Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin perfektně napodobuje vývoj z roku 2016 a míří k cíli 350 000 dolarů

Různé přístupy vedou obchodníky k podobným závěrům ohledně ceny Bitcoinu. Výhled je prý rozhodně býčí.

Publikováno
Bitcoin perfektně napodobuje vývoj z roku 2016 a míří k cíli 350 000 dolarů
Zdroj: depositphotos.com

Obchodníci s kryptoměnami jsou velice pozitivní ohledně budoucího vývoje ceny Bitcoinu (BTC). Hned dva ukazatele naznačují, že Bitcoin už dosáhl svého lokálního minima a jeden z nich dokonce naznačuje možnost růstu ceny až k 350 tisícům USD na vrcholu současného cyklu.

Hlouběji už Bitcoin nepůjde

Někteří obchodníci svá tvrzení opírají o podobnost vývoje ceny s vývojem po halvingu v roce 2016.

Například známý obchodník Rekt Capital poukázal o víkendu na to, že Bitcoin se obchoduje pod svým reakumulačním rozsahem, za který považuje jakoukoli cenu pod 61 081 USD. To naznačuje, že Bitcoin už nalezl své lokální dno.

Rekt Capital dále upozornil, že jsme svědky “poslední předhalvingové retrakce” a pokud budou platit vzorce z roku 2016, měla by tato fáze předcházet výraznému nárůstu hodnoty Bitcoinu.

Zdroj: x.com/rektcapital
Bitcoin halving 2016 x 2024
Vývoj ceny Bitcoinu kolem halvingu v roce 2016 a letos

Pro ilustraci, šest měsíců po poslední retrakci v roce 2016 cena Bitcoinu vzrostla o téměř 50 %, když koncem téhož roku dosáhla 972 USD.

Z jiného úhlu

Při pohledu za nejbližší horizont navrhl Timothy Peterson, zakladatel a investiční manažer společnosti Cane Island Alternative Advisors, ještě odvážnější prognózu.

Na základě zkoumání grafu poklesu ceny z historického maxima (ATH) Peterson navrhuje, že cena Bitcoinu by mohla do začátku roku 2025 vyletět téměř šestinásobně.

Podle jeho prognóz by Bitcoin mohl během příštích devíti měsíců dosáhnout maximální hodnoty v rozmezí 175 000 až 350 000 USD. Peterson navíc předpovídá, že současný býčí trh by mohl přetrvat až do ledna 2025.

Technická analýza

V oblasti technické analýzy se k předpovědi dlouhodobých cenových trendů často používá 100denní klouzavý průměr.

Tento ukazatel se vypočítá tak, že se sečtou zavírací ceny za posledních 100 dní a celkový součet se vydělí 100.

V současné době 100denní moving average naznačuje, že se Bitcoin může “pohybovat” kolem svého lokálního dna, jak uvádí Daan Crypto Traders.

Vychází přitom ze srovnání se vzorcem pozorovaným po lednovém schválení 11 spotových burzovně obchodovaných fondů (ETFs) na Bitcoin. Po této události Bitcoin zaznamenal 32% nárůst ceny a do 25. února dosáhl 51 700 USD.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.