Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 21. 8. 2020 – Nezapomeňme na medvědy!

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se dívali na to, že Bitcoin vypadá na všech časových rámcích bullish a očekávali jsme proražení vrchní hranice range 12000 USD.

Toto opravdu proběhlo a Bitcoin se krátkodobě podíval až k 12500 USD. Poté přišlo ale potrestání pohybu nahoru a pohybujeme se opět na cenách minulého týdne (11800 USD).

Zde se podíváme na týdenní graf BTC/USD, který jsem přidával již minulý týden:

Týdenní graf s vyznačenými supporty a rezistencemi
Týdenní graf s vyznačenými supporty a rezistencemi

Krátce zopakuji, o čem jsem psal v minulé analýze

  • Cena Bitcoinu má bullish strukturu na všech časových rámcích
  • Nejdůležitější rezistencí je nyní týdenní level 11879 USD.
  • Pokud se Bitcoin dostane přes tuto rezistenci, míří k rezistenci 13500-13700 USD.
  • Nejdůležitější krátkodobý support je týdenní level 11550 USD. Pokud bude ten prolomený, míříme k otestování supportů 10850 a 10280 USD. Případně i zóna 9450-9350 USD.
  • Důležité supporty jsou také cyklické klouzavé průměry. Tyto sleduji dva, a to 21W MA a 200D MA. Tyto se aktuálně pohybují na ceně 9300 a 8900 USD.
  • Klíčem k tomu, abychom ve střednědobém horizontu zůstali v uptrendu, je level 8700 USD. Dokud neuzavřeme týdenní svíci pod tímto levelem, jsme stále v uptrendu.

Jak vidíte, když shrneme objektivní faktory, trh je bullish. To ale neznamená, že v krátkodobějším horizontu (několik týdnů) nemůžeme dostat pullback ke zmíněným supportům. Vlastně si myslím, že je to více než pravděpodobné, ale bude záležet na týdenním uzávěru.

Jak vidíte na předešlém grafu, týdenní svíce nyní vypadá jako bearish pinbar přicházející přímo z rezistence. Pokud takto uzavře, začnu se daleko více přiklánět na bearish stranu a hledat vstupy do short pozic.

Pojďme si probrat i další bearish faktory, kterých nyní sleduji hodně a měly by nám ukazovat varování.

Price action

O možném bearish pinbaru jsem mluvil v předchozích odstavcích. Na denním grafu sice stále šplháme nahoru a bullish struktura nebyla porušená, ale z mého pohledu byl pohyb nad 12 tis a následné potrestání dolů odchylkou nad vrchol range. Toto je často znak distribuce – ikdyž zatím nepotvrzený.

Odchylka nad vrchol range
Odchylka nad vrchol range

Bollingerovo pásmo na týdenním grafu

Mé hlavní využití bollingerova pásma, je při extrémních trendech, kdy se cena dostává nad horní hranici tohoto indikátoru.

Toto značí přetažený trend, který ale stále může pokračovat. Nicméně ve chvílích, kdy uzavře cena opět uvnitř pásma, to poukazuje na slabost a ve většině případů dochází k pullbacku k 50% bollingerova pásma (žlutý klouzavý průměr)

Bollingerovo pásmo na cenovém grafu BTC
Bollingerovo pásmo na cenovém grafu BTC

Na grafu výše vidíte, že nastíněná situace se od konce roku 2018 stala 6x a z toho 5x následoval pullback minimálně k 50% retracementu bollingerova pásma, nebo přímo na druhou stranu.

RSI

Na denním grafu vidíme, že zatímco cena tvoří nové maximum, RSI je již v potvrzené bearish divergenci.

Bearish divergence na RSI
Bearish divergence na RSI

Extrémní chamtivost

Faktor, který jsem zmiňoval i v posledním článku, je Fear and Greed index. Tento ukazuje hodnotu 81 / 100 – extrémní chamtivost.

Altcoiny

Většina velkých altcoinů v páru s USD vykazuje podobné známky jako Bitcoin – zamítnutí z HTF rezistence, slabost na nižších časových úsecích, neotestované supporty pod cenou, a tak dále.

Výboným příkladem je zde Litecoin.

Možný scénář LTC/USDT
Možný scénář LTC/USDT

Závěr

I když cena zůstává v bullish struktuře, jsou zde patrná vícenásobná varování, že cena je velmi vysoko a bude potřebovat pullback. Budu tedy pečlivě sledovat týdenní uzávěr a pokud svíce zůstane bearish pinbarem/doji, bude mým primárním scénářem do dalších týdnů retracement k 10200-9700 USD, kde se nachází z mého pohledu nejdůležitější, neotestovaný support. Zároveň brzy bude podepřený důležitými klouzavými průměry.

Možný scénář BTC/USDT
Možný scénář BTC/USDT

Naopak pokud týdenní svíce dokáže prorazit rezistenci 11850, velmi pravděpodobně nastane poslední bullish vlna k 13 tis. USD, případně až 13,8 tis. USD.

Líbil se vám tento článek?
13
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.