Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Kyptoměnové aktuality: BTC pokořil nové ATH 49 700 USD

Kyptoměnové aktuality: BTC pokořil nové ATH 49 700 USD

Kyptoměnové aktuality: BTC pokořil nové ATH 49 700 USD

V tomto týdenním přehledu ze světa kryptoměn se podíváme na nové ATH, kterého kurz Bitcoinu dosáhl, na to, jaký má na cenu BTC vliv Mastercard v budoucnu a na další novinky, které naznačující zvyšující se zájem o kryptoměny.

Bitcoin se dostal na nové ATH 49 700 USD

Nejstarší a nejznámější kryptoměna Bitcoin před pár hodinami dosáhla svého nového historického maxima na hodnotě 49 700 USD, a to i přesto, že druhá největší měna, Ethereum, zatím konsoliduje.

Přední kryptoměna a lídr kryptoměn dosáhl tohoto maxima poté, co většinu minulého týdne strávila na hodnotách mezi 47 000 USD.

Vývoj ceny BTC během února 2021
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Jedním z důvodů růstu je společnost Tesla, která minulé pondělí odhalila, že drží významnou část Bitcoinu, kterou nakoupila za účelem zajištění své hotovostní pozice a zajištění likvidity pro svůj záměr přijímat platby BTC.

Zpráva, že Tesla koupila Bitcoin za účelem diverzifikace svého portfolia, vyvolala diskuze u dalších korporací po celých spojených státech. V posledním rozhovoru s CNBC uvedl finanční ředitel Twitteru, že i oni se o Bitcoin zajímají a dokonce v něm vyplácí i část mezd.

Raoul Pal, výkonný ředitel společnosti Real Vision a bývalý šéf hedgeových fondů Goldman Sachs v EU, uvedl, že poptávka institucí jako je Tesla, bezesporu vytvoří po kryptoměnách mnohem vyšší poptávku.

Známý kryptoměnový analytik působící pod pseudonymem PlanB poznamenal, že indikátor relativní síly BTC (RSI) indikuje stejnou strukturu, jako tomu bylo v předchozím cyklu. Pokud by se historie opakovala, Bitcoin má ještě dost prostoru k tomu, aby nabyl na ceně. 

Na závěr můžeme konstatovat, že Bitcoin dosahuje vyšších úrovní nejen díky zvyšujícímu se počtu retailových investorů, ale zejména díky pokračující institucionální adopci. Technické analýzy naznačují, že je spousta prostoru k překonání ještě vyšších hodnot.

Mastercard a jeho vliv na cenu BTC

Mastercard, jedním z předních hráčů na trhu kreditních karet, umožní svým uživatelům využívat některé kryptoměny ve své platební síti a stane se tak nejnovějším uživatelem digitálních měn.

Raj Dhamodharan, výkonný víceprezident pro produkty a partnerství v oblasti digitálních aktiv uvedl: "Mnoho digitálních aktiv v oběhu nebude v souladu s našimi požadavky. Očekáváme, že se spotřebitelé a ekosystém jako celek začnou shromažďovat kolem kryptoměn, které nabízejí spolehlivost a bezpečnost."

Rozhodnutí společnosti Mastercard přijímat kryptoměny přichází v okamžiku, kdy na trh digitálních měn vstupuje také nejstarší americká banka BNY Mellon.

Analytici a manažeři fondů prohlašují, že Bitcoin v minulosti nikdy nezaznamenal tolik institucionálního zájmu, a poznamenávají, že sentiment trhu zůstává v drtivé většině pozitivní.

BTC překonal tržní kapitalizaci Tesly

Bitcoin se zdá nezastavitelným a za poslední rok se jeho tržní kapitalizace zdvojnásobila. Obrovský nárůst kapitálu způsobil, že tržní kapitalizace Bitcoinu nyní překonala mnoho velkých veřejně obchodovaných společností a dokonce i některých fiat měn.

Tržní kapitalizace Bitcoinu oproti dalším aktivům
Tržní kapitalizace Bitcoinu oproti dalším aktivům
Zdroj: companiesmarketcap

Před BTC zůstává jen hrstka společností, mezi které například patří: Google, Apple, a Microsoft. Na seznamu je také zahrnuto stříbro a zlato. Pro zajímavost můžeme zmínit, že celková tržní kapitalizace BTC porazila i ruský rubl. 

Pokud největší kryptoměna dosáhne tržní kapitalizace 3 miliardy dolarů převálcuje momentálně nejcennější společnost na světě – Apple. S růstem hodnoty tržní kapitalizace nad hranici 12 miliard dolarů dokonce překoná i zlato.

Závěrem můžeme konstatovat, že ačkoli je BTC velice mladým aktivem, tak poráží společnosti, které existují už celé věky. Je proto pravděpodobně jen otázkou času, kdy Bitcoin převýší všechna ostatní aktiva.

Je Ethereum na cestě k hodnotě 2 000 USD ?

Ethereum se v době psaní tohoto článku obchodovalo na hodnotě 1 800 USD, což je přibližně o 8% procent více než minulý týden.

Dosavadní vývoj ceny kryptoměny Ethereum během února
CZK
USD
EUR
BTC
Normální osa
Logaritmická osa

Zajímavé je, že stejně jako u Bitcoinu, i množství jednotlivých tokenů Ethereum držených na burzách stále klesají, a to i po dosažení ATH, kdy klesly z 22 milionů na hodnotu 20,8 milionu.

Uvedený pokles rezerv byl stabilní a nepřetržitý, a to i přes několikanásobný nárůst cen za posledních 30 dní. Býčí sentiment podtrhuje také obecná on-chain analýza Etherea.

Zatímco rostoucí transakční poplatky byly pro malé obchodníky důvodem k obavám, neměly doposud negativní dopad na cenu ani poptávku tohoto altcoinu. Proč tomu tak bylo? Možná proto, že za poslední týden poklesly velké objemy transakcí o více než 1,26 %.

Institucionální investoři mají o Ethereum také zájem, což je patrné z toho, že společnost Grayscale přidala do svého portfolia více než 50 000 ETH. Ve skutečnosti jeho portfolio v ETH nyní činí celkem 93,3 milionu USD.

Většina metrik ukazuje, že je cena 2 000 USD za Ethereum velice pravděpodobná a i zde je pouze otázkou času, kdy k jejímu pokoření dojde.

Bitpay umožní uživatelům Apple pay kryptoplatby

Uživatelé karet Bitpay je nyní mohou připojit k peněžence Apple a platit za zboží a služby v bitcoinech pomocí Apple Pay. Zatím ale pouze v USA.

Stephen Pair, generální ředitel společnosti BitPay, uvedl v tiskové zprávě následující: "Máme tisíce zákazníků používající kartu a aplikaci BitPay, kteří stále hledají nová místa a způsoby, jak utratit své kryptoměny. Přidání Apple Pay a brzy i Google a Samsung Pay umožní snadné a pohodlné používání karty BitPay na více místěch, od každodenních položek po luxusní nákupy."

Bitpay v současné době umožňuje platby v BTC, ETH a různých stablecoinech. Tento krok je významný pro kryptoměnové nadšence, kteří chtějí utratit svou digitální měnu v reálném světě.

Minulý týden analytik Paul Steves předpověděl, že Apple může být další společností, která přidělí část svých hotovostních rezerv Bitcoinu. Apple má v současné době v hotovosti téměř 200 miliard dolarů. Přicházející zvyšující se inflace může vyvíjet tlak na to, aby Apple v těchto krocích následovala Teslu.

Kandidát na post starosty New Yorku je zastáncem kryptoměn

Andrew Yang, vůdce demokratické strany ve volbách na pozici budoucího starosty New Yorku, uvedl, že přemění New York na centrum pro BTC a další kryptoměny, přičemž město považuje za světové hlavní město z pohledu finančnictví.

andrew yang
Andrew Yang

Bývalý prezidenstký kandidát tak uvedl ve svém Tweetu, který vyvolal příval smíšených reakcí. Někteří jej prohlašovali za pouhou kampaň a jiní to přirovnali k politické sebevraždě.

V ostrém kontrastu s většinou svých politických vrstevníků Yang už několikrát vyjádřil svou podporu Bitcoinu.

Mezi americkými politiky není však Yang jediný, kdo veřejně BTC podporuje. V nedávnem rozhovoru pro Forbes diskutoval například Francis Suarez, starosta města Miami, o možnostech platit zaměstnancům města v BTC, aby podpořil přijetí kryptoměny v této oblasti.

Polkadot (DOT)

Růst ceny kryptoměny Polkadot se zastavil na hodnotě 27,9 USD poté, co cena klesla o více než 4 % z původního historického maxima 30 USD.

V době psaní tohoto článku byla na trhu zřejmá určitá nerozhodnost, když se na 4 hodinovém grafu vytvořily svíčky s opravdu malým tělem.

Indikátory též ukazovaly smíšené signály pro budoucí trajektorii DOT.

Vývoj ceny krpytoměny Polkadot (DOT)
Vývoj ceny krpytoměny Polkadot (DOT)
Zdroj: Tradingview

Závěr článku

Závěrem jsme schopný říci, že kryptoměny jsou na dobré cestě ke světové adopci a celkovému přijatí. Není tedy již otázkou, jestli vůbec k tomu dojde, ale spíše, kdy k tomu dojde.

Je opravdu neuvěřitelné, jaké výkony podává například Bitcoin, když si člověk vzpomene na jeho skromné začátky, přičemž čelil obecnému skepticismu a nepřijetí.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$43 192
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$3 327
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$497,3
Aktualizováno 16.1.2022 11:50

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo