Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin se propadl na 59 tisíc dolarů. Je na čase zbavit se kryptoměn?

Propad ceny Bitcoinu přišel náhle. Na vině je několik faktorů, které známe. Otázkou je, jestli se trh brzy oklepe a cena znovu poroste.

Bitcoin se propadl na 59 tisíc dolarů. Je na čase zbavit se kryptoměn?
Zdroj: depositphotos.com

Bitcoin (BTC), nejznámější kryptoměna světa, zažila nedávno výrazný propad, když jeho cena klesla na 59 tisíc dolarů. Tento vývoj vyvolal obavy mezi investory, kteří nyní zvažují, zda není na čase zbavit se svých kryptoměn.

Cena Bitcoinu se po slibném začátku minulého týdne dostala až nad 66 000 USD za minci. Poté poklesla a během soboty a nedělního dopoledne se pohybovala kolem hodnoty 64 300 USD. V noci na pondělí však začala klesat prudčeji, až se na konci dne zřítila až pod 59 000 USD.

Důvod? V červenci přijdou velké prodeje

Jedním z hlavních faktorů, které k poklesu přispěly bylo oznámení o nadcházející distribuci bitcoinů z kdysi nejpopulárnější burzy Mt. Gox.

Mt. Gox byla jednou z největších bitcoinových burz před tím, než byla v roce 2014 hacknuta a ztratila stovky tisíc bitcoinů.

Nyní, po téměř deseti letech právních sporů, se začnou bitcoiny vracet bývalým držitelům, a to už v červenci. Může to vést k významným prodejům na trhu a tím k tlaku na cenu.

ETFs zažily rekordní odliv

Zprávy o pondělních výběrech ve výši 174 milionů USD z amerických bitcoinových ETFs fondů také nepřispěly k pozitivnímu sentimentu na trhu.

Podle údajů společnosti SosoValue byl odliv mezi jednotlivé poskytovatele burzovně obchodovaných produktů rozdělen následovně:

  • GBTC společnosti Grayscale 90 milionů USD,
  • FBTC společnosti Fidelity 35 milionů USD,
  • EZBC společnosti Franklin Templeton 21 milionů USD,
  • HODL společnosti VanEck 10 milionů USD,
  • BITB společnosti Bitwise 8 milionů USD,
  • ARKB společností Ark Invest a 21Shares 7 milionů USD
  • a Invesco a BTCO společnosti Galaxy Digital 2 miliony USD.

Fondy BlackRocku, Valkyrie, WisdomTree a Hashdex pak vykázaly vyrovnaný příliv a odliv. Celkově pak zakončily fondy uplynulý týden s téměř miliardovým odlivem.

“Domníváme se, že jde o reakci na pesimismus investorů kvůli snižování úrokových sazeb ze strany FEDu v letošním roce,” napsal na Medium vedoucí výzkumu CoinShares, James Butterfill.

Čas prodat kryptoměny?

Při rozhodování, zda je na čase zbavit se kryptoměn, je důležité zvažovat nejen aktuální situaci, ale i dlouhodobé perspektivy. Bitcoin zažil v minulosti mnoho výrazných výkyvů, a přesto se mu podařilo opět růst.

Podobné propady byly v minulosti často následovány významnými růsty, když se trh stabilizoval a důvěra investorů se vrátila.

Investování do Bitcoinu a kryptoměn obecně nese s sebou jak potenciálně vysoké zisky, tak i významná rizika. Obojí způsobuje značná volatilita těchto aktiv. Bitcoin je známý svými prudkými cenovými výkyvy, které mohou investory rychle odradit.

Sázející na Polymarketu nyní vidí jen zhruba 14% šanci, že se Bitcoin rychle vzpamatuje a do konce týdne se dostane zpět nad 65 000 USD. A co vy?

Zdroj: polymarket.com
Polymarket sázky na cenu nad 65 tisíci dolarů za Bitcoin do 28. června
Sázky na cenu nad 65 000 USD za Bitcoin do 28. června

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.