Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin + ETH] Analýza 26. 12. 2020 – Přijde ještě někdy pullback?

Publikováno

Ahoj tradeři, Bitcoin nám na vánoce nadělil další ATH a aktuálně se ceny pohybují kolem 25 000 USD, což je začátek rezistenční zóny, o které jsem mluvil v minulé analýze.

V té jsme se také bavili o tom, že BTC je na všech timeframech bullish a dokud neuvidíme nějakou ztrátu struktury, tak bullish zůstane. Dnes si tedy ukážeme základní projekce, kam se BTC může pohnout, jaké jsou důležité úrovně a kdy by se takový pohyb invalidoval.

Ze všeho nejdůležitější je podívat se, co cena předvedla v posledním týdnu a jaké cenové hladiny jsou zde důležité.

Zcela jasně vidíme, že se nám od konce minulého týdne budoval range mezi 22,7k – 24k USD. Proběhla spousta knotů na obě strany, ale hlavní support (zmíněných 22,7k) jsme udrželi.

Včera potom následoval silný break nad 24 tis. USD a pokračování up.

Kontext pohybu BTC 
Kontext pohybu BTC

Pokud se má BTC udržet v silném uptrendu, neměl by proběhnout hlubší pullback, než k 23800 USD. V takovém případě můžeme pokračovat na 25,5 tis. USD a 26,4 tis. USD.

Tento scénář je celkem evidentní a zdánlivě není proč uvažovat o něčem jiném. Rád bych se ale soustředil na HTF kontext.

Tam mi totiž přijde důležitá, ale přesto často opomíjená, cenová úroveň 19 700 USD resp. zóna 19 700 – 18 900 USD.

Jde o velmi silné S/R úrovně, které Bitcoin prorazil v polovině prosince, ale nikdy je už poté neotestoval.

Jak víme, BTC má tendenci se k takovým úrovním vracet, byť to může být pouze knotem. Myslím si tedy, že je ve hře stále i varianta, kdy se BTC vrátí otestovat ceny lehce pod 20k před dalším pokračováním nahoru.

Scénář pro otestování ceny bitcoinu na 20k USD
Scénář pro otestování ceny bitcoinu na 20k USD

A to, že o tomto scénáři moc traderů nemluví, mu dává o to větší pravděpodobnost úspěchu. Jsme jednoduše zvyklí, že BTC se jen tlačí nahoru, což je nepravdivé paradigma. Právě proto chci upozornit na tuto “bearish” možnost.

Neméně důležité je zmínit, co by tento scénář mohlo odstartovat – byl by to návrat do původního range, tedy jakýkoliv daily close pod cenou 23 800 USD.

Situace u altcoinů

V minulé analýze jsem také narážel na Bitcoinovou dominanci a možnost, že altcoiny předvedou run. Toto zatím neproběhlo a naopak, altcoiny vůči BTC stále ztrácejí.

Myslím si, že celý altcoinový trh nejlépe vyjadřuje struktura ETH/BTC, kterou vidíme na grafu níže.

Hlavní cenové úrovně na Ethereu
Hlavní cenové úrovně na Ethereu

Není moc pochyb o tom, že z dlouhodobého pohledu je ETH/BTC bullish a časem půjdeme nahoru. Nicméně správné načasování je zde hodně složité.

Ethereum se nyní pohybuje na úrovních, kde se cena akumulovala rok zpět a odkud došlo k solidnímu odrazu. Support je tedy silný a je pravděpodobné, že právě v zóně 0,0255-0,02245 ETH najde své dno.

Pokud by tento support byl proražený, tak další důležitý support se nachází na ceně 0,0218-0,021 BTC.

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin se nachází v celkem neodiskutovatelném uptrendu. Každých pár dní vidíme nové ATH a krátkodobé obchodování je na něm velmi jednoduché – posouvá se z jedné úrovně na druhou velmi hladce.

Právě proto si myslím, že spousta obchodníků zapomíná na kontext vyšších časových rámců, kde se velmi jednoduše může stát pullback k 20k. Pokud přijde nyní, potom jde o velmi solidní nákupní příležitost pro pokračování ve směru trendu.

Altcoiny jsou velmi zajímavé, protože trend je opět daleko silnější, než kdo očekával.

Dominance Bitcoinu se stále zvyšuje a alty nedostávají prostor. Stejně jako u Bitcoinu, se zde ale zapomíná na kontext. A ten je pro alty jednoznačně bullish, takže ať už to bude nyní, nebo za několik týdnů, alty dostanou svoji porci bullrunu.

Důležitý ukazatel je právě Ethereum, u kterého máme z historie velmi jednoznačné supporty, na kterých je možné jej akumulovat.

Líbil se vám tento článek?
8
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jiří izvorsky

Studuji a nerozumím tomu tak studují dál.diky za odpověď