Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin+ ETH] Analýza 3. 4. 2023 – Oživení altcoinů na obzoru!

[Bitcoin+ ETH] Analýza 3. 4. 2023 – Oživení altcoinů na obzoru!

[Bitcoin+ ETH] Analýza 3. 4. 2023 – Oživení altcoinů na obzoru!

Poslední týdny se nesou v náladě pohybu do strany mezi cenami 26 500 – 29 000 USD. Můžeme vidět, jak silně se kryptoměnový trh rozdělil na tábory býků a medvědů – jedni jsou přesvědčení, že BTC začal nový bullmarket a druzí, že jsme na konci bear market rally a další pohyb nás vezme až k 10 tis. USD.

Jako často v těchto analýzách – já očekávám, že pravda bude někde uprotsřed. Zároveň ale z technických důvodů jsem spíše pro pokračování pohybu vzhůru, a to především z perspektivy uzávěru březnové svíce.

Bitcoin – HTF graf

Během března jsme na grafu BTC viděli silný propad k otestování modrého supportu, a poté silné vytažení ceny nahoru, nad rezistence kolem 24 tis. USD. Ta se nyní proměnila v support a nižší důležité supportní úrovně jsou již otestované.

Likvidita směrem dolů tedy nebude ani v nejmenším zajímavá. Struktura ukazuje směrem na 35 tis. USD s tím, že maximální retracement by mohl být právě k 25-23 tis. USD.

Hlavní scénář Bitcoinu 
Hlavní scénář Bitcoinu

Tuto úvahu podporuje také graf likvidací pozic na Bitcoinu ze stránky Decentrader. Zde můžeme zcela jasně vidět že počet likvidací mezi aktuální cenou a 35 tis. je enormní.

Naopak směrem dolů nejsou prakticky žádné. Víme, že trh vždy směřuje za likviditou a všechny faktory ukazují, že ta je směrem vzhůru.

Graf likvidací BTC/USD
Graf likvidací BTC/USD

Ethereum

Bitcoin si v poslední době ukradl velkou část trhu a jeho dominance na trhu kryptoměn se téměř dotýká 50 %. I Ethereum tedy oproti Bitcoinu ztrácelo a nyní sedí na dlouhodobém supportu 0.0625-0.061 BTC, o kterém jsme se bavili v předchozích analýzách.

Hlavní scénář pro ETH/BTC
Hlavní scénář pro ETH/BTC

Jedním z významných důvodů, proč ETH nemělo dostatek síly, byl pravděpodobně Shanghai upgrade, který přinese validátorům možnost výběru jejich coinů a trh kvůli tomu výrazně omezuje riziko v ETH. Tento upgrade by měl proběhnout 12. 4. 2023, tedy příští středu.

Pokud upgrade proběhne tak, jak je plánované, tak je pravděpodobné, že naopak půjde o bullish katalyzátor pro ETH, protože jde o zmírnění rizika pro stakery.

Krátkodobě tedy můžeme vidět ještě jeden dump a zásah hlouběji do supportní zóny, ale brzy bychom měli vidět oživení jak ETH, tak altcoinů.

Závěr

Pro Bitcoin proběhl naprosto skvělý měsíční uzávěr a ze spousty faktorů je patrné, že ačkoli bychom krátkodobě mohli vidět dump k 25-24 tis. USD, pravděpodobně půjde jen o korekci hlavního trendu před pokračováním k 35 tis USD za Bitcoin.

Altcoiny prozatím byly výrazně slabší, ale s přicházejícím Shanghai upgradem grafy říkají, že uvolnění směrem nahoru také může přijít velmi brzy.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo