Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Po schválení ETFs zaznamenávají burzy prudký odliv etherů. Co to znamená pro cenu?

Kryptoměnové burzy drží nejmenší množství Etherea i Bitcoinu za poslední roky. Nižší nabídka by měla znamenat růst ceny. Dosáhne ETH nového ATH?

Publikováno
Po schválení ETFs zaznamenávají burzy prudký odliv etherů. Co to znamená pro cenu?
Zdroj: unsplash.com

Od schválení spotových ETFs na Ethereum (ETH) ve Spojených státech bylo z centralizovaných kryptoměnových burz staženo více než 3 miliardy USD v etherech.

To naznačuje možný nadcházející nedostatek nabídky na trhu.

Pokles zásob kryptoměn v držení burz

Podle údajů z CryptoQuant se množství Etherea drženého na burzách snížilo mezi 23. květnem a 2. červnem o přibližně 797 000 mincí. To odpovídá hodnotě 3 miliard USD.

Pokles znamená, že na centralizovaných burzách je aktuálně pouze 10,6 % celkové nabídky etherů, což je nejnižší úroveň za poslední roky.

Klesající rezervy na burzách naznačují, že je k dispozici méně etherů k okamžitému prodeji a nákupu. Investoři přesouvají své mince do vlastní úschovy nebo je dávají na staking, což snižuje okamžitou nabídku na trhu.

Na skutečnost upozornil na X analytik BTC-ECHO Leon Waidmann:

Někteří odborníci věří, že Ethereum by mohlo překonat své historické maximum z listopadu 2021 ve výši 4 880 USD, jakmile se začnou ETFs obchodovat.

Analytik z Bloombergu Eric Balchunas zase předpokládá, že existuje reálná šance na spuštění spotových ETH ETFs do konce června.

Tlak na růst ceny Etherea

V současnosti se Ethereum obchoduje za zhruba 3 800 USD, což představuje ztrátu přibližně 22 % od historického maxima

Růst nad současné maximum by mohl být způsoben zvýšeným tlakem poptávky, podobně jako tomu bylo u Bitcoinu po zahájení obchodování spotových ETFs na bitcoiny v lednu.

Ethereum by navíc mohlo těžit z většího tlaku poptávky než Bitcoin, protože nemá stejnou úroveň strukturálního tlaku na prodej. K tomu Michael Nadeau, analytik z DeFi reportu, uvedl, že zatímco těžaři Bitcoinu jsou často nuceni prodávat své BTC k pokrytí nákladů na těžbu, validátoři Etherea stejným provozním nákladům nečelí.

Nicméně existují obavy, že Grayscale Ethereum Trust (ETHE), který spravuje 11 miliard USD, by mohl ovlivnit cenu Etherea negativně, pokud bude následovat vzor Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Grayscale Bitcoin Trust

GBTC zaznamenal odliv 6,5 miliard USD během prvního měsíce po schválení spotových ETFs.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.