Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin + Altcoiny] Analýza 18. 12. 2020 – Jak obchodovat na ATH?

Publikováno

Bitcoin od minulého týdne pokračoval nahoru o dost silněji, než jsme čekali – a než čekal asi kdokoli. Ještě minulý pátek jsme se dívali na cenu 18 000 USD a včera jsme se podívali na maximum 24 000 USD, což je nárůst o 30 % během jediného týdne.

Aktuálně je BTC v naprosto neprobádaném území, takže v dnešním článku shrneme, co očekávat a kam se BTC může dostat.

Vyšší časové rámce

Jako vždy, i dnešní analýza začne tím, že ikdyž se nám může Bitcoin zdát “drahý”, tak technický uptrend pokračuje tak dlouho, dokud neztratíme poslední vytvořené minimum. V této chvíli jej máme na ceně 18 tis. USD.

Jinými slovy – dokud neuzavře denní svíce pod cenou 18k, tak Bitcoin zůstává na vyšších časových rámcích bullish.

Zjednodušené scénáře BTC/USDT
Zjednodušené scénáře BTC/USDT

Další důležitá otázka je, jaký by měl být další target pro Bitcoin. Vzhledem k tomu, že historickou strukturu nemáme, bude odhad vždy hodně přibližný.

Různými metodami mi ale vychází, že ceny kolem 25k by měly být významnou rezistencí, kde se Bitcoin uklidní. Proto je i na grafu výše znázorněný cluster 24 600 – 26 500 USD.

Nižší časové rámce

Zde je Bitcoin evidentně stále bullish, protože ani během včerejšího propadu neztratil žádný level. Hlavní směřování je tedy stále nahoru, ale nejprve se BTC musí dostat ze svého range – prorazit úrovně kolem 23250 USD.

Tento bullish scénář má typicky daleko vyšší pravděpodobnost na úspěch.

Scénáře na 30m grafu 
Scénáře na 30m grafu

Naopak support range se nachází kolem 22 500 USD – pokud by BTC spadl pod něj, pravděpodobně by došlo k otestování supportů 21 400 USD, nebo i 20 800 USD.

Cykly – Bitcoin vs. altcoiny

V dřívějších analýzách jsem psal, že vidím velký potenciál pro altcoiny, aby zazářily i v párech proti BTC. Lehké posílení tam proběhlo, ale u většiny bylo během včerejšího pohybu smazáno. Tak jak je to tedy s altcoiny?

Ten samý pohled stále platí. Tím, že měl Bitcoin silný pohyb nahoru a altcoiny jej nestihly následovat tak silně, tak se pouze prodlužuje doba, kdy by měl scénář proběhnout.

Většina altcoinů, jako je ETH, ADA, nebo LTC mají velmi pěknou strukturu v párech s BTC a čekají na možnost, kdy se budou moci předvést.

To bude ve chvíli, kdy BTC začne budovat nějaký range, což dříve nebo později přijde. Další rezistence, kde by se to mohlo odehrát, je právě zmíněných 25 tis. USD.

V takové chvíli se i noví investoři začnou v kryptoměnách poohlížet po projektech, které mají potenciál zhodnotit jejich peníze více než Bitcoin, který už v tu chvíli svůj dočasný potenciál “vyčerpal”.

Předpokládaný vývoj dominance Bitcoinu 
Předpokládaný vývoj dominance Bitcoinu

Celkově tedy jsem na dominanci bearish, ale může to pár týdnů/měsíců trvat, než opustí range.

Závěr

Bitcoin nám dále pokračuje v extrémně silném bullish trendu a je vidět, že pokud se retail pokouší o nějaké shorty, většinou jsou velmi brzy potrestány.

V takovémto období musíme jednoznačně jít s trendem, který ukazuje na všech timeframech nahoru. Situace by se změnila pouze ve chvíli, kdy denní svíce uzavře pod 18 tis. USD.

Zároveň mi ale přijde krátkozraké se dívat na příležitosti pouze na Bitcoinu, protože na trhu máme spoustu dalších kryptoměn, které mají velmi zajímavé struktury a během dalších týdnů to ukážou. Jakmile se tedy Bitcoin začne stahovat do range, dívejte se na příležitosti na altcoinech.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.