.4 USD.

Obchodní scénář LDO/USDT 
Obchodní scénář LDO/USDT

Shangai dává jen fundamentální trigger k tomu, aby tokeny protokolů zajišťujících likvidní staking, dostaly oddech a velmi potřebný retracement, takže si myslím, že LDO, nebo případně RPL (Rocketpool), navštíví nižší ceny.

Zároveň jde o klíčové prvky zajišťující infrastrukturu stakingu, které z aktuálního upgradu budou dlouhodobě těžit a i technicky jsou v jasném uptrendu, takže pokud tento propad proběhne, může to být velmi zajímavá nákupní příležitost.

Závěr

Celkový krypto trh se za poslední týden tolik nepohnul, takže řešit teď Bitcoin, dokud se pohybuje v úzkém rangi, je naprostý gamble. Daleko důležitější je teď ale nadcházející Shanghai upgrade, který může způsobit velkou volatilitu na ETH, nebo tokenech, které jsou s Etherovou sítí a především stakingem ETH spojené, kde naprosto primární spojení je samozřejmě s protokoly zajišťujícími likvidní staking, jako je Lido a Rocketpool.

Byť nikdo neví jaká je budoucnost, technická analýza nám říká, že by to pro tyto tokeny mohl být “sell the news” event, po kterém bychom měli vidět velmi atraktivní nákupní ceny.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.