Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin už konečně prolomí 70 000 USD a poletí vzhůru

Odborníci na trh s Bitcoinem stále více věří, že cenová aktivita BTC je na prahu významného průlomu, který by mohl vstoupit do historie. Proč?

Bitcoin už konečně prolomí 70 000 USD a poletí vzhůru
Zdroj: mpost.io

Cena Bitcoinu (BTC) v úterý dosáhla až 71 000 USD, což je hodnota, kterou trh bedlivě sleduje. Budeme tento týden konečně svědky průlomu?

Pár BTC/USD zůstává v úzkém rozsahu už téměř tři měsíce, a mnozí tvrdí, že je čas na pokračování růstu — ale všichni možná budou muset ještě chvíli počkat.

Nadcházející dny by mohly poskytnout býkům potřebný impuls vlivem zveřejnění údajů o nezaměstnanosti v USA, které v poslední době způsobují volatilitu rizikových aktiv.

Mezitím on-chain indikátory naznačují možnost býčího návratu pro Bitcoin, zatímco fundamentální ukazatele sítě se blíží k historickým maximům.

69 000 USD jako kritická cena tohoto týdne

Po určité volatilitě během víkendu BTC nakonec uzavřel na podobné hodnotě jako na začátku týdne. Nyní, když se cena BTC pohybuje nad 69 000 USD, obchodníci vidí jasnou potřebu tuto hodnotu změnit na pevnou podporu.

“Trh musí přijmout a udržet se nad 69 tisíci USD pro pokračování růstu (nová historická maxima),” napsal populární obchodník Skew ve své nejnovější analýze na X. “Zaměřil bych se na poklesy začátkem týdne jako na příležitosti.”

Skew poznamenal, že nad 70 000 USD se zvyšuje likvidita poptávky, zatímco většina nabídek je stále níže, kolem 66 000 USD.

Data z monitorovacího zdroje CoinGlass ukázala pokračující pokusy udržet cenu v současném rozsahu.

Zdroj: coinglass.com
BTC liquidation heatmap
Teplotní mapa likvidací z CoinGlass

Připravte se na průlom ze zatím nejdelší konsolidace

Na sociálních médiích koluje “extrémně býčí” srovnání mezi BTC/USD a americkou M1 peněžní zásobou.

Populární obchodník a komentátor TechDev přispěl k náladě grafem ukazujícím pětidenní kompresi na nejvyšších úrovních za osm let.

M1 zásoba zahrnuje hotovost, vklady na viděnou a šeky v americké ekonomice. V průběhu let Bitcoin vykazoval klíčovou dynamiku proti M1, a k červnu 2024 vypadá, že opakuje svůj největší průlom proti ní.

Bitcoin zažil prudký nárůst ceny pouze po průlomech proti M1 peněžní zásobě. A čím déle se konsolidoval, tím delší byl jeho růst.

“Významné,” okomentoval situaci populární obchodník a analytik TechDev.

Graf ukazuje, že fáze průlomu začala ve skutečnosti již v roce 2023, ale podle historických měřítek zatím nemá svůj plný dopad.

Během průlomu v roce 2017 si BTC užíval parabolický růst po následujících devět měsíců.

Hashrate na maximech, těžaři mají odprodáno

Základní ukazatele bitcoinové sítě se pomalu zotavují po rychlém ochlazení během květnového poklesu cen.

Nejnovější data z monitorovacího zdroje BTC.com předpovídají zhruba 1,7% zvýšení obtížnosti 6. června. To navazuje na 1,5% nárůst před dvěma týdny a zmírňuje 5,6% pokles, který před tím přišel a který stál mining difficulty její historické maximum.

Hashrate, celkový výpočetní výkon věnovaný síti těžaři, pak pokračuje v konsolidaci po dosažení rekordních maxim v dubnu.

Zdroj: miningpoolstats.stream
BTC hashrate
Graf hashrate Bitcoinu

Podle on-chain analytické firmy Glassnode však těžaři sami čelí náročným podmínkám.

Více než měsíc po dubnovém halvingu se čisté držby těžařů snižují. K 2. červnu byly bilance těžařů o 2 500 BTC nižší než před 30 dny.

Obrovský výběr 48 000 BTC

Uprostřed obecného trendu klesajících bilancí kryptoměn včetně BTC na kryptoměnových burzách vyniká jeden případ z tohoto víkendu.

30. a 31. května dosáhly na burze Kraken výběry téměř 50 000 BTC (3,44 miliardy USD). Číslo za 30. květen samo o sobě představuje druhý největší denní výběr z jakékoli burzy od konce medvědího trhu Bitcoinu v roce 2022.

Snižující se likvidita na krypto burzách snižuje možnost okamžitých obchodů, což přidává na síle tlaku poptávky, který převažuje nad nabídkou. Tento trend se ale netýká jen Bitcoinu, jak už jsme informovali.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
5
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.