Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 5. 6. 2020 – Bitcoin blízko rezistence – jaké známky distribuce sledovat?

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsem mluvil především o trianglu a zmiňoval jsem, že pokud týden uzavře nad 9 352 USD, tak jako primární pohyb z trianglu budu uvažovat nahoru o 1-2 tis. USD.

Týdenní svíce takto uzavřela a opravdu jsme hned v pondělí viděli pohyb nahoru o asi 1 000 USD.

Poté ale trh nepokračoval. Naopak v úterý následoval pohyb o stejných 1000 USD dolů. Takovýto pohyb sice komplikuje situaci, ale pojďme se podívat, jaké jsou nejpravděpodobnější scénáře + se dnes ze začátku ještě zaměříme i na dlouhodobé možnosti pohybu BTC.

Týdenní graf

Bitcoin při posledním pohybu nahoru čelil té nejdelší trendové rezistenci, pod kterou je cena již 3 roky. Toto není jen tak ledajaká trendovka, ale jedna z nejdůležitějších rezistencí, kterou můžeme na grafu vidět.

Dlouhodobý trojúhelník BTC/USD
Dlouhodobý trojúhelník BTC/USD

Vzhledem k tomu se nám nabízí 3 scénáře (vyznačené na grafu níže):

  1. (žlutě): break trendovky, vytvoření vyššího high, následný retest a začátek bullish cyklu
  2. (oranžově): odraz dolů, ale pouze otestování klouzavých průměrů 200D a 20W (kolem 8000 USD), a následně break nahoru.
  3. (bíle): Dalších X měsíců budeme stagnovat uvnitř trianglu a čeká na nás návrat k 6tis. USD, kde se také nachází 200W MA.
Scénáře Bitcoinu pro další měsíce
Scénáře Bitcoinu pro další měsíce

Osobně se mi z těchto tří zdá nejméně pravděpodobný oranžový scénář, protože návrat k 8 000 by byl “rozumným retracementem”.

Toto jsem na BTC po silném uptrendu asi ještě neviděl. Bitcoin mívá během trendů velmi malé retracementy, ale jakmile trend skončí, začne opět silný pohyb na druhou stranu.

Žlutý scénář se nedá vyloučit, ale stále mám na paměti, že Bitcoin během posledních 3 měsíců vyrostl o 170 % bez znatelnější korekce.

Trend potřebuje zdravé korekce pro získání nové síly pro pokračování v pohybu výše. Pokud korekce nemá, dříve nebo později dojdou nakupující a trend se obrací. Toto se děje logicky na silných rezistenčních úrovních – výše jsme si popsali, že na jedné takové jsme.

Nejpravděpodobnější možností tedy stále zůstává pohyb na spodní hranu trojúhelníku. Ne proto, že bychom měli signály od trhu na začátek trendu dolů, ale jednoduše proto, že ostatní scénáře nedávají moc velký smysl.

Situace na 3D grafu

Vždy se dívám, jaké patterny tvoří Bitcoin na vyšších časových úsecích pro určení trendu/obratu trendu.

Zde vidíme u BTC, že poslední dvě maxima (25. 10. 2019 a 12. 2. 2020) se vytvořila téměř na stejné úrovni, zatímco minima jsou stále nižší.

Toto je hodně zvláštní základna, ale nejpravděpodobnější východisko z ní vidím skrze nějaké akumulační diamantové dno/H&S pattern.

Možný scénář akumulačního dna
Možný scénář akumulačního dna

Situace na 1D grafu

Všimněte si, že jsem napsal, že předchozí dvě maxima jsou vytvořená téměř na stejné úrovni. Je ale důležité, že druhý vrchol byl lehce vyšší (o 130 USD – Binance).

Je to z toho důvodu, že nad předchozím vrcholem je likvidita stoplossů lidí v short pozicích. Pro velké hráče je tedy dobré vytlačit cenu na chvíli nad tuto rezistenci a vybrat likviditu (označené křížkem). Zde naplní své short objednávky, zatímco jiné z short pozice vytlačí. V té chvíli je cena připravená jít dolů.

Věřím, že pokud cena opravdu půjde dolů, velmi pravděpodobně se stane stejná věc a nejprve vytvoříme knot nad 10 500 USD (Binance) pro vybrání likvidity.

Předpokládaný pohyb Bitcoinu v následujících týdnech
Předpokládaný pohyb Bitcoinu v následujících týdnech

Na grafu zároveň můžete vidět počátek tvořící se rising wedge formace, což je typicky vzorec distribuce. Samozřejmě je v počátcích, takže počítám, že pokud se rozvine, budeme se o něm bavit v analýze v příštím týdnu.

Krátkodobé grafy

Dívat se na cokoliv menšího než 1D graf mi nyní přijde nebezpečné, protože na nižších TFs je velké množství šumu.

Můj nejlepší odhad je, že se díváme na rozsáhlý range mezi 10000-8600 USD. Střed range (žlutá čára) jena ceně 9300 USD.

V dalších dnech by se dala očekávat návštěva tohoto levelu, což vychází i na supportní linii RW z 1D grafu. Odtud pravděpodobně ještě jeden odraz nahoru, případně nad zmíněných 10500 pro výběr likvidity před vytvořením vrcholu.

Plán pro krátkodobé obchodování Bitcoinu
Plán pro krátkodobé obchodování Bitcoinu

Samozřejmě pro odraz nahoru je potřeba, aby supportní trendovka RW udržela cenu nad sebou.

Závěr k dnešní analýze

Bitcoin byl poslední 2-3 měsíce v silném růstovém trendu. Zatím stále tvoří vyšší maxima, ale máme zde znaky toho, že trend již slábne a začínáme vidět počátek distribučních patternů.

Vzhledem k tomu, že se tvoří blízko historicky důležité rezistence a po vyčerpávajícím trendovém pohybu, jim přikládám velký důraz.

Tento pattern může být velmi dobře invalidovaný, proto je třeba jej sledovat. Zatím stále nějaký prostor pro růst je.

Pokud Bitcoin půjde nahoru, bude pro mě důležité především chování ceny při dosažení 10 500 USD. 

Líbil se vám tento článek?
18
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.