Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 1. 10. 2021 – Ještě krůček k pokračování bull marketu

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se bavili o tom, že Bitcoin stále stagnuje na supportech kolem 40 tis. USD a i když je pravděpodobná cesta nahoru, musíme počkat na potvrzení, které by přišlo při denním uzávěru nad bullish levelem na ceně 48 300 USD.

důležité úrovně na BTC
Důležité úrovně na BTC

Jak vidíme na grafu výše, náš bullish level stále leží nad aktuální cenou, ale Bitcoin se k němu poměrně rychle blíží, kdy si dnes připsal prozatím cca 8 % hodnoty.

Jak vypadá bullish scénář?

Zatím jde všechno podle bullish plánu, takže tento zůstává zatím stále tím primárním, co od Bitcoinu očekávám. Šlo by o porušení bullish levelu – tedy denní uzávěr nad cenou 48 300 USD.

Tímto by se vytvořilo vyšší high a pravděpodobně by poté přišel pokračující pohyb do vyznačené zóny mezi cenovými úrovněmi 49 000 – 50 500 USD.

Bullish scénář BTC
Bullish scénář BTC

Pokud se toto stane, je následující pullback nákupní možností – v tuto chvíli se jako nejlepší možný level zdá 46 000 USD.

S tím, že další trendový pohyb má celkem jasný cíl – zónu kolem 56-57 tis. USD. Toto by měl být hlavní target dalších swingových obchodů při potvrzení býčího scénáře.

Zároveň je to poslední rezistence, která vychází z historické struktury. Pokud by ji Bitcoin překonal, další zastávka je až na nových maximech.

Bearish scénář

S tím, jak silný dnes Bitcoin je, může bearish scénář znít přitažený za vlasy, ale jak jsem zmínil v předchozích odstavcích – bullish scénář sice bereme jako hlavní, ale ten spoléhá na to, že se struktura prorazí – tedy denní svíce uzavře nad 48 300 USD.

Dokud se toto nestane, je ve hře i možnost poklesu, a na to je třeba být připraven. Tato je aktivní právě do té doby, než denní svíce uzavře nad rezistencí.

bearish možnost BTC
Bearish možnost dalšího pohybu BTC

Znamenalo by to, že Bitcoin z aktuálních rezistencí dostane zamítnutí a zamíří zpět k suportům lehce nad 40 tis. USD. Před jakoukoliv další akcí, bychom mohli čekat nějakou konsolidaci mezi 42-47 tis. USD.

Co je podstatné, tak tato možnost by stále nechávala ve hře možnost návštěvy 35 tis. USD, což je extrémně nízký support, ale stále reálný.

Závěr

V dalších dnech budou důležité opravdu malé nuance. I když jsme v bullish kontextu, Bitcoin opravdu potřebuje uzavřít denní svíci nad cenovou úrovní 48 300 USD – až ji zde uzavře, je prakticky otevřená cesta k 56 tis. USD, což je další 15% pohyb nahoru.

Dokud zde uzávěr nemáme, musíme počítat i s bearish možností, kdynaopak v extrému můžeme navštívit i 35 tis. USD.

Bullish level je nyní extrémně důležitá hladina, která, jak sami vidíte, má velký vliv na to, jaký bude příští pohyb.

Vše je také detailně probráno v mém videu ze včerejška, a to včetně konkrétních akcí, které je možné na základě pohybů dělat. Video naleznete níže.

Líbil se vám tento článek?
13
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.