Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin se vzpamatoval z nejhoršího. Analytici se však připravují na ještě větší propady

Bitcoin dohnal ztráty z minulého týdne. Je to krátkodobý výkyv, nebo odraz ode dna? Analytici se nedokáží shodnout.

Bitcoin se vzpamatoval z nejhoršího. Analytici se však připravují na ještě větší propady
Zdroj: depositphotos.com

Trh s kryptoměnami v čele s Bitcoinem (BTC) zaznamenal výrazné oživení. Největší kryptoměna znovu dosáhla ceny až 59 000 USD, čímž zmírnila obavy z propadů z minulého týdne. Znatelně vzrostla i Solana (SOL).

Aktuální cena
Změna
Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Solana / SOL
Načítání
Načítání
Načítání

Odrazil se Bitcoin ode dna?

Díky vzestupné dynamice se Bitcoin přehoupl přes hodnotu 59 400 USD. Ve středu odpoledne se obchodoval kolem 58 000 USD. I to ale znamená výrazné zotavení z nedávného minima na 53 500 USD, což byl nejnižší bod od února.

Někteří analytici však zůstávají ohledně udržitelnosti rally opatrní. Markus Thielen, zakladatel společnosti 10x Research, zastává umírněný výhled.

Podle něj rozmezí 55 000 až 56 000 USD tvoří z pohledu technické analýzy základnu. Neočekává však víc než krátkodobou taktickou býčí protitrendovou rally.

Dále předpovídá, že Bitcoin by se mohl vrátit zpět k 60 000 USD, než zažije další pokles do nízkého pásma kolem 50 000 USD.

Sezónní vlivy a prodejní tlaky

Sezónní trendy rovněž nejsou Bitcoinu nakloněny. Třetí čtvrtletí nabízí historicky nejslabší výnosy pro tuto kryptoměnu. Vetle Lunde, vedoucí analytik společnosti K33 Research, navíc zdůraznil, že slabá sezónnost se shoduje s významnými vnějšími tlaky.

Mezi tyto tlaky patří prodej zabavených aktiv německou spolkovou zemí Sasko a probíhající distribuce náhrad ze strany Mt. Gox.

K33 Research odhaduje, že trh bude muset během léta absorbovat 75 000 až 118 000 BTC při současných cenách v hodnotě 4,3 až 6,8 miliardy USD.

V pondělí německá vláda převedla bitcoiny v hodnotě přibližně 900 milionů USD. Následoval úterní převod dalších 360 milionů USD na Kraken a další burzy. Zbývá něco přes 1,6 miliardy USD.

Převod prostředků na burzy a tvůrcům trhu sice nemusí nutně znamenat okamžitý prodej, ale naznačuje pravděpodobný záměr bitcoiny zlikvidovat.

“Očekáváme, že tyto toky zatíží výkonnost v následujících měsících a neklidné podmínky na trhu potrvají až do října,” uvedl Lunde.

Zdroj: k33.com
Odhad tlaku na cenu Bitcoinu pod vlivem prodejů německou vládou a odškodněných klientů Mt. Gox
Odhad tlaku na cenu BTC vlivem prodejů německé vlády a klientů Mt. Gox

Pozitivní signály a optimistický pohled

S tímto názorem nesouhlasí Ryan McMillin, investiční ředitel Merkle Tree Capital. Poznamenal, že obavy z prodejního tlaku ze strany Německa jsou přehnané.

Navíc americké bitcoinové burzovně obchodované fondy (ETFs) v posledních dnech ožily a nasbíraly 438 milionů USD, čímž se jejich celková hodnota zvýšila na 49,3 miliardy USD.

Celková hodnota vyměněná v amerických BTC ETFs ve dnech 5. a 8. července činila 2,18 miliardy USD, respektive 1,98 miliardy USD (o víkendu se neobchoduje). To představuje nejvyšší objemy obchodů od 25. června.

Další vrstvu k dynamice trhu přidává blížící se rozdělení přibližně 16 miliard USD v hotovosti mezi klienty zaniklé kryptoměnové burzy FTX, které se očekává přibližně v září nebo říjnu tohoto roku.

McMillin naznačil, že vzhledem k tomu, že k prodejům již došlo, mohla by distribuce hotovosti v nadcházejících měsících působit jako významný býčí katalyzátor.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.