Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin se propadá. Na jakých úrovních nakupovat?

Překvapivý pokles ceny Bitcoinu vyvolal vášnivé diskuze na sociálních sítích. Někteří vidí další pokles, jiní se naopak vůbec nebojí.

Bitcoin se propadá. Na jakých úrovních nakupovat?
Zdroj: Depositphotos.com

Bitcoin (BTC) zaznamenal pokles k 64 000 USD, což je nejnižší hodnota od začátku května. Začátek týdne byl ve znamení rychlého návratu k místním maximům nad 67 000 USD, ale pak následoval prudký pokles k 64 000 USD během několika hodin.

Tento vývoj vyvolal reakce tržních analytiků, kteří upozorňují na přetrvávající prodejní tlak na burze Binance, i když Coinbase a Bitfinex vykázaly určité nákupy.

Názory analytiků

Populární obchodník Skew vysvětlil, že nákupy byly převážně vedeny spotovými obchody na Coinbase, zatímco na Binance byl stále patrný prodejní tlak.

Skew rovněž uvedl, že oblast 66 000 až 67 000 USD je klíčová pro posouzení, zda dochází k absorpci, nebo zda budou ceny nadále klesat.

Další analytik, Credible Crypto, označil oblast kolem 63 500 USD za ideální pro dlouhé pozice, i když šance na dosažení této hodnoty nevidí jako vysoké.

Realizovaná cena krátkodobých držitelů (STH-RP), je klíčovým supportem pro BTC, jak uvádí analytik Checkmate z Glassnode. Tento support udržuje cenu BTC od počátku býčího trhu na začátku roku 2023. Nyní se nachází v oblasti kolem 63 700 USD.

Checkmate také upozornil, že současné nerealizované ztráty nejsou dostatečně velké na to, aby vyvolaly výrazné obavy. Nicméně, pokud by cena nadále klesala pod tuto úroveň, mohlo by to změnit sentiment na trhu.

Další obchodníci identifikovali různé úrovně podpory, které sahají až k 60 000 USD, a varovali, že pokud tyto úrovně nevydrží, mohou následovat mnohaměsíční minima.

Zvýšení přílivu BTC na burzy

Analytická platforma CryptoQuant zaznamenala zvýšení přílivu bitcoinů na burzy, což naznačuje zvýšený prodejní tlak.

Zvláštní pozornost byla věnována mincím, které se naposledy pohybovaly mezi třemi a šesti měsíci nazpět a také těm, které byly neaktivní až jeden rok. Přispěvatel XBTManager na CryptoQuant uvedl, že 40 % poslaných bitcoinů spadá do kategorie 3M-6M, 20 % do kategorie 6M-12M a zbývající část je smíšená.

Zdroj: cryptoquant.com
Příliv do kryptoburz
Příliv do kryptoburz podle doby držení

Tento příliv BTC na burzy naznačuje, že dlouho ležící mince možná půjdou do prodeje, což posiluje prodejní tlaky.

Z analýz vyplývá, že ačkoli Bitcoin čelí významným krátkodobým tlakům a riziku dalšího poklesu, existují i oblasti, které mohou sloužit jako důležité podpory pro budoucí růst.

Investoři by měli pečlivě sledovat klíčové úrovně a tržní sentiment, aby mohli efektivně reagovat na aktuální tržní podmínky.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.