Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin+ ETH] Analýza 3. 4. 2023 – Oživení altcoinů na obzoru!

Publikováno

Poslední týdny se nesou v náladě pohybu do strany mezi cenami 26 500 – 29 000 USD. Můžeme vidět, jak silně se kryptoměnový trh rozdělil na tábory býků a medvědů – jedni jsou přesvědčení, že BTC začal nový bullmarket a druzí, že jsme na konci bear market rally a další pohyb nás vezme až k 10 tis. USD.

Jako často v těchto analýzách – já očekávám, že pravda bude někde uprotsřed. Zároveň ale z technických důvodů jsem spíše pro pokračování pohybu vzhůru, a to především z perspektivy uzávěru březnové svíce.

Bitcoin – HTF graf

Během března jsme na grafu BTC viděli silný propad k otestování modrého supportu, a poté silné vytažení ceny nahoru, nad rezistence kolem 24 tis. USD. Ta se nyní proměnila v support a nižší důležité supportní úrovně jsou již otestované.

Likvidita směrem dolů tedy nebude ani v nejmenším zajímavá. Struktura ukazuje směrem na 35 tis. USD s tím, že maximální retracement by mohl být právě k 25-23 tis. USD.

Hlavní scénář Bitcoinu 
Hlavní scénář Bitcoinu

Tuto úvahu podporuje také graf likvidací pozic na Bitcoinu ze stránky Decentrader. Zde můžeme zcela jasně vidět že počet likvidací mezi aktuální cenou a 35 tis. je enormní.

Naopak směrem dolů nejsou prakticky žádné. Víme, že trh vždy směřuje za likviditou a všechny faktory ukazují, že ta je směrem vzhůru.

Graf likvidací BTC/USD
Graf likvidací BTC/USD

Ethereum

Bitcoin si v poslední době ukradl velkou část trhu a jeho dominance na trhu kryptoměn se téměř dotýká 50 %. I Ethereum tedy oproti Bitcoinu ztrácelo a nyní sedí na dlouhodobém supportu 0.0625-0.061 BTC, o kterém jsme se bavili v předchozích analýzách.

Hlavní scénář pro ETH/BTC
Hlavní scénář pro ETH/BTC

Jedním z významných důvodů, proč ETH nemělo dostatek síly, byl pravděpodobně Shanghai upgrade, který přinese validátorům možnost výběru jejich coinů a trh kvůli tomu výrazně omezuje riziko v ETH. Tento upgrade by měl proběhnout 12. 4. 2023, tedy příští středu.

Pokud upgrade proběhne tak, jak je plánované, tak je pravděpodobné, že naopak půjde o bullish katalyzátor pro ETH, protože jde o zmírnění rizika pro stakery.

Krátkodobě tedy můžeme vidět ještě jeden dump a zásah hlouběji do supportní zóny, ale brzy bychom měli vidět oživení jak ETH, tak altcoinů.

Závěr

Pro Bitcoin proběhl naprosto skvělý měsíční uzávěr a ze spousty faktorů je patrné, že ačkoli bychom krátkodobě mohli vidět dump k 25-24 tis. USD, pravděpodobně půjde jen o korekci hlavního trendu před pokračováním k 35 tis USD za Bitcoin.

Altcoiny prozatím byly výrazně slabší, ale s přicházejícím Shanghai upgradem grafy říkají, že uvolnění směrem nahoru také může přijít velmi brzy.

Líbil se vám tento článek?
14
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.