Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 23. 10. 2020 – Bitcoin pokračuje nahoru. Kde se zastaví?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsme se bavili hlavně o bearish scénáři a o tom, že dokud BTC nezmění strukturu, budu se přiklánět na stranu hlubšího pullbacku, nebo aspoň konsolidace.

Bitcoin nám ale v průběhu týdne díky podpoře fundamentálních zpráv strukturu změnil – prorazil invalidační level pro náš bearish scénář a nyní se pohybujeme o 1500 USD výš, než před týdnem.

Konečně nám tedy do trhu vstoupila pořádná volatilita. Co nám říká?

V dnešním článku se podíváme na top-down analýzu, tedy začneme na měsíčním grafu a budeme postupovat na nižší časové rámce.

Měsíční graf

Ve chvíli, kdy se kurz Bitcoinu dostal nad 12 000 USD bylo jasné, že nad sebou nemá žádné další důležité rezistence až k ceně 13 715 USD, kde je asi vůbec nejdůležitější rezistence ze všech – jde o uzavírací cenu roku 2017, tehy zároveň hlavní high před začátkem bear trendu v roce 2018.

Už jednou jsme viděli, že Bitcoin tento level otestoval v roce 2019 a odrazil se zpět na 4 000 USD. Tato rezistence tedy bude nyní přitahovat cenu, protože mezi 12k a 13,7k není téměř žádný jiný důležitý level.

Nejdůležitější supporty a rezistence na měsíčním grafu
Nejdůležitější supporty a rezistence na měsíčním grafu

Proražením cenové úrovně 13 700 USD by se konečně otevíral plnohodnotný bull market na všech časových rámcích.

Na grafu také můžete vidět dva nejdůležitější supporty, které jsou na cenách 11 650 USD a 10 776 USD. Níže bychom už uzavřít měsíční svíci neměli, jinak by to indikovalo otočku dolů a hlubší retracement.

Týdenní graf

Weekly svíce beru hlavně jako doplněk důležitých úrovní k předchozímu vyššímu rámci. Na grafu níže tedy vidíme dvě hlavní zóny, které nás musí zajímat:

  • Support 11 910 – 11 650 USD
  • Rezistence 13 500 – 13 715 USD

Dále se objevil také nový support na ceně 10 250 USD, pod kterým by se otevíral bear market.

Všechny důležité supporty a rezistence kolem ceny BTC
Všechny důležité supporty a rezistence kolem ceny BTC

Scénáře na denním grafu

Jak pro ochodování, tak pro udržení býků ve hře, by bylo ideální, abychom nyní viděli menší korekci k 12 280 USD, případně až k 11 900 USD – a odtud by pokračoval pohyb nahoru.

Toto jsou ideální úrovně pro retestování struktury a zamíření k rezistenci.

Ideální obchodní scénář
Ideální obchodní scénář

Extrémně bullish scénář

Druhá možnost je, že žádná korekce neproběhne a BTC bude pokračovat rovnou až na rezistenci. Toto sice vypadá jako hodně bullish chování, ale v realitě by to pro udržení býčího trendu nebylo zdravé, protože takovéto chování by nedalo možnost vstoupit do long pozic dalším hráčům. Trh by se stal daleko vyčerpanější a o to více bearish reakce by následovala na rezistenci.

Extrémně bullish scénář
Extrémně bullish scénář

Závěr a co dělat?

V téhle chvíli nás zajímají pouze supporty kolem 12 280 USD a 11 900 – 11 650 USD. Toto jsou zóny, ve kterých je možné nakupovat, pokud sem Bitcoin zavítá před otestovánm HTF rezistence.

Naopak pokud z aktuální ceny půjdeme rovnou nahoru, můžeme očekávat kolem 13500 a 13700 odraz dolů a pullback k supportům popsaným výše.

V této chvíli se cena Bitcoinu pohybuje naprosto uprostřed ničeho, takže doporučuji opravdu čekat na krajové zóny a zde obchodovat podle aktuální struktury.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.